Skocz do zawartości

Zdjęcie

Forum, a komputerowa przeglądarka Opera

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Poland

Poland

Ekspert

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 7387 postów
  • Od: 09 wrz 2007
  • LokalizacjaTrzciana k. Bochni

Napisano 30 maj 2018 - 22:20

Mam pewne pytanie, a mianowicie dlaczego od pewnego czasu forum na przeglądarce Opera w komputerze nie otwiera się prawidłowo? Ładuje się nie do końca, a gdy włączam jakąś stronę to wyskakuje komunikat o braku wykonania bezpiecznej transakcji. Co jest tego powodem? Mam nadzieje, że da się to naprawić.

Użytkownik Barti edytował ten post 30 maj 2018 - 22:47
Brak znaków interpunkcyjnych w poście i tytule wątku, przez co czytelność postu jest utrudniona. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Zdanie pytające kończymy znakiem zapytania, a nie kropką. Poprawiono post i tytuł wątku.

Jestem z wami już okrągłe 10 lat!
Wasz Poland :)

#2 Patjyk

Patjyk

Zżyty z forum

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3034 postów
  • Od: 08 sie 2016
  • LokalizacjaLubelszczyzna

Napisano 30 maj 2018 - 22:27

Zmień przeglądarkę, powinno być OK.

#3 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 14451 postów
  • Od: 12 sie 2006
  • LokalizacjaKraków

Napisano 31 maj 2018 - 04:01

Szczerze to nie wiem, może zerknę w wolnej chwili. Być może chodzi o to, że o ile forum idzie po bezpiecznym połączeniu, to jakieś elementy dociągane z zewnętrznych serwerów, np. wstawiane zrzuty mogą nie iść po HTTPS. Jeśli to dzieje się np. stale w tym samym wątku, to podrzuć link do konkretnej strony, to pobadam.

Specjalista DVB, ogarniający także media, testy sprzętu, webdev, programowanie, admin, playout szuka pracy, wymagania - 4k/mc, pisać na PW
STARS.TV = muzyka :D
Uwaga! Nie udzielam porad technicznych przez PW, pisz na forum!

Pozdrawiam :)

#4 Poland

Poland

Ekspert

• Użytkownicy
  • 7387 postów

Napisano 31 maj 2018 - 09:11

Problem dotyczy całego forum, a zwłaszcza jego strony głównej, która to tak jak wspomniałem ładuje się nie do końca, a do formy białej strony z niebieskimi linkami.

#5 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 14451 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 31 maj 2018 - 14:39

Coś chyba jednak u Ciebie musi być - ten post piszę z Opery, działa normalnie i bez VPN i z ich VPN...

Specjalista DVB, ogarniający także media, testy sprzętu, webdev, programowanie, admin, playout szuka pracy, wymagania - 4k/mc, pisać na PW

#6 Maximus2

Maximus2

Rozpisany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 380 postów
  • Od: 16 lut 2010

Napisano 31 maj 2018 - 14:46

@Poland a na jakim WIndows masz kompa?

#7 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 14451 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 31 maj 2018 - 15:45

A, no właśnie, słuszne pytanie - na Windows XP mogą być kłopoty o czym wiem, ale na razie nie ma rozwiązania.

#8 Patjyk

Patjyk

Zżyty z forum

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3034 postów
  • Od: 08 sie 2016
  • LokalizacjaLubelszczyzna

Napisano 31 maj 2018 - 15:46

To jest to samo co na Google Chrome ''niebezpieczne szyfrowanie'' trzeba albo pogrzebać w ustawieniach (w Google może znajdziesz), albo zmienić przeglądarkę, na innej powinno pomóc. Bo miałem to samo, ale na innej stronie. 

#9 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 14451 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 31 maj 2018 - 15:48

Sprawdziłem też na Chrome i działa, ew. @Poland może jeszcze sprawdzić, czy wchodzi na forum przez https://forum.satkurier.pl, czy przez http://forum.satkurier.pl - chwilowo z przyczyn technicznych nie mogę wymusić szyfrowania, bo się popsują różne rzeczy :P Zalecam wchodzić przez https, a docelowo za niedługo mam nadzieję będzie z tym zrobiony porządek.

#10 Maximus2

Maximus2

Rozpisany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 380 postów
  • Od: 16 lut 2010

Napisano 31 maj 2018 - 16:27

U mnie na jednym komputerze z Win XP forum przez Opere nie chodzi, a przez Mozille jak najbardziej.

#11 lukjan

lukjan

Rozpisany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 392 postów
  • Od: 08 lut 2015
  • LokalizacjaTychy, dz. Urbanowice

Napisano 01 czerwiec 2018 - 10:34

Też mam Opera w wersji 53 i działa dobrze.

Łukasz Janik

nad. kosztowy.

mux 1, 2, 3, 8 i lokalny z tvs

#12 Poland

Poland

Ekspert

• Użytkownicy
  • 7387 postów

Napisano 07 czerwiec 2018 - 12:15

Mój system operacyjny to Windows XP. Sytuacja wygląda tak że posiadam Operę ale nie tą główną tylko klasyczną. Tam problem występował na wersji Windows 12.17 ale na szczęście znikł po przesiadce 12.18. Na zwyczajnych Operach pasujących do Windows XP problem dalej jest.

#13 PrzemekS

PrzemekS

Amator

• Użytkownicy
  • Pip
  • 120 postów
  • Od: 25 wrz 2009
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 13 czerwiec 2018 - 12:13

Przyznam, że właśnie jego fochy wczesnych Chroper zmusiły mnie do czasowej zmiany przeglądarki z Opery na Chrome (ale używanej na Win 7 64-bit). Po pewnym czasie wrócilem do Opery. Obecnie używam Opery 53 na Win 10 64-bit i problemów nie mam. żadnych W sumie nie dziwi o tyle, że chodzi on na tym samym silniku co Chrome, a który używa większość polskich i światowych internautów, więc jakieś wierzgnięcia to byłby strzał w stopę.

#14 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 14451 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 13 czerwiec 2018 - 12:20

Problem jest konkretnie z Windows XP, to stary system, nie wspiera rozszerzenia SNI dla TLS, w efekcie wiele przeglądarek na Windows XP grzęźnie. Na razie nie mam na to rozwiązania, ale mam sprawę na uwadze.