Skocz do zawartości

Ferguson HF8900HD - prosba o pomoc/pytania laika


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem tuz przed zakupem tego Tunera, więc proszę o pomoc. Innym tez na pewno się przyda. Mam zamiar nagrywać ok. 8 programów ( zdarzeń )

tygodniowo ( przez Timer'a ). Jednorazowa dlugośc , to ok. 2 godz. ( SD ) , no i trafi sie pewnie kilka nagrań w HD.

 

1) czy 320 GB wystarczy ?

2) czy HD przed podłaczeniem należy sformatować przez USB kompa ?

3) czy dysk może być w SATA II ?

4) Rozumiem ,że musi to byc jedna partycja ( info. z tego forum ) w partycja podstawowej FAT32 ( cokolwiek to znaczy :( )

5) Jaki HDD polecacie ( głównie z własnego doswiadczenia )

6) czy mając kartę Cyfra+ muszę cokolwiek jeszcze dokupić, aby odbierać programy ?

7) Czy antena 60 cm wystarczy do odbioru dobrego sygnału

Dziekuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

1. Co do pojemości dysku, to wszystko zależy co będziesz nagrywał. Najważniejsze żeby miał zewnętrzne zasilanie. 320GB to sporo i powinno starczyć.

 

2. Nie wiem o co tu chodzi, domyślam się że miało być HDD i tutaj faktycznie dobrze jest dysk sformatować, najlepiej na FAT32.

 

3. Dysk może być w Sata II, ale tak jak napisałem w pkt.1 ważne by miał zasilanie zew.

 

4. Tak musi być jedna patrycja. Przy formatowaniu nawet narzędziami w Windows XP, można wybrać czy partycja ma być FTA32, czy NTFS - to nic trudnego jeśli wiesz jak to zrobić.

 

5. Tutaj bywa różnie nie każdy dysk chce działać, wiele zależy od szczęścia.

 

6. Nie musisz nic kupować, sama karta włożona do czytnika będzie idealnie działać.

 

7. Antena 60cm na Hot Birda jest dobra, choć może być problem z jakością sygnału przy złej pogodzie, ale przy dobrym ustawieniu da radę. Co ważne jeśli byś chciał montować zeza na Astrę 1 to osobiście polecam antenę 80cm, daje ona lepsze osiągi i możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Jakbyś nie chciał formatować narzędziami w Windows XP, to polecam bardzo dobry program Partition Magic. Program jest płatny, ale jako trial też się spisuje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałem juz to pytanie w innym wątku, ale nikt nie odpowiedział ;-( wiec może teraz ;-)

1) Poproszę także informacje o wbudowanym "timer'rze ". Ile stacji TV ( zdarzeń ) mozna zaprogramować jednocześnie do nagrania ?

2) Czy mozna ustawić jakość nagrania ( np. SP, LP ... ) ? Pewnie lamerskie pytamie 8)

3) Czy po nagraniu materiału na HDD mozna go zgrać przez (USB ) na pendriv'a ?

 

Nie dziwcie sie prosze - bylem w 2 sklepach, gdzie mozna kupić Ferguson HF8900HD, ale w kartonach jest TYLKO instrukcja obsługi od......Ferguson HF8800HD :?::!: Wg. mnie, to zlewka producenta !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...