Skocz do zawartości

Sieć Wi-Fi 2,4 GHz. Jak zrobić mapę zasięgu sieci?


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio założyłem antenę sektorową Wi-Fi 2,4 GHz VLine Sektor 15/180. Ma ona zysk 15 dBi i kąt promieniowania 180 stopni. Podłączona jest ona 2 metrowym odcinkiem kabla H155 do routera TP-Link TD-WR8901G. Antena jest tymczasowo w ramach testu zainstalowana przy oknie na 2 piętrze (około 7 metrów nad ulicą). Docelowo będzie zainstalowana na dachu około 15-17 metrów nad ulicą.

 

Sieć będzie do własnego użytku. Ma obejmować park niedaleko mojego domu. Jestem w tym temacie hobbystom i lubię się bawić w takie "zabawy". Lubię sobie posiedzieć w parku i tam internet się przyda.

Sprzęt dostałem w prezencie, to pomyślałem aby z niego korzystać.

 

I tu mam pytanie i prośbę. Chciałbym zrobić mapę zasięgu tej sieci np. na mapach Google lub podobnej.

 

Mapa fajnie aby wyglądała podobnie jak na tej stronie: https://www.dvbtmap.eu/mapcoverage.html

 

Tak na prawdę nie musi ona być na mapie Google. Może być w formie obrazka, ale aby wyglądała jak mapa Google z ulicami, itd.

 

Jest jakiś program na komputer co pozwoli zrobić taką lub jakąkolwiek mapę zasięgu na terenie w okolicy mojego domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Ściągnąłem na smartfona z androidem aplikację WiFi Analyzer, ale ona podaje siłę sygnału w dBm. Jak przeliczyć siłę w dBm na dBμV, lub czy istnieje  jakaś aplikacja lub kalkulator w internecie co to przeliczy?

 

I jeszcze jedno pytanie. Jeśli masz taką wiedzę, to napisz proszę jak na mapę google załadować te dane i jak zrobić aby np kolorem zielonym na mapie zaznaczony był zasięg bardzo dobry, a innym kolorem gorszy i innym kolorem najsłabszy?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Edytowane przez Sławomir Pawłowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...