Skocz do zawartości
  • 0
Pieczarka

Brak sygnałów na 2 dekoderach z 5, WifiBox+

Pytanie

Witam, po zakupieniu multiroomu na 4 dodatkowe dekodery WifiBox+, mam problem z sygnałem satelity. W jednym pokoju od podłączenia tych dekoderów nie było sygnału a w drugim pokoju sygnał znikł po dwóch dniach. Dekodery sprawdzałam, działają prawidłowo w pokojach gdzie jest sygnał.  Wcześniej w żadnym pokoju nie było problemów z sygnałem ale wcześniej pracowały tam Fergusony Ariva. Nie wiem czy te Boxy są bardziej wrażliwe na złą jakość sygnału/instalacji czy co? Na antenie są wielkie placki rdzy, a w konwenterze nie działają dwa wyjścia z ośmiu, jest to stary sprzęt. Czy wymiana tych sprzętów naprawi masz problem? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

• 0

Oczywiście że to może mieć odzwierciedlenie w odbiorze.Niedziałające gniazda w konwerterze mogą być zaśniedziałe od wilgoci,w związku z czym nie ma napięcia.Może być też konwerter na wymarciu.A może być także wymagana korekta ustawienia anteny.Przyczyn może być wiele .Jak możesz to zrób zdjęcie tej korozji na antenie i wrzuć na forum.Ocenimy,postaramy się pomóc,doradzić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

37d12267061e1967gen.jpg

41306ce940064b6dgen.jpg

Tak to u nas wygląda, tak myślimy żeby ją trochę obniżyć i osłonić od wiatru.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Ja bym wymienił antenę satelitarną na nową wraz z konwerterem, złącza przy konwerterze zarobić na nowo, jeśli potrzeba, wymienić stare kable na nowe i będzie spokój na jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0
Napisano (edytowane)

Widzę że korozja robi swoje.Zapewne te wielkie plamy rdzy tłumią sygnał.Lecz proponował bym wymienić już czas najwyższy na nową antenę,jak wyżej rozmówca napisał.Tym bardziej że ceny anten spadły w dół przez te kilka ostatnich lat.Końcówki na nowe,przewód(może być sparciały).

Edytowane przez ARTIPAPK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Dobra zamówię nowy sprzęt. Do 6 dekoderów antenę zamówić tej samej wielkości czy wziąć większą? Tą mierzyłam i ma 80cm poziomo. Na tej zawsze sygnał zrywał przy ulewach i burzach. Do tego konwenter octo, na ten moment nie mamy gdzie zainstalować quatro + multiswitcha.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Antenę mierzy się w pionie, czyli powinna mieć 90cm i to spokojnie wystarczy na prawidłowy odbiór, podstawa to poprawne ustawienie całego zestawu antenowego, najlepiej za pomocą miernika.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

W pionie to się podaje dla potrzeb marketingowych że jest większa a mierzy się ją w poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Tylko jak ktoś zmierzy w poziomie i poda wymiar przykładowo 80cm, to uzna że ma 80tkę, a w rzeczywistości jest to 90tka. Dlatego zalecam pomiar w pionie, przykładowy rozmiar roboczy reflektora dla Coraba 90, 904x800mm.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Nie, nie jest to 90 tylko 80, pisałem że dla celów marketingowych jest podawane, że to 90.

Jedyną firmę którą znam i podaje wymiar poziomy w oznaczeniach jest polska firma laminas http://laminas.com.pl/ z innymi się nie spotkałem albo nie mierzyłem.

Dla przykładu:

antena 120 u nich to rozmiar 1200x1300 (poziomo x pionowo) http://laminas.com.pl/page_pl/ofc1200_pl.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi