Jump to content

Call-TV dawniej


Recommended Posts

Postanowiłem stworzyć wątek, w którym będziemy wspominać jak dawniej wyglądały teleturnieje Call-TV w polskiej telewizji. Najbardziej znanymi teleturniejami Call-TV były przede wszystkim te z TVN-u: ''Tele Gra'', ''Łamisłówka'' oraz ''Fabryka Gry'', gdzie nawet na bazie Call-TV powstał kanał TVN Gra. Później teleturnieje Call-TV zaczęły produkować Polsat i TVP, a na chwile obecną teleturnieje Call-TV możemy znaleźć jedynie w Tele 5 i Polonii 1.

 

Najbardziej z teleturniejów Call-TV lubiłem oglądać ze śp. babcią i ojcem ''Tele Grę'' i ''Fabrykę Gry'' (głównie przed wyjściem do szkoły), gdzie nawet moja śp. babcia próbowała dodzwonić się (wtedy z telefonu stacjonarnego) do ''Fabryki Gry'', jednak po usłyszeniu głosu Irka Bielenika odłożyła słuchawkę czego efektem był... wysoki rachunek telefoniczny. Nawet Call-TV oglądałem dla dzwoniących dzieci, które podawały że się urodziły w XIX wieku ;).

 

Ciekaw jestem jak wy wspominacie teleturnieje Call-TV w polskiej telewizji?

Link to post
Share on other sites

W sumie z tą produkcja to nie zawsze było tak, iż to stacje produkowały. W momencie największego rozkwitu call-TV głównym producentem była węgierska firma Telemedia InteracTV, to można było łatwo rozpoznać bo ich programy miały podobną oprawę dźwiękową i zagadki.

Link to post
Share on other sites

Pierwsze teleturnieje Call-TV na TVN-ie to nawet były produkowane przez Endemol (np. ''Tele Gra'', która była tak naprawdę na bazie holenderskiego formatu ''Puzzeltijd'', emitowanego na RTL4 - nawet oba programy miały taką samą czołówkę i oprawę muzyczną).

Edited by Frontowiec
Link to post
Share on other sites

Do TVN już nie wróci call-tv, bo najwyraźniej świecie jest to nieopłacalne. Poza tym : te gry od 2010r. musiały mieć pozwolenia Izby Celnej i być nazywane "loteriami". Ale już gdyby miały wrócić to na pewno :

a) nie na zasadzie otwartej linii

b ) różnorodność zagadek

c) jasna zasada - pierwsze połączenie zgłasza Cię do gry, kolejne połączenia nie zwiększają szansy

d) z góry ustalony czas na grę - np. 1 gra trwa 12 minut (w trakcie całej gry widoczny zegar odmierzający czas do zgłaszania się)

e) w przypadku udzielenia błędnej odpowiedzi przez gracza wylosowanego następuje od razu połączenie z "graczem rezerwowym"

Edited by szyzag123
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Moim zdaniem tego typy programu miały swoją królową a mianowicie Ewę Tułacz która to chybs najczęściej byłs widoczna w tych teleturniejach. Pamiętam też obecnego jurora jednego z programów Polsat Cafe w pierwszym call tv stacji "ze słoneczkiem" który to nosił nazwę Quizmania. Potem było coś gorszego a mianowicie protoplasra obecnego "Koła Fortuny" czyli Halo Kasa który Mańka prowadził w duecie z jakąś dziewczyną :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...