Skocz do zawartości

jaką antenę wybrać do odbioru tv z nadajnika w odleg. 100km


Rekomendowane odpowiedzi

Podłączyć można, ale żeby łączyć najpierw na każdej antenie z osobna musisz mieć dobry sygnał. Poza tym przyłączeniu anten sumatorem w 99% wystąpi zjawisko nakładania się wzajemnie na siebie kanałów, dlatego że sumatory w odróżnieniu od zwrotnic nie posiadają filtrów.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś zauważyłem, że na TVN przebija TVP2, a na TV4 jakiś inny program, nie mogę dojrzeć jaki. czy to możliwe, żeby sygnał na k.42 nakładał się na sygnał k.41? czy to może dlatego, że ten przedwzmacniacz(na Ryki) jest przesterowany?

Nie mogę dostać nigdzie w okolicy tego przedwzmacniacza Telmora. muszę szamówić przez internet :(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie występuje zjawisko zwane "tropo". Nie będę tego tłumaczył, w skrócie jest to "anomalia" pogodowa pozwalająca na odbiór programów (TV i radio), których normalnie nie odbieramy. Być może te przebicia są właśnie z tego powodu i niebawem znikną.

Co do kanału 42 i 41, owszem 42 może zakłócać 41, nawet przy dobrej instalacji antenowej (kanały są po prostu zbyt blisko siebie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emilo9: jednym słowem loteria. 38 km. to już jest pewne wyzwanie dla odbioru nadajnika z taką mocą, do tego dochodzi niekorzystna częstotliwość (kanał 60). Z lasem to może być różnie, albo sygnał zostanie zatrzymany (stłumiony) albo odbity (ominie las).

Musisz to sprawdzić doświadczalnie. Antena o dużym zysku, ATX lub wieloelementowa Yagi z przedwzmacniaczem (strojonym na kanał 60 lub "piąty" zakres, najlepiej z Telmora).

 

Dodam, że w okolicach Białegostoku, odbiór Polsatu na tym kanale nie wygląda "fajnie". Zasięg jakieś 30 km. Lasów i puszcz mamy tutaj pod dostatkiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zauważyłem taką ciekawą rzecz:

Otóż gdy anteny siatkowe opuszczę poniżej wierzchu dachu to odbioru TVN i TV4:BRAK, dodam że opuszczam je ok. 1m niżej,. Anteny są zamontowane od strony południowej więc mają wolną przestrzeń do odbioru. Czy dach z blachy może jakoś tłumić sygnał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie kupiłem sobie wczoraj spóźniony prezent na gwiazdkę tzn telewizor Sony Bravia KDL-D3000 ma on wbudowany tuner do odbioru Cyfrowej telewizji naziemnej. Mieszkam w Zabrzu w bloku na 4 piętrze i zamierzam kupic antenę do odbioru DVB-t jaką byście polecili?

Z góry dziękuję Łukasz z Zabrza

 

Acha jeszcze jedno oczywiście sygnał chce ściągnąć ze Skrzycznego

 

Edycja pitter: połączone dwa posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATX-91 (63 zł w dipolu) lub ATX-107 (70 zł. w Hollexie), ta druga ma o ok. 2 db większy zysk (18db vs 20db)

 

ATX-107: http://hollex.pl/index.php?page=prod&kat=102&id=772

 

Do tego kabel Triset 113 i powinno być ok.

 

U mnie na 10 piętrze przy logarytmicznej (zysk prawie 2x mniejszy od powyższych) przy czułym tunerze komputerowym jest stabilny sygnał, znajomy w Bytomiu ma ok. 70% na starym dipolu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziś dostałem ten PAP-526, wsadziłem go do mojej 15el. YAGI i tak:

z Lublina: TVP2 - bdb, Polsat - bdb, TVN i TV4- lepiej niż poprzednio, bez zakłóceń,ale nadal śnieg, gdy przekręciłem ją na Ryki TVP1, TVP2, TVP Info, Polsat - odbiór bdb. Coś mi się wydaje, że ta moja YAGA nie jest na V pasmo, bo na TVP2 i Polsacie było widać przebicia gdy wycelowałem dokładnie na Lublin, a TVN i TV4 odbiór jak poprzednio.

 

 

 

 

Szczęśliwego Nowego Roku!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dziś antenę AT45 TLS w Rudzie Sląskiej w ELTECH-u wszystko ładnie podłączyłem i odbieram jedynie DVB z Ostrawy na kanale 39 z trzynastoma kanałami 5 tv i 8 radiowych a odbiór ze Skrzycznego nici i co tu robić?:((((

 

acha i bez żadnego wzmacniacza mi odbiera:) Czechy

 

Edycja pitter: połączone dwa posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LukZabrze: gratuluję odbioru Multiplexu z Ostravy. W Mikołowie nigdy mi sie to nie udało, pomimo wielu prób. Najprawdopodobniej antena, którą kupiłeś AT45 TLS jest niezła. Skrzyczne łapię bez problemów, ale potrzebny jest wzmacniacz. Myślę, że sobie poradzisz !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...