Skocz do zawartości

Topfield TF7700 HD PVR


kafi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za szybką odpowiedż. Więc w moim obecnym decoderze(jutro wygrzebie i wpisze typ) w ustawieniach terminala mając wybraną opcję „bez napisów” decoder wyświetla napisy tylko na HBO, HBO 2 i HBO Comedy. Na kanałach Hallmark, Movies24, TCM, FoxLife, NGeo, APlanet, DScience, DTravel i DWorld jest bez napisów. Może jest to wada oprogramownia decoderów gdy jeden ma ok 3.5 a drugi ok. 2 lat od daty zakupu. Sprawdzę sprawę opgr. w poniedziałek w punktcie C+ gdzie kupiłem w jednej chwili splitter, gdy sprzedawca powiedział mi o splitterach.

Na pytanie nr.2 z postu powyzej, poczekam moze ktos z odpowie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca wiem, którego modelu dotyczy pytanie - wątek jest o HD PVR, a pytasz HSCI? Akurat listy ulubione w Topfieldzie są rozwiązane skrajnie beznadziejnie. Na listach ulubionych numery kanałów są brane z listy głównej. Ja tego po prostu nie używam - sortuje listę główną. Tu bez problemów - można łatwo przesuwać i zmieniają się odpowiednio numery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Uściślijmy: w Polsce 7700 HSCI = 7700 HDPVR - ma jedną głowicę, a nagrywanie jest po USB. 7700 HDPVR w Niemczech jest wyposażony w dwie głowice i u nas jego odpowiednikiem jest 7710 HDPVR, ale akurat do 7710 na stronie dystrybutora i tak nie ma instrukcji w wersji elektronicznej.

Jeśli masz 7700 z jedną głowicą, to prawidłowa instrukcja jest ta, do której dałem linka wyżej, natomiast jeśli z dwiema - wersji elektronicznej instrukcji obsługi nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Zastanawiam się nad zakupem Topfielda HD PVR i mam kilka pytań.

1. Jak aktualnie w Topfieldzie 7700/7710 HD PVR wygląda sprawa EPG? Czy dla Cyfry+ i CP jest tylko bieżący i następny program, czy przynajmniej na kilka dni do przodu, czy są polskie czcionki w EPG i napisach?

2. Jak wygląda nagrywanie kodowanych programów, czy nie ma problemów z nagrywaniem w jednym czasie 2 programów kodowanych z różnych transponderów?

3. Czy funkcjonuje deszyfracja nagrań kodowanych i jak ona wygląda (np. automatycznie w trybie offline, czy trzeba obejrzeć cały zakodowany program tak jak w Icordzie, żeby utworzyła się zdekodowana kopia?

4. Czy karta Cyfry + w Astonie 2.18 i karta Polsatu w dedykowanym jej module pracują prawidłowo i nie gryzą się?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 1: EPG działa różnie niektóre kanały mają na kilka dni a niektóre tylko na jeden dwa programy do przodu.

ad 2: nagrywanie działa bez problemowo (można też zdalnie przez www programować nagrania)

ad 3: nie za bardzo rozumiem

ad 4: mam tylko karte Cyfry i działa bardzo dobrze

 

Ja osobiście mam większe oczekiwania od tunera które 7710 nie spełnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 3 Czy programy z kanałów kodowanych (np. z Canal +, HBO) są od razu nagrywane w formie zdekodowanej i można je oglądać bez karty z modułem w tunerze, czy do ich obejrzenia potrzeba jest jednak karta?

Jeżeli jest potrzebna karta, czy tuner posiada funkcję odkodowującą (odszyfrującą) nagrany program, żeby można go obejrzeć już bez karty w tunerze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak wygląda kwestia wspólnej pracy modułu Canal+ HD oraz modułu CP.Testowałem moduł C+ w Fergusonie 8900 i o ile dla kanałów SD był do przyjęcia to dla HD raz dekodował w sekundę a raz w 15 sekund.Ludzie z Profana twierdzą że bardzo dobrze współpracuje z oryginalnym modułem od Cyfry.A jak jest naprawdę?Czy ten sprzęt można porównać do 8900 czy jednak jest o niebo lepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

cześć,

 

Podłączam się do pytania od marhor13, ale spróbuję je doprecyzować (niestety topfield nie spieszy się z odpowiedzią).

 

Napiszcie proszę, co się stanie w następującej sytuacji:

- program został nagrany w formie zakodowanej

- do odtwarzania mam kartę z aktualnymi uprawnieniami

- po odtworzeniu programu na dysku mam:

a) program w wesrsji ciągle zakodowanej

B) program już odkodowany, nadający się do archiwizacji i późniejszego oglądania bez karty

 

dzięki za informacje,

pepino

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
Uściślijmy: w Polsce 7700 HSCI = 7700 HDPVR - ma jedną głowicę, a nagrywanie jest po USB.

No nie bardzo mogę się zgodzić z powyższym cytatem bo mam 7700 hsci i pilota bez przycisków rec,start itp ma on usb jednak czy jego funkcjonalność jego jest taka sama co ma model z pvr ,czy służy tylko do upgradu softu?.

Mam z tym problem,gdyż nie wiem jak można nagrywać program nie posiadając pilota w odpowiedniej wersji( z tymi przyciskami),Doczytałem na innym forum o upgradach softu na stronie producenta ="z usb pvready". Czy ten soft da mi możliwość zapisu ,czy taki soft mogę wgrać do tunera i wówczas będę miał możliwość zapisu np.z ekranowego menu, i stanie się on wówczas modelem z PVR?,.Jeśli tak to czy też po zmianie softu można gdzieś kupić pilot?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się zrozumieć post poprzednika, ale mi się nie udaje. :shock: Od kiedy to do korzystania z funkcji PVR potrzebny jest nowy pilot??? Dla informacji. Funkcje nagrywania są pod kolorowymi guzikami. Naciśnij sobie po podłączeniu dysku zewnętrznego i sprawdź, co który robi. Wszystko działa: nagrywanie, odtwarzanie pauza telewizji na żywo itd. A na stronie Topfielda masz update dokumentacji z opisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się zrozumieć post poprzednika, ale mi się nie udaje. .

Trochę może być zawiły również ten mój post, a i w starym trochę błedów też się pojawiło.

Pisząc o sofcie do wgrania-"pvready" (miałem na myśli soft który umożliwi wspólpracę z hdd),ale miało w poprzednim być "usbready" (nie pvr..."

czyli-(soft)dający możliwość współpracy z hdd.

Okazuje się po powyższej informacji kolegi (kkuby) to, że- seria 7700 ma nie tylko różne piloty- co wiem (w tym sensie że jedne mają ,a inne nie- osobne przyciski dla np dla funcji REC etc.).

 

Jak wnioskuje (z tego co czytam (post kkuba)w tych drugich TF te funkcje są ukryte pod kolorowymi przyciskami.(piszę _wnioskuje_ bo,jestem w trakcie oczekiwania na sprzęt(z allegro) i tej wiadomości nie mogę przetestować , a niewesoło mi się zrobiło gdy przyjrzałem się zdjęciu pilota na tej aukcji i przycisków sterowania REC ,PLAY ,FF to on nie mia. Wiec informacja o tych funkcjach pod przyciskami kolorowymi pilota poprawia mi humor , że jednak będzie możliwy zapis na hdd etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę może być zawiły również ten mój post, a i w starym. .

Wszystko się wyjaśniło.W wersji oprogramowania TF- 1..cośtam. topek nie miał dostępnych opcji "plikowych" w głównym menu.Po załadowaniu mu softu (updat) do tego głównego menu ze strony producenta-doszła jeszcze jedna,i nią właśnie jest możliwość zapisu na nośnikach zewnętrznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

witam wszystkich

jestem tu nowy, specjalnie zarejestrowałem sie dla tego watku

 

mam topka od 11.2008 roku kupiłem go w niemczech za rownowartosc 1400zł z dyskiem 750gb podlaczyłem oryginalny modół polsatu (pakiet familijny) i wgrywam najnowsze oprogramowanie jakie tylko wychodzi, to jesli chodzi o konfiguracje

 

teraz obserwacje

1. MHW EPG - praktycznie nie chodzi, jeden dzień jest wyświetlany co najwyżej, ale nie zdawałem sobie sprawy że po zależy od ustawień

 

post Mr. Orbita » 11 lut 2009, o 21:16 "3 dni to nie koniecznie musi być MHW, bo 3 dni są nadawane w formacie DVB z 10,892H. Być może trzeba tam poczekać, aby tuner przemielił strumień. MHW EPG jest tam, gdzie było - 10,719V i tam jest 7 dni. Po czym poznać które EPG jest MHW, a które nie? EPG MHW jest pisane w całości wielkimi literami, czyli przykładowo"

 

2. nagrywanie - z doświadczenia widze że wszystko zależy od kanałów jakie nagrywam np. jesli nagrywam polsat hd jest wszystko ok, hbo hd(miałem przez 3 m-ce) - materiał mi się tnie przy odtwarzaniu i jak odtwarzam to dżwięk jest bardzo, bardzo mocny, wszystkie inne kanały jest oki ( przy nagrywaniu hbo hd tuner potrafił się sam zresetować - był też bardzo gorący)

 

3. odtwarzanie - jeśli chodzi o nagrany materiał to też zależy od kanału z jakiego pochodzi, nagrywałem sobie hausa na programie 2 i po paru dniach materiał juz nie był odkodowany - po zgraniu go na komputer moglem normalnie odtwarzac ale tuner go nie wyswietlał, z innymi kanałami nie miałem takich problemów

 

moze na pierwszy raz wystarczy :)

jesli chodzi o kanały hd podejzewam ze za tak niska cene dostałem 750gb ale dysk jest za wolny i nie wydala ( no i do tego się grzeje) planuje jego wymiane

 

no i tu pytanie czy ktoś rozkręcał swojego topka jaki tam dysk idzie czy ata, sata ? może ktoś wie

prosze o odpowiedź

 

mimo różnych niedociągnięć z tunera jestem bardzo zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Nie chcę tworzyć nowego wątku, więc doklejam się tutaj. Otóż miałem okazję testować Topfield SRP-2410 PVR, niestety po pierwszym zachwycie (super wykonanie, MediaHighway dla Cyfra+ działa super), wykryłem pewne niedogodności. Tuner został podłączony w miejsce digicordera hd s2 instalacja twin, duża antena) i w przeciwieństwie do niego, miał kłopot z poprawnym odbiorem niektórych kanałów z transpondera 12265V DVB-S2 8PSK (np. HDO HD, Polsat HD). Podobnie kanały SD z 12188V, np. Foxlife, wczoraj zero odbioru dziś lepiej. Przyznam, że jestem zdegustowany, bo przy tej cenie spodziewałem się high endu, tymczasem mój digicorder ewidentnie ma czulszą głowicę i lepiej sobie radzi z sygnałem z satelity. Nie jest to wina ustawień kanałów, bo robiłem skanowanie wczoraj i dziś i efekt ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...