Jump to content
asiafan

PVR do tunera jako dysk SSD

Recommended Posts

Czy  dyski SSD sprawdzają się jako  PVR   do tunera ?  Tylko że w moim wypadku   nie jest to nagrywanie z kilku kanałów na raz tylko z 1.

W  ogóle chodzi mi o jakiś  mały dysk.  Obecnie mam 320GB  wolnego ~100.   Jest to zew sata. Nie jest zbyt cichy

Nie ma SSD  320 . Ale jest za to taki

https://www.x-kom.pl/p/316768-dysk-ssd-crucial-275gb-25-sata-ssd-mx300.html

Nie jest to nowy dysk.   

No i teraz  pytanie  o żywotność  . Większość z nas ma takie dyski pod system .  A jak taki dysk funkcjonuje jak z niego nie korzystamy  lub tylko odtwarzamy.   Jak z ewentualną utratą danych.

Mówi się by mieć  50% dysku pustych tych starszych.  

Nie chce większego  bo znowu zacznie się  a to nagram sobie to  i to bo tyle miejsca i znowu kolejne 100Gb w plecy.  Ile limitu GB zapisu mają starsze dyski?

Jak nie kasujesz często i dużo nagrań to spokojnie możesz używać przez kilka lat.

SSD szkodzi częste zapisywanie i kasowanie pamięci.

Nie wiem, czy kernele linuxowe, na których oparte są softy wspierają trim. Domyślam się, że tak. To prędzej tuner zmieni 5 razy, niż SSD padnie. Zależy też od modelu.
Chyba, że operator ma jakiś dekoder-śmietnik to różnie może być z trwałością SSD.

Edited by Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.

Do Autora.

Jeśli już koniecznie uparłeś się na dysk SSD, to szukaj czegoś na kościach MLC.

https://www.x-kom.pl/p/343659-dysk-ssd-adata-256gb-25-sata-ssd-ultimate-su900-3d-mlc-nand.html

Choć może nadal zwykły HDD tu też da radę, tylko trzeba kupić po prostu nowy?

Jako zwykły dysk WD Purple (do monitoringu) lub WD Red (do serwerów) - obydwa rodzaje niesłyszalne. 

Mam WD Red (WD MyCloud) jako chmura sieciowa w domu i słychać ten dysk. Niestety, ale zawsze będzie słychać dysk HDD, który jest talerzowy i wiruje. Jak wymagasz ciszy i szybkości pracy to tylko SSD ;)

Edited by shevchenko1987

Do Autora.

Jeśli już koniecznie uparłeś się na dysk SSD, to szukaj czegoś na kościach MLC.

https://www.x-kom.pl/p/343659-dysk-ssd-adata-256gb-25-sata-ssd-ultimate-su900-3d-mlc-nand.html

Choć może nadal zwykły HDD tu też da radę, tylko trzeba kupić po prostu nowy?

Jako zwykły dysk WD Purple (do monitoringu) lub WD Red (do serwerów) - obydwa rodzaje niesłyszalne. 

W tym wypadku   wyjde gorzej.   Purple  i Red  są przeznaczone do pracy  24/7/365  a ja  do nagrywania meczy nocnych .

Mam ADATA  USB  3.0   2.5    tego nie słychać wcale.  No ale to jest  zew i 750GB  za dużo.

Nie wiem, czy kernele linuxowe, na których oparte są softy wspierają trim. Domyślam się, że tak. To prędzej tuner zmieni 5 razy, niż SSD padnie. Zależy też od modelu.

Chyba, że operator ma jakiś dekoder-śmietnik to różnie może być z trwałością SSD.

Tego właśnie nie wiem a chodzi o pudełko  Vu+. Tunera raczej nie wiele osób zmieni po przejsciu na Ultra HD. :D

Edited by asiafan