Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W nowym domu instalator przygotował mi okablowanie pod multiswitcha na 6 gniazdek. Mam pewien problem. Jak dobrać antenę TV tak, by odbierać co najmniej Kosztowy w Oświęcimiu (21km od nadajnika), ewentualnie dodatkowo Skrzyczne z czeskimi kanałami? Najwięcej problemu sprawia mi MUX TVS (k.21 i 1kW) i ewentualnie MUX8 (6k i 20kW). Czy jest możliwe włączenie do sieci anteny ze wzmacniaczem? Czy mogę prosić o sugestie jak to pospinać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Witaj, potrzebujesz dobrej anteny która odbierze dwa pasma UHF i VHF (takim przedstawicielem anteny jest marka TELEVES) antenę skierowujesz na wybrany przez ciebie nadajniki. Antena jest aktywna więc i potrzebuję dodatkowego zasilania. Antenę podpinasz pod wzmacniacz aktywny, a ze wzmacniacza podpinasz się prosto pod multiswitcha który przeniesie sygnał na 6 gniazdek. Ważne jest to aby antenę w dobrym kierunku ustawić, tylko to zagwarantuję ci dobry odbiór kanałów. Antenę ustawisz nawet za pomocą TV bądź dekodera aczkolwiek tutaj zalecane było by antenę ustawić na miernik DVB-T aby uniknąć zbędnych szumów w sygnale. Pozdrawiam :)

Model anteny : 

TELEVES DVB-T DAT BOSS T-FORCE MIX COMBO VHF+UHF - Bez Wzmocnienia

Antena VHF/UHF Dipol 28/5-12/21-60 ze wzmacniaczem - ze wzmocnieniem 

Edytowane przez CzarnyKruko

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sumie już dawno nie stosowałem ale kiedyś bardzo dużo na instalacji z multiswitchem do wejścia DVB-T wpinałem wzmacniacz WWK Telmora. Wejście na radio i można sumować sygnał z kilku anten no ale niestety wymagana jakaś wiedza i miernik.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli wystarczy Ci sama naziemna to można zbudować instalację opartą o rozgałęźnik 1>6 i już. Na dach tyle pasywnych anten UHF ile kierunków odbioru, jedna antena VHF w polaryzacji właściwej dla nadajnika. W domu albo na dachu zwrotnica i wzmacniacz np. Terra albo Alcad i podłączenie do tego rozgałęźnika. Oczywiście miernik się przyda, żeby poziomy były takie, jak książka pisze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi