Jump to content
XMAREKK30

Tryb HDR na kanałach TVP 4K i CANAL+ 4K UHD

Recommended Posts

Tutaj będzie można pisać, jakie mecze są w trybie HDR, HLG i problemach z nim związanych :)

Edited by Barti
Dla większego porządku zmieniono tytuł wątku i treść postu go otwierającego.

Jak dla mnie na Canal 4K ładniejsze kolory. Nie mogę porównać co daje HDR, ponieważ w moim Sony leży ta opcja.

W swoim Sharpie nie mam HDR, ale kolory na Canal+4K są faktycznie bardziej "soczyste". A tak w ogóle, XMAREKK30 nie sądzisz, że posiadając telewizor HD Twoje zaangażowanie w temat 4K i HDR jest trochę na wyrost?

W swoim Sharpie nie mam HDR, ale kolory na Canal+4K są faktycznie bardziej "soczyste". A tak w ogóle, XMAREKK30 nie sądzisz, że posiadając telewizor HD Twoje zaangażowanie w temat 4K i HDR jest trochę na wyrost?

Pewnie tak jak mówisz ale niech nie zmyli Cię mój opis, bo najbliższa mi osoba ma odpowiedni sprzęt do odbioru 4K i stąd czerpie wiadomości, jak  tylko jest taka możliwość  :) 

Oglądam powtórkę meczu Kolumbia-Japonia. Muszę przyznać , że moc HDR dopiero widać jak jest nasłoneczniony stadion. :D

Tak samo zresztą wygląda to w grach. Wcześniej nie miałem okazji obejrzeć tego, bo praca.

Edited by kingofsouth

Podstawa to właśnie wiedzieć kiedy albo jak działa HDR a druga sprawa urządzenie które będzie je obsługiwać , bo to one będzie robić ten efekt a nie sam dekoder :) Podstawa to jest 300 nitów, gdzie coś widać a powyżej 500 nitów zaczyna się zabawa a od 700 nitów to już inna bajka :)

Przepraszam Barti że nie w temat ale chyba warto wiedzieć z czym to się je i kiedy tak na prawdę działa ten HDR :)

Ps:

Jak dzisiejsza transmisja jakościowo wygląda , no i oczywiście ja dzisiaj działa HDR HLG???

Edited by XMAREKK30

Wczoraj dużo czytałem na HDTV POLSKA i ludzie i sam Gmeru bardzo narzekają na TVP 4K zwłaszcza na dźwięk i tu nie jest niczym nowym ale CANAL+4K i na jakość i na dźwięk nikt nie narzeka a sam HDR HLG działa na najwyższym poziomie :)

Edited by XMAREKK30

Tam często dźwięk jest opóźniony, a obraz bywa zamglony / zbyt jasny.

Edited by Barti
Usunięto fragment postu niezwiązany z tematem wątku (off-topic).

U mnie wakacje.  HDR HLG został w domu. Nie wozi się ze sobą 55 cali w bagażniku. :lol2: ;)

Edited by kingofsouth

To raczej zrozumiałe:) Mam dziś okazję oglądać na Panasonic 65EZ950 OLED i jak dla nnie obraz klasa sama w sobie a HDR HLG jest super:)

Edited by XMAREKK30

Dla tych co mówi że HDR HLG był za jasny, za ciemny, to ten filmik powinien wiele wyjaśnić jak on działa na CANAL+4K UHD pod czas Mistrzostw Świata w Rosji:)

Tak samo HDR działa jak na konsolach i innych urządzeniach.

Problem w tym , że ludzie nie wiedzą co im HDR ma dać. :cool:

Edited by kingofsouth

Myślę że chłopaki od HDTV POLSKA dobrze wyjaśnili jaj działa HDR HLG pod czas Mistrzostwa Świata w CANAL+4K UHD i przede wszystkim jak to zobaczyć:)

PS:

HDR HLG a HDR10 troszkę inaczej działa KING oczywiście na korzyść tego drugiego:)

I jeszcze ważna rzecz wszystko zależy jaki mamy telewizor, bo to on robi całą robotę jaki dostaniemy obraz czy lepszy czy gorszy:)

Edited by XMAREKK30

Tak, ale HDR HLG to będziemy mieli często serowany, bo to tryb telewizyjny.

HDR10 to mój Samsung ma, więc ja nie nakrzekam. :P

Edited by kingofsouth

Masz rację więcej będzie tego drugie ale nie wiem czy obejrzaleś w ogóle ten filmik a tam Gmeru zdradza że lada moment a TVP 4K będzie nadawać z HDR HLG i nie wiem czy dobrze zrozumiałem że to może być już przy okazji Ligi Narodów, bo chyba też będzie w 4K??

Już nie długo będzie HDR 10+ w twoim i innych telewizorach

Ps:

https://hdtvpolska.com/forum/topic/43700-ogl%C4%85damy-mundial-na-lg-oled-b8-wideo-wra%C5%BCenia-canal-ultra-hd-4k-hdr/

Edited by XMAREKK30

..... lada moment a TVP 4K będzie nadawać z HDR HLG i nie wiem czy dobrze zrozumiałem że to może być już przy okazji Ligi Narodów, bo chyba też będzie w 4K??

Jeśli tak będzie, to bardzo dobra informacja. :D

Tak zrozumiałem i do tego Maciek mówił że się wydał nie potrzebnie Gmeru z tym HDR HLG dla TVP 4K:)

Edited by XMAREKK30