Skocz do zawartości
binek306

Telewizor Samsung TV UHD 4K Smart 49" Serie 6 MU6220 z Włoch

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Chcę kupić sobie telewizor http://www.samsung.com/it/support/model/UE49MU6220KXZT/ we Włoszech. Sprzedawca powiedział mi, że może być problem z obsługą DVB-T, ponieważ telewizor posiada tuner DVB-T2 oraz dekodowanie HEVC. Nie za bardzo się na tym znam, także prosiłbym o pomoc w tej kwestii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź. Generalnie spotkałem się z tym tematem. Zastanowiło mnie jeszcze jedna kwestia, a mianowicie: 

Telewizory na rynku mają obecnie dwa standardy DVB-T2, więc na nie też trzeba uważać. Poza tym do czasu jak u nas będzie miało się coś zmienić, może będzie jakiś następny standard.

Czy ktoś wie jak sprawdzić różnicę? Czym się ce[beep]ą dane tunery?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakieś 8-9 lat temu ludzie w Polsce pokupowali sobie set-top boxy dvbt (odbiorniki)z mpeg 2 do tv naziemnej, a po 2-3 latach musieli powymieniać,bo KRRiTV i Emitel zdecydowali że w Polsce będzie system mpeg4.Poszło to wszystko na podkładki pod kwiatki.A co niektórzy sporo tego badziewia w mpeg2 nazwozili z Niemiec.Dobrze kolega pisze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za wszystkie informacje. Kupię ten sprzęt, także dam znać czy wszystko działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A nie lepiej 55 cali kupić niż 49 cali? Wiem, że to tylko 6 cali więcej, ale zawsze więcej, a zobaczysz, że oko szybko się przyzwyczaja do rozmiaru i później powiesz, że mogłem kupić większy. Przemyśl na spokojnie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tuner DVB-T 2 powinnien być zgodny w dół.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi