Skocz do zawartości

tomx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@marrak Ale chyba wiesz, że TVP ma ograniczony wybór przy meczach Ekstraklasy, po 12 meczów 1 i 2 wyboru i 13 3 wyboru, do tego w pierwszych 20 kolejkach mogą pokazać 6 meczów 1 wyboru, między 21 a 30 o 31 a 37 po 3 mecze, TVP ma narzucony wybór między 3 najważniejszymi w kolejce wybranymi przez Ekstraklasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bugmenot napisał:

Hokej też jest produkowany na potrzeby www.polskihokej.tv, gdzie mecze sprzedają po kilkanaście złotych.

Realizacja nie gorsza niż włoskiej siatkówki przez Eleven ;).

Wiem ale internet to internet a TV to TV. W 2 lidze piłkarskiej każdy mecz jest w internecie a TVP pokazuje jeden na kolejkę bo się nie opłaca. 

1 godzinę temu, wislok napisał:

Na pewno koszt wyprodukowania jest wielokrotnie niższy  i  nie wynosi 40 mln zł, Ekstraklasa także nie ma szans się zwrócić,a koszty są wielokrotnie większe. Czas powiedzieć to wprost,że TVP dokonała zmarnotrawienia publicznych pieniędzy kupując Ekstraklasę. Oglądalność do kosztów mizerna

A wiesz, że to się zwróci, wystarczy kilka meczów, tych najlepszych, na TVP2 ?

1 godzinę temu, Maximus2 napisał:

A co tak będzie lepiej jak Polsat straci kosza? Może TVP pokaże 4 mecze z każdej kolejki? Już piłkę ręczna pokazują po łebkach. 

Liga potrzebuje tego co ma żużel, kosz, to bardzo popularna dyscyplina ale nikt tego nie umie wykorzystać. Ma większy potencjał niż siatka a jest znacznie niżej w hierarchii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mad85 napisał:
Godzinę temu, wislok napisał:

a

A wiesz, że to się zwróci wystarczy kilka meczów tych najlepszych na TVP2 ?

Cokolwiek na poparcie tej odważnej tezy? Bo ja mam - sama TVP tak twierdzi - https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/796937/koszt-sie-nie-zwroci-tvp-nie-liczy-na-zysk-z-transmisji-z-ekstraklasy

Przecież na TVP2 nie zagląda kibic sportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, kunkore napisał:

Nie jest winą TVP, że hitami niezależnie od pozycji w tabeli są mecze pokroju Lech-Legia, czy Legia-Wisła :P

Tak na szybko chyba się nie pomyliłem tak to wygląda jeśli chodzi o ilość transmisji w tvp między 1-27 kolejką:

śląsk    4
wisła k    6
lech    9
wisła p    2
piast    2
jagielonia    3
lechia    8
legia    10
rakow    1
łks    1
pogoń    1
gornik    3
cracovia    3
korona    1

lubin 0

arka 0

 

Wyjątkowo lubią Lechię a Arkę przeciwnie - ciekawe dlaczego?

 

Edytowane przez marrak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no błagam. Szkolnikowski powiedział  Kurski powiedział i niektórzy jak w jakichś Bogów wierzą. Jakość produkcji z Kazachastanu nie była zła, wręcz przeciwnie, robi to ekipa odpowiedzialna za KHL, a tam standard jest wymagany. Po prostu nie pasuje mu do linii jego widzimisię, bo nie do strategii oczywiście. Jedyne co jest na plus przy produkcji TVP to na pewno rozwinięli się sprzętowo. Teraz modernizują wóz HD1 do 4k, to akurat dobrze. Natomiast kupno praw i próba wciśnięcia, że to kontent premium ( większość to prawa od Eurowizji, bądź kupione za baardzo duże pieniadze jak Euro i Repra. oraz sublicencje nie wiadomo za co i za ile od Polsatu), no i oczywiście jak coś nie wyjdzie to  nie wina TVP tylko wszystkich dookoła.  Niestety propaganda dotknęła też dział sportowy, miałem jakoś miałem nadzieje, ze nie ale jednak.

  • Popieram 3
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marrakDlatego, że Ekstraklasa w ponad 20 kolejkach nie dawała za często meczów Arki do wyboru 1-3, w zasadzie tylko mecze z Lechią i Legią były w tym kryterium, kiedy można było pokazać, tyle że w 1 wypadku jest równocześnie mecz Lech-Legia, a w drugim wypadku Cracovia-Lechia, co się zapowiadało po miejscach w tabeli ciekawiej aniżeli Arka-Legia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa z żużlem, to kolejny przykład niekonsekwencji TVP. 

Cytat

. Z naszych informacji wynika, że dyrektor TVP Sport był zszokowany tym, że działacze oczekują za prawo do transmisji meczów żużlowych nawet dwóch milionów rocznie. Przy pokazywaniu dwóch meczów w weekend ogólny koszt pokazywania żużla wynosi wtedy trzy miliony złotych i to licząc, że pojedyncza transmisja będzie prowadzona w średniej jakości i będzie kosztować zaledwie 60 tysięcy złotych.

Nawet takie pieniądze są przeszkodą nie do przejścia dla TVP, które wychodzi z założenia, że chętnie będzie współpracować z przedstawicielami rozgrywek ligowych, ale tylko wtedy, gdy zgodzą się oni oddać prawa za darmo lub niewielką kwotę. W takich sytuacjach Telewizja Publiczna może zaoferować wypromowanie rozgrywek na nieporównywalną skalę z innymi nadawcami.

 

Czyli TVP jak przychodzi do negocjacji używa argumentu znakomitego zasięgu TVP Sport i mami podmiot ogromnymi korzyściami z tego tytułu. Jednak gdy na Twitterze użytkownicy zauważają, że transmisje na tym kanale nie notują wyników znacząco lepszych niż np. w Eleven to wtedy ... zasięg jest kompletnie nieistotny.

 

Szczerze- to jest tak,że w zależności od sytuacji mówi co nam odpowiada. Czyli jak negocjujemy - to mówimy TVP Sport ma zasięg 98% tu transmisję może obejrzeć z 1 mln widzów, promocja i wypromowanie produktu na niespotykaną skalę.. Gdy zaś przychodzi do dyskusji z kibicami i faktami, które pokazują,że aż tak kolorowo nie jest to nagle- zasięg ma drugorzędne znaczenie.. 

 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wislok

Żeby ciebie zadowolić, to w zasadzie powinni wszystko transmitować. Cóż, nie każdy twoim wzorem spędza przed TV dnie i noce. Miesiąc temu miałem mieszkanie do wynajęcia. Dzwoniło mnóstwo osób, bo chata fajna i cenowo nie zdzierałam łacha. Prócz tradycyjnych zapytań związanych z wynajmem, wszyscy pytali o internet. Nikt, absolutnie nikt, nie chciał dokładać śmiesznych 20 zł za 140 kanałów z kablówki.  Taki jest trend. Młodzi mają wywalone na oglądanie sportu, ogólnie na oglądanie tradycyjnej tv, stąd taka, a nie inna oglądalność. Dinozaury oglądają głównie konkurencje w których odnosimy sukcesy. Skoki,, reprezentacyjna siatka, reprezentacyjna nożna itp. Kurski też się przeliczył. Mentalnie tkwi w PRLu, dlatego myślał, że kupnem sportu podliże się wyborcom. Teraz [beep]zka, bo wydał gigantyczne sumy, a słupki oglądalności wyglądają żenująco. 

Ktoś wyżej napisał, że TVP lubi Lechię... 

 

Jacek-Kurski-przepedzony-ze-stadionu-Leg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, wislok napisał:

 

Szczerze- to jest tak,że w zależności od sytuacji mówi co nam odpowiada. Czyli jak negocjujemy - to mówimy TVP Sport ma zasięg 98% tu transmisję może obejrzeć z 1 mln widzów, promocja i wypromowanie produktu na niespotykaną skalę.. Gdy zaś przychodzi do dyskusji z kibicami i faktami, które pokazują,że aż tak kolorowo nie jest to nagle- zasięg ma drugorzędne znaczenie.. 

 

No ale tak właśnie jest. Dla klubów czy ligi zasięg TVP Sport będącego w DVB-T jak najbardziej jest plusem. Tyle że jak oni z tego skorzystają (np. poprzez zapewnienie wysokiej jakości tychże zawodów) a co za tym idzie ile będzie widzów zainteresowanych transmisją tych rozgrywek to już kwestia właśnie organizatorów i klubów. Nawet 98% zasięg kanału nie sprawi że ktoś będzie chętnie oglądał paździesz, co pokazują wyniki ekstraklapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, śmiechu warte napisał:

@wislok

Żeby ciebie zadowolić, to w zasadzie powinni wszystko transmitować. Cóż, nie każdy twoim wzorem spędza przed TV dnie i noce.

 

 

Merytorycznie się odnieść ? To po pierwsze w nocy śpię , w dzień zaś pracuję, więc nie pędzam przed TV całych dni i nocy. Nie wiem na czym opierałeś rzekomą swoją wiedzę na temat spędzania przeze mnie czasu. 

 

O czym była dyskusja- ktoś tu wrzucił link z komentarzem pana Marka Szkolnikowskiego dotyczącego hokeja to zauważyłem,że moim zdaniem TVP także  nie przyłożyła się do jego pokazywania , pokazywała go od przypadku do przypadku , w różnych dniach i porach .  Nikt merytorycznie ze mną w tej kwestii polemiki nie podjął, więc uznaję,że to co napisałem jet prawdą. 

Co do żużla to wykazałem na tym przykładzie   moim zdaniem niekonsekwencję w słowach Marka Szkolnikowskiego. Nie gardłowałem,że żużlowa 1 liga powinna być akurat w TVP, mnie to obojętnie bo i tak nie oglądałbym. 

Polemikę z niekonsekwencją  podjął @diabeu Zgadzam się i  nie zgadzam. Racja,że poziom sportowy jest ważny, ale nie zawsze najważniejszy.  niemniej TVP odpowiada chociażby za jakość transmisji,a TVP SPORT większość swoich transmisji robi w SD , jaskrawym przykładem fatalnie realizowanej transmisji rokrocznie są MP w skokach narciarskich rozgrywane 26 grudnia. Także regularność transmisji sprzyja budowaniu oglądalności. Ze sportem jest jak z serialem. Trudno się wciągnąć w coś co jest pokazywane od czasu do czasu, teraz końcówka sezonu i ciężko spodziewać się by Superliga Kobiet w piłce ręcznej cieszyła się dużą popularnością, w przeciwieństwie do ligi męskiej, która jest regularnie pokazywana i ma szansę zbudować sobie stała widownię . 

Akurat z Ekstraklasą trafiłeś trochę  jak kulą w płot @diabeu  , bo akurat od lat to właśnie ona ma najlepszą średnią  oglądalność w Canal+,a nie hiszpańska czy angielska. Akurat Ekstraklasa poniekąd zaprzecza tezie,że jej wyniki zależą od poziomu sportowego. 

 

@śmiechu warte ma rację moim zdaniem co do merytorycznej części swojego postu nie wmawiającego co @wislok robi dniami i nocami. Potwierdzają to badania https://antyweb.pl/polacy-kibicuja-tylko-naszym/

 

@jarek999 większość tych nieobecnych jest związana z innymi nadawcami i nie spodziewałem  się,że znajdą się w ekipie na IO publicznego nadawcy. Artykuł miał niby wzbudzić sensację ,a nie ma tam nic w sumie czego nie wiedzielibyśmy. 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, SatExpert napisał:

Jak to będzie wyglądało dziś z transmisją łączoną z pucharów (na którymś z meczów skupią się bardziej, czy zrobią durną multiligę), bo nie wiem, czy Inter - Napoli oglądać w TVP Sport, czy Rai Uno? :(

TVP Sport ma pokazać cały mecz Pucharu Włoch. W przerwie spotkania Interu z Napoli będzie pokazany mecz Pucharu Hiszpanii. Tak wynika z programu TVP Sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakaś totalna ignorancja i bezsens z tą "łączoną transmisją". Ja na przykład chciałem pooglądać mecz Bilbao-Granada później z retransmisji, ale oni tu co chwilę pokazują wynik tego drugiego meczu. Dziwne że taka doświadczona redakcja sportowa nie zna pojęcia "spoileru"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, shark napisał:

Dać polski hokej na lodzie do Sportklub i po temacie?

Oni przynajmniej pokazywaliby spotkania z każdej kolejki. Oczy bolą od oglądania tam czegokolwiek, ale ja lubię się męczyć na przykład przy Bundeslidze (ręczna).

 

Uważam, że jeśli TVP podjęła się pokazywania hokeja to nie powinna tego robić po łepkach. Jeśli są w stanie pokazywać 2 mecze z każdej kolejki w ręczną, robić studia prosto z boiska i dodatkowo jest to realizowane w jakości HD to czemu do hokeja nie mogą tak podejść? Wydaje mi się, że jest podobny poziom oglądalności dla tych dwóch dyscyplin.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, wislok napisał:

 

Akurat z Ekstraklasą trafiłeś trochę  jak kulą w płot @diabeu  , bo akurat od lat to właśnie ona ma najlepszą średnią  oglądalność w Canal+,a nie hiszpańska czy angielska. Akurat Ekstraklasa poniekąd zaprzecza tezie,że jej wyniki zależą od poziomu sportowego. 

 

Tyle że ja pisalem o oglądalności w TVP a nie Canal+ gdzie wielu abonentów kupuje pakiet Canal+ właśnie dla Ekstraklasy. W TVP Ekstraklasa trafiła do zwykłego "Janusza" i jak widać po oglądalności "Janusz" woli obejrzeć raz na jakiś czas Ligę Mistrzów niż polską kopaninę.

11 godzin temu, dsd napisał:

To jakaś totalna ignorancja i bezsens z tą "łączoną transmisją". Ja na przykład chciałem pooglądać mecz Bilbao-Granada później z retransmisji, ale oni tu co chwilę pokazują wynik tego drugiego meczu. Dziwne że taka doświadczona redakcja sportowa nie zna pojęcia "spoileru"...

Mamy XXI wiek, wszystkie wyniki ma się na bieżąco w telefonie. Jak dla mnie przy transmisjach cały czas na pasku mogą lecieć aktualizowane na bieżąco wyniki innych rozgrywanych równolegle meczów, tak jak to robią stacje w USA.

 

Ewentualnie zawsze mogłeś wybrać transmisje jednego konkretnego meczu na sport.tvp.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to się podobała wczorajsza transmisja łączona, bo nie dość że nie przerywali zbytnio Coppa Italia, to jeszcze miałem podgląd na to co się dzieje w Bilbao i dodatkowo Flashscore'owałem sobie Marsylia - Lyon, dzięki czemu miałem "zaliczone" trzy wczorajsze mecze zamiast dwóch - dziś liczę że będzie tak samo. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytowane przez Anita Kaźmierska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...