Skocz do zawartości

jaką antenę wybrać do odbioru tv z nadajnika w odleg. 100km


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Wczoraj zauważyłem dziwną rzecz. Otóż TV4 i TVN z Lublina odbiera gorzej niż poprzednio. Teraz obraz jest czarnobiały.

Zacząłem sprawdzać wszystkie kanały i na jednym z nich tzn. na S01 (tak u mnie się nazywa) odbierałem Radio Maryja!! :lol:, a na TV4 przebiajała niekiedy TVP1 ale bez fonii. Nie wiem co się dzieje, na niektórych kanałach (na których był obraz zaśnieżony) występują poziome pasy, tak jakby coś zakłócało sygnał. Co może być przyczyną takiej sytuacji??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już wogóle nie mam TVN i TV4, na innych kanałach występują zakłócenia, które pulsują, mam Yage i w niej PAP-526 - czy to możlwe żeby już wysiadł? (kupiłem go jakieś 3 tyg. temu). Może do puszki dostała się woda - czy to może powodować jakieś zakłócenia? Teraz na różnycyh kanałach odbieram te których nigdy (na tych akurat kanałach) nie widziałem!! Jutro sprawdzę tą antenę/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i ja mam pytanie:

Czego mi trzeba do odbioru Chociaż Skrzycznego (marzy mi się też Ostrava w DVB-T ze wzgl. na CT SPORT)dodam że to śródmieście katowic okolice (pomiędzy) ul. kościuszki - a "drapaczem chmur" niedaleko Tpsy nawet przy samej tpsie gdzie są nadajniki GSM posiadam taką antenkę: logatytmiczną model:2-65 ze wzmacniaczem tak jak na zdjęciu nr 2: http://www.rtv.oka.pl/anteny%20tv.html Może ją zamienić na jakiś (jaki???) sprzęt? do kompletu mam skymaxa combo (DVB-S i DVB-T) i tak kiedyś bedzie do wymiany ale narazie styknie. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam Yage i w niej PAP-526 - czy to możlwe żeby już wysiadł? (kupiłem go jakieś 3 tyg. temu). Może do puszki dostała się woda - czy to może powodować jakieś zakłócenia?

Owszem, jak się woda dostała to mogła spsuć przedwzmacniacz.

Ja także po pewnej konkretnej ulewie musiałem wymienić przedwzmacniacz (też PAP-526 w Yagi).

Może być to też awaria zasilacza (padł stabilizator). Jednak obstawiam przedwzmacniacz. Skoro kupiłeś go 3 tyg, temu, to jest na gwarancji, idź i wymień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam pytanko nie wiecie może czy gdy zmienię zwykły standardowy przedwzmacniacz na coś takiego "Wzmacniacz antenowy dopuszkowy LNA-177" będę mógł odbierać TVN z odległości ok 100 km. Nadajnik znajduje się w Szczecinie (zachodniopomorskie) ja mieszkam ok. 90 km na południe (w linii prostej trochę mniej) TVP1, TVP2 i Polsat działa aktualnie b. dobrze. a TVN ledwo co (tzn. obraz strasznie mruga, ledwo co widać znaczek TVN, obraz czarno-biały, bez fonii. Antenę posiadam jakaś szerokopasmowa. Proszę o poradę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem LNA-177, jest LNA-169 o wzmocnieniu do 25 dB. Spróbować można, ale wątpię aby była jakaś znaczna poprawa. Trzeba by zastosować lepszą antenę (o lepszym zysku), może jakaś wieloelementowa Yagi albo ATX.

Jak chcesz to zaryzykuj, w razie niepowodzenia możesz jeszcze raz zaryzykować i zakupić lepszą antenę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziś dostałem ten PAP-526, wsadziłem go do mojej 15el. YAGI i tak:

z Lublina: TVP2 - bdb, Polsat - bdb, TVN i TV4- lepiej niż poprzednio, bez zakłóceń,ale nadal śnieg, gdy przekręciłem ją na Ryki TVP1, TVP2, TVP Info, Polsat - odbiór bdb. Coś mi się wydaje, że ta moja YAGA nie jest na V pasmo, bo na TVP2 i Polsacie było widać przebicia gdy wycelowałem dokładnie na Lublin, a TVN i TV4 odbiór jak poprzednio.

 

 

 

 

Szczęśliwego Nowego Roku!!!

a wktóra str mam ust antenę na tvn jeżeli mieszkam 100 km na pólnoc od lublina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Też mieszkam w Ostrołęce. Odnośnie odbioru z W-wy to napewno odpada zwykła siatka!!!

Sprawdzałem to osobiście. Na niej możesz liczyć tylko na odbiór TVP info i słabo TVN. Polecam antenę typu ATX 91 lub nową 107(cena około 60zł bez wzmacniacza).

Oczywiście wszystko zależy od Twojej lokalizacji. Ewentualnie jeśli W-wa słabo ściąga to można TVP info Białystok-nawet na siatce dobry odbiór. Mam trochę doświadczenia z zakładaniem anten więc służę pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Witam,

 

Wreszcie znalazłem trochę czasu i funduszy i kupiłem tą antenę: http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A8820.htm

 

TVN i TV4 teraz odbierają gorzej (TVN k.41, TV4 k.57) niż wcześniej na starej 15el. Yagi. W tej nowej antenie siedzi przedwzmacniacz PAP - 526. Czy ja ją źle złożyłem czy w mojej okolicy już nic nie da się zrobić. Dodam że wcześniej na tej starej Yagi łapałem szczątki TVP1 TVP2 i Polsatu z Raszyna. Teraz NIC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam,

 

Wreszcie znalazłem trochę czasu i funduszy i kupiłem tą antenę: http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A8820.htm

 

TVN i TV4 teraz odbierają gorzej (TVN k.41, TV4 k.57) niż wcześniej na starej 15el. Yagi. W tej nowej antenie siedzi przedwzmacniacz PAP - 526. Czy ja ją źle złożyłem czy w mojej okolicy już nic nie da się zrobić. Dodam że wcześniej na tej starej Yagi łapałem szczątki TVP1 TVP2 i Polsatu z Raszyna. Teraz NIC.

 

Tą antenę trzeba bardzo dobrze ustawić. Wystarczy że jest o kilka stopni nie skierowana na nadajnik i odbiera słabo. Więc spróbuj może ją ustawić jeszcze raz, nie zapominając o tym aby ustawić też ją w poziomie.

 

A Ty suromareku, kup większą antenę np. 19-25 elementów plus do tego przedwzmacniacz ale nie za dużo dB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro ta antenka ma wzmacniać aż na tyle dB, to na pewno z charakterystyki anteny yagi wynika, że zysk kierunkowy będzie wysoki a tłumienie sygnałów "z boku" może być wysokie. Dlatego też jak wcześniej odbierało sygnały nie tylko z kierunku direktorów bo zysk w danym jednym kierunku był niższy a tłumienie także.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...