Skocz do zawartości

Zdjęcie

Multiswitch z dvb-t

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 maciej_oswiecim

maciej_oswiecim

Rozpisany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • Od: 07 paź 2010

Napisano 29 czerwiec 2018 - 08:20

Witam,

w nowym domu instalator przygotował mi okablowanie pod multiswitcha na 6 gniazdek. Mam pewien problem jak dobrać antenę TV tak, by odbierać co najmniej Kosztowy w Oświęcimiu (21km od nadajnika), ewentualnie dodatkowo Skrzyczne z czeskimi kanałami . Najwięcej problemu sprawia mi MUX TVS (k.21 i 1kW) i ewentualnie MUX8 (6k i 20kW). Czy jest możliwe włączenie do sieci anteny ze wzmacniaczem? Czy mogę prosić o sugestie jak to pospinać?

Użytkownik maciej_oswiecim edytował ten post 29 czerwiec 2018 - 08:21

Moduł CAM Cyfrowy Polsat (Opticum XTS 703) i HD3000 dodatkowy. Multiroom

#2 CzarnyKruko

CzarnyKruko

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 638 postów
  • Od: 31 maj 2015

Napisano 29 czerwiec 2018 - 11:34

Witaj, potrzebujesz dobrej anteny która odbierze dwa pasma UHF i VHF (takim przedstawicielem anteny jest marka TELEVES) antenę skierowujesz na wybrany przez ciebie nadajniki. Antena jest aktywna więc i potrzebuję dodatkowego zasilania. Antenę podpinasz pod wzmacniacz aktywny, a ze wzmacniacza podpinasz się prosto pod multiswitcha który przeniesie sygnał na 6 gniazdek. Ważne jest to aby antenę w dobrym kierunku ustawić, tylko to zagwarantuję ci dobry odbiór kanałów. Antenę ustawisz nawet za pomocą TV bądź dekodera aczkolwiek tutaj zalecane było by antenę ustawić na miernik DVB-T aby uniknąć zbędnych szumów w sygnale. Pozdrawiam :)

Model anteny : 

TELEVES DVB-T DAT BOSS T-FORCE MIX COMBO VHF+UHF - Bez Wzmocnienia

Antena VHF/UHF Dipol 28/5-12/21-60 ze wzmacniaczem - ze wzmocnieniem 

Użytkownik CzarnyKruko edytował ten post 29 czerwiec 2018 - 11:41

" Służę pomocą :) Pozdrowienia dla wszystkich :D "
Mediabox+ , Sagemcom DSI83 , Ariva 250 Combo , Pinnacle 7010iX
NC+ Superpremium (Cameleon)

Antena Corab 80 cm Hot Bird + Astra    Opticum MH1 Zakres(66E-30W) - Corab 80cm   THOR - Corab 70cm DVB-T Łomża + RADIO

#3 roberttosat

roberttosat

Połowa mocy ;)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 1144 postów
  • Od: 23 kwi 2017

Napisano 29 czerwiec 2018 - 17:46

W sumie już dawno nie stosowałem ale kiedyś bardzo dużo na instalacji z multiswitchem do wejścia DVB-T wpinałem wzmacniacz WWK Telmora. Wejście na radio i można sumować sygnał z kilku anten no ale niestety wymagana jakaś wiedza i miernik.