Skocz do zawartości

Call-TV dawniej


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem stworzyć wątek, w którym będziemy wspominać jak dawniej wyglądały teleturnieje Call-TV w polskiej telewizji. Najbardziej znanymi teleturniejami Call-TV były przede wszystkim te z TVN-u: ''Tele Gra'', ''Łamisłówka'' oraz ''Fabryka Gry'', gdzie nawet na bazie Call-TV powstał kanał TVN Gra. Później teleturnieje Call-TV zaczęły produkować Polsat i TVP, a na chwile obecną teleturnieje Call-TV możemy znaleźć jedynie w Tele 5 i Polonii 1.

 

Najbardziej z teleturniejów Call-TV lubiłem oglądać ze śp. babcią i ojcem ''Tele Grę'' i ''Fabrykę Gry'' (głównie przed wyjściem do szkoły), gdzie nawet moja śp. babcia próbowała dodzwonić się (wtedy z telefonu stacjonarnego) do ''Fabryki Gry'', jednak po usłyszeniu głosu Irka Bielenika odłożyła słuchawkę czego efektem był... wysoki rachunek telefoniczny. Nawet Call-TV oglądałem dla dzwoniących dzieci, które podawały że się urodziły w XIX wieku ;).

 

Ciekaw jestem jak wy wspominacie teleturnieje Call-TV w polskiej telewizji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze teleturnieje Call-TV na TVN-ie to nawet były produkowane przez Endemol (np. ''Tele Gra'', która była tak naprawdę na bazie holenderskiego formatu ''Puzzeltijd'', emitowanego na RTL4 - nawet oba programy miały taką samą czołówkę i oprawę muzyczną).

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do TVN już nie wróci call-tv, bo najwyraźniej świecie jest to nieopłacalne. Poza tym : te gry od 2010r. musiały mieć pozwolenia Izby Celnej i być nazywane "loteriami". Ale już gdyby miały wrócić to na pewno :

a) nie na zasadzie otwartej linii

b ) różnorodność zagadek

c) jasna zasada - pierwsze połączenie zgłasza Cię do gry, kolejne połączenia nie zwiększają szansy

d) z góry ustalony czas na grę - np. 1 gra trwa 12 minut (w trakcie całej gry widoczny zegar odmierzający czas do zgłaszania się)

e) w przypadku udzielenia błędnej odpowiedzi przez gracza wylosowanego następuje od razu połączenie z "graczem rezerwowym"

Edytowane przez szyzag123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moim zdaniem tego typy programu miały swoją królową a mianowicie Ewę Tułacz która to chybs najczęściej byłs widoczna w tych teleturniejach. Pamiętam też obecnego jurora jednego z programów Polsat Cafe w pierwszym call tv stacji "ze słoneczkiem" który to nosił nazwę Quizmania. Potem było coś gorszego a mianowicie protoplasra obecnego "Koła Fortuny" czyli Halo Kasa który Mańka prowadził w duecie z jakąś dziewczyną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...