Skocz do zawartości

PVR do tunera jako dysk SSD


asiafan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy  dyski SSD sprawdzają się jako  PVR   do tunera ?  Tylko że w moim wypadku   nie jest to nagrywanie z kilku kanałów na raz tylko z 1.

W  ogóle chodzi mi o jakiś  mały dysk.  Obecnie mam 320GB  wolnego ~100.   Jest to zew sata. Nie jest zbyt cichy

Nie ma SSD  320 . Ale jest za to taki

 

https://www.x-kom.pl/p/316768-dysk-ssd-crucial-275gb-25-sata-ssd-mx300.html

 

Nie jest to nowy dysk.   

No i teraz  pytanie  o żywotność  . Większość z nas ma takie dyski pod system .  A jak taki dysk funkcjonuje jak z niego nie korzystamy  lub tylko odtwarzamy.   Jak z ewentualną utratą danych.

Mówi się by mieć  50% dysku pustych tych starszych.  

 

Nie chce większego  bo znowu zacznie się  a to nagram sobie to  i to bo tyle miejsca i znowu kolejne 100Gb w plecy.  Ile limitu GB zapisu mają starsze dyski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy kernele linuxowe, na których oparte są softy wspierają trim. Domyślam się, że tak. To prędzej tuner zmieni 5 razy, niż SSD padnie. Zależy też od modelu.
Chyba, że operator ma jakiś dekoder-śmietnik to różnie może być z trwałością SSD.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Autora.

Jeśli już koniecznie uparłeś się na dysk SSD, to szukaj czegoś na kościach MLC.

https://www.x-kom.pl/p/343659-dysk-ssd-adata-256gb-25-sata-ssd-ultimate-su900-3d-mlc-nand.html

 

Choć może nadal zwykły HDD tu też da radę, tylko trzeba kupić po prostu nowy?

Jako zwykły dysk WD Purple (do monitoringu) lub WD Red (do serwerów) - obydwa rodzaje niesłyszalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Autora.

Jeśli już koniecznie uparłeś się na dysk SSD, to szukaj czegoś na kościach MLC.

https://www.x-kom.pl/p/343659-dysk-ssd-adata-256gb-25-sata-ssd-ultimate-su900-3d-mlc-nand.html

 

Choć może nadal zwykły HDD tu też da radę, tylko trzeba kupić po prostu nowy?

Jako zwykły dysk WD Purple (do monitoringu) lub WD Red (do serwerów) - obydwa rodzaje niesłyszalne. 

W tym wypadku   wyjde gorzej.   Purple  i Red  są przeznaczone do pracy  24/7/365  a ja  do nagrywania meczy nocnych .

Mam ADATA  USB  3.0   2.5    tego nie słychać wcale.  No ale to jest  zew i 750GB  za dużo.

Nie wiem, czy kernele linuxowe, na których oparte są softy wspierają trim. Domyślam się, że tak. To prędzej tuner zmieni 5 razy, niż SSD padnie. Zależy też od modelu.

Chyba, że operator ma jakiś dekoder-śmietnik to różnie może być z trwałością SSD.

Tego właśnie nie wiem a chodzi o pudełko  Vu+. Tunera raczej nie wiele osób zmieni po przejsciu na Ultra HD. :D

Edytowane przez asiafan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...