Skocz do zawartości

Propozycja: Zbiorowy test wyszukiwania kanałów w dekoderach DVB-T


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czytając ostatni dwuczęściowy artykuł o TVP Sport doszedłem do wniosku że miło byłoby gdyby Satkurier mając tyle sprzętów do DVB-T oraz pewnie te nie uwzględnione w tekście zrobiło zbiorowy test wyszukiwania kanałów na tych dekoderach. Byłby to mocny test czułości dekoderów i wyłapywania różnic w zestawie wyłapywanych przez dekodery stacji. Co myślicie na ten temat? Moim zdaniem to mógłby być nawet niezły kilkuczęściowy artykuł :)

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W telewizorach, które mają samoczynną aktualizację kanałów w czuwaniu jak np. Philips, Panasonic itp, samoczynnie wykryło zmianę i nie trzeba było nic wyszukiwać.

Po drugie automatyczne wyszukiwanie kanałów w dekoderach DVB-T nie zawsze odnosi pozytywne skutki. Niejednokrotnie w tym trybie tuner wyszukuje "śmieci" z sąsiednich nadajników i zapisuje je na liście. Są to przekazy z dużo słabszym sygnałem i później są zgłoszenia od klientów, że np. TVP1 zacina a ogląda zamiast z lokalnego nadajnika to z oddalonego o 100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się - tą uwagę uwzględnia pierwsza część. Dobrze jest wyszukać ręcznie konkretnie MUX3 (w przeważającej ilości odbiorników wyszukiwanie jest wymagane), ale w tym celu trzeba się już nieco orientować i znać parametry. Niektóre modele potrafią przechodząc z oglądanego kanału automatycznie uzupełnić dane, więc warto próbować wchodzić do wszelkiego typu skanowania ręcznego prosto z kanału MUX3, np. TVP1 HD, co daje szansę na załapanie się na podpowiedź. Ale to też nie jest niestety standard w software. Każdy sposób ma swoje wady i zalety. Sama TVP proponuje automatyczne wyszukiwanie: http://centruminformacji.tvp.pl/37530949/tvp-sport-od-7-czerwca-w-ntc-jak-odbierac (co myślę jest wypadkową tego, że automatyczne zawsze TVP Sport wyszuka, a na ręcznym bez znajomości parametrów może się okazać, że osoba niezorientowana nie osiągnie nic).

 

Co do samego pomysłu z pierwszego postu - jeszcze jest kilka innych modeli na stanie, ale są to jeszcze bardziej egzotyczne rzeczy (choć już w cz. 2 jest sporo egzotyki), chyba ostatecznie z 5 modeli poszło na półkę. Niestety nie wszystko z popularnego sprzętu jest dostępne - na to nic nie poradzę. Ilość odbiorników na rynku jest dużo, dużo większa i nie wiem czy jest tu rzeczywiście sens robienia analiz czułości, gdy nadal to co się pojawiło to jest dosłownie kropelka w morzu urządzeń oferowanych w sprzedaży. Cześć z tego co jest w poradniku jest już nie do kupienia i pojawia się tylko aby przedstawić założenia menu (np. Korr - bardzo wiele odbiorników na Mstar miało identyczne menu i działa w dokładnie ten sam sposób ). Musiałbym mieć więcej sprzętu realnie dostępnego w tym momencie, aby to miało sens i faktycznie pomagało w zakupie. Nie widzę perspektyw na to w najbliższym czasie i w efekcie choć pomysł jest całkiem fajny, to raczej nie na teraz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...