Skocz do zawartości
  • 0

Brak sygnałów na 2 dekoderach z 5, WifiBox+


Pieczarka
 Udostępnij

Pytanie

Witam, po zakupieniu multiroomu na 4 dodatkowe dekodery WifiBox+, mam problem z sygnałem satelity. W jednym pokoju od podłączenia tych dekoderów nie było sygnału a w drugim pokoju sygnał znikł po dwóch dniach. Dekodery sprawdzałam, działają prawidłowo w pokojach gdzie jest sygnał.  Wcześniej w żadnym pokoju nie było problemów z sygnałem ale wcześniej pracowały tam Fergusony Ariva. Nie wiem czy te Boxy są bardziej wrażliwe na złą jakość sygnału/instalacji czy co? Na antenie są wielkie placki rdzy, a w konwenterze nie działają dwa wyjścia z ośmiu, jest to stary sprzęt. Czy wymiana tych sprzętów naprawi masz problem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Oczywiście że to może mieć odzwierciedlenie w odbiorze.Niedziałające gniazda w konwerterze mogą być zaśniedziałe od wilgoci,w związku z czym nie ma napięcia.Może być też konwerter na wymarciu.A może być także wymagana korekta ustawienia anteny.Przyczyn może być wiele .Jak możesz to zrób zdjęcie tej korozji na antenie i wrzuć na forum.Ocenimy,postaramy się pomóc,doradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Widzę że korozja robi swoje.Zapewne te wielkie plamy rdzy tłumią sygnał.Lecz proponował bym wymienić już czas najwyższy na nową antenę,jak wyżej rozmówca napisał.Tym bardziej że ceny anten spadły w dół przez te kilka ostatnich lat.Końcówki na nowe,przewód(może być sparciały).

Edytowane przez ARTIPAPK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie, nie jest to 90 tylko 80, pisałem że dla celów marketingowych jest podawane, że to 90.

 

Jedyną firmę którą znam i podaje wymiar poziomy w oznaczeniach jest polska firma laminas http://laminas.com.pl/ z innymi się nie spotkałem albo nie mierzyłem.

 

Dla przykładu:

antena 120 u nich to rozmiar 1200x1300 (poziomo x pionowo) http://laminas.com.pl/page_pl/ofc1200_pl.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...