Skocz do zawartości

Multiswitch z DVB-T


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W nowym domu instalator przygotował mi okablowanie pod multiswitcha na 6 gniazdek. Mam pewien problem. Jak dobrać antenę TV tak, by odbierać co najmniej Kosztowy w Oświęcimiu (21km od nadajnika), ewentualnie dodatkowo Skrzyczne z czeskimi kanałami? Najwięcej problemu sprawia mi MUX TVS (k.21 i 1kW) i ewentualnie MUX8 (6k i 20kW). Czy jest możliwe włączenie do sieci anteny ze wzmacniaczem? Czy mogę prosić o sugestie jak to pospinać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, potrzebujesz dobrej anteny która odbierze dwa pasma UHF i VHF (takim przedstawicielem anteny jest marka TELEVES) antenę skierowujesz na wybrany przez ciebie nadajniki. Antena jest aktywna więc i potrzebuję dodatkowego zasilania. Antenę podpinasz pod wzmacniacz aktywny, a ze wzmacniacza podpinasz się prosto pod multiswitcha który przeniesie sygnał na 6 gniazdek. Ważne jest to aby antenę w dobrym kierunku ustawić, tylko to zagwarantuję ci dobry odbiór kanałów. Antenę ustawisz nawet za pomocą TV bądź dekodera aczkolwiek tutaj zalecane było by antenę ustawić na miernik DVB-T aby uniknąć zbędnych szumów w sygnale. Pozdrawiam :)

 

Model anteny : 

TELEVES DVB-T DAT BOSS T-FORCE MIX COMBO VHF+UHF - Bez Wzmocnienia

Antena VHF/UHF Dipol 28/5-12/21-60 ze wzmacniaczem - ze wzmocnieniem 

Edytowane przez CzarnyKruko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli wystarczy Ci sama naziemna to można zbudować instalację opartą o rozgałęźnik 1>6 i już. Na dach tyle pasywnych anten UHF ile kierunków odbioru, jedna antena VHF w polaryzacji właściwej dla nadajnika. W domu albo na dachu zwrotnica i wzmacniacz np. Terra albo Alcad i podłączenie do tego rozgałęźnika. Oczywiście miernik się przyda, żeby poziomy były takie, jak książka pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...