Skocz do zawartości

tomx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem nierentowne transmisje o skromnej oglądalności idealnie wpisują się misję publiczą. Tym właśnie różnić sie powinna publiczna TV od komercyjnej - że można w niej zobaczyć rywalizację kajakarzy czy szermierkę - aż chce się płacić abonament :p 

Lepsze to, niż kolejna transmisja powtórka meczu  Orłów Górskiego z Anglia :D  Rywalizacja Paraolimpijczyków to powinien być ustawowy obowiązek LIVE - niezależnie od oglądalności - kibice sportu obdarzeni powinni być odrobiną empatii - która wpisuje się w idee ruchu olimpijskiego Pierre de Coubertin

Edytowane przez wojtek509
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
Spójrz na ramówkę TVP Sport tam nawet teraz codziennie są transmisję na żywo a w stacjach "Premium" tego nie ma...  

 

  Nie ma , bo stacje premium , żyją kopaniną. A jak sam dobrze wiesz,  teraz ligi odpoczywają.

Odpalisz kanały PSP w nocy/ nad ranem to sobie obejrzysz mecz Copa America.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce może by było gdyby TVP uruchomiło nowy kanał sportowy. Marek Szkolnikowski twierdzi,że to generuje duże koszty i to tu cytat- "archaiczne myślenie". Czy to oznacza,że włodarze NC+ , CP  mają archaiczne myślenie? Niekoniecznie, oni tworzą jednak produkt komercyjny, TVP odchodzi od tego i nie myśli stworzyć np. kanałów TVP premium .  Ta dyskusja dowodzi tego,że TVP wbrew opinii wielu osób wcale nie śpi na kasie, a komercyjni gracze wiadomo będą pokazywać to co najpopularniejsze,ale tu pozytywny wyjątek stanowi Polsat, który transmitował chociażby Igrzyska Europejskie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością to bardzo ważna kwestia. Dobrym rozwązaniem wydaje się telewizja hybrydowa, TVP musi także inwestować w rozwój technologiczny .   Choć gdyby TVP zakupiła i miała własny transponder/y mogło by to przyczynić  do zdecydowanie większych możliwości rozwoju TVP. Pewnie kwestia rozbija się o pieniądze, których TVP nie ma. 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, wojtek509 napisał:

Moim zdaniem nierentowne transmisje o skromnej oglądalności idealnie wpisują się misję publiczą.

Tylko to też nie jest sztuką zakupić transmisję wydarzenia o puchar Sołtysa, którą oglądnie garstka. Pieniądze trzeba wydawać z głową, szczególnie że są to pieniądze wszystkich z nas. Telewizja publiczna powinna transmitować wydarzenia, które mogą być dla wielu uznane za niszowe ale zarazem takie, które mają szansę zdobyć przyzwoitą oglądalność. W przyszłym tygodniu transmisja na żywo ze skoków do wody - Mistrzostwa Świata czy zawody Pucharu Świata w Wioślarstwie. W moim odczuciu transmisje niszowe ale takie, które mogą przyciągnąć. Misja misją ale nie zapominajmy o tym, że telewizja publiczna jest dla wszystkich, zamykanie się tylko na garstkę fanatyków zupełnie niszowych dyscyplin by ich zabiło.

Dzisiaj na przykład gala MMA z Gdyni. Kilku młodych będzie miało okazję pokazać się szerokiej publiczności. W niedziele turniej w siatkę plażową z Mysłowic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
1 minutę temu, mrozio11 napisał:

Pieniądze trzeba wydawać z głową, szczególnie że są to pieniądze wszystkich z nas.

Jestem ciekaw twojego zdania w temacie tego tzw. wydawania pieniędzy z głową jeśli chodzi o F1 od 45 minuty.  :>

Dla mnie to jedno wielkie nieporozumienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był trochę populizm z mojej strony ? Wiadomo jak to z tym wydawaniem publicznych pieniędzy w TVP jest.

No cóż, te połówki wyścigów chociaż ktoś ogląda, wiadomo że srogo przepłacone i gdybym to ja miał wybór to nie zdecydowałbym się kupić tak wybrakowanego produktu.

O ile szanuje transmisje z PKO Ekstraklasy, mimo że równie przepłacone o tyle F1 to dla mnie lekka przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym tylko przypomnieć tym, których boli to, że TVP korzysta z "naszych" pieniędzy. Otóż w Polsce wciąż istnieje obowiązek ustawowy wnoszenia comiesięcznych opłat abonamentowych za odbiorniki telewizyjne i radiowe. Dotyczy to gospodarstw domowych i firm (w tym również aut firmowych). Obowiązek ten dotyczy osób POSIADAJĄCYCH działający odbiornik, nie oglądających kanały TVP i słuchających stacji PR. Ten oto obowiązek można krytykować itp. Ale łamanie go to anarchia. Mnie np. nie podoba się to, że muszę płacić składkę OC za samochód, który od 15 miesięcy stoi rozebrany w garażu. Ale prawo jest prawem.

 

Jeszcze niedawno był okres, w którym sport w TVP spychany był na dalszy plan. Stracili nawet prawa do skoków narciarskich, w których od dość dawna jesteśmy można powiedzieć jedną z potęg. Dzisiaj TVP pozyskała naprawdę dużo atrakcyjnych praw sportowych. Można je oglądać bez dodatkowych opłat. A że coś się nie mieści na antenie telewizyjnej? Ludzie, chwalicie się tu nierzadko tym, jakiego to cuda nie posiadacie i przerasta Was odpalenie na tychże cudeńkach transmisji internetowej? Na kody od Ipli niektórzy tu rzucili się jak dziki na żołędzie i jakoś LM i LE oglądają. A na TVP wieczny hejt. Niektórym po prostu dogodzić się nie da. Włączają już od rana komputer tylko po to, żeby kogoś skrytykować. A że coś się nie mieści, a że komentator słaby, a że goście w studiu źli... To taki sens życia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum czy to się komuś podoba służy do dyskusji, dzielenia się swoimi uwagami . Chętnie bym odpalił transmisję Igrzysk Paraolimpijskich przez ich stronę tylko uwaga- tego nie oferują :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami jednak dyskusja ta przeradza się w bicie piany. Temat Igrzysk Paraolimpijskich był tu poruszany wielokrotnie. O ile mnie pamięć nie myli ostatnim TVP poświęciła wyjątkowo dużo czasu.

 

Poza tym niektórzy zdaje się zapomnieli, że jeszcze niedawno TVP Sport była kanałem kodowanym i w dodatku ze znacznie mniejszą ilością sportu LIVE.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jesteś w ogromnym błędzie. Ostatnim Igrzyskom Paraolimpijskim rozgrywanym w Pjongangu TVP poświęciła bardzo mało czasu. Jednak @jaszek możemy chyba się zastanowić / wyrazić swoją opinię co chcielibyśmy widzieć w TVP Sport- ja bym z dużą większą chęcią widział Igrzyska Paraolimpijskie niż np. Formułę 1 od 45 minuty,  MMA czy e-sport . Ktoś zupełnie odwrotnie. Pytanie zasadnicze- czy TVP powinien kupować najpopularniejsze, komercyjne imprezy, które i tak znajdą chętnych w komercyjnych czy skupić się na mniej popularnych, tańszych rozgrywkach i promować mniej popularne dyscypliny po które jak TVP nie sięgnie to nikt? Czy TVP odwrotnie powinna kupować F1, LM itd. olewając dyscypliny, które nie zapewnią rekordów oglądalności.

U nas jest tak - jak przychodzą Igrzyska olimpijskie  to nagle żądamy worka medali,a przez cztery lata zarówno TVP jak i ludzie mają w nosie te dyscypliny. Moim zdaniem to ciekawe zjawisko na marginesie tej dyskusji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, wislok napisał:

Miejsce może by było gdyby TVP uruchomiło nowy kanał sportowy. Marek Szkolnikowski twierdzi,że to generuje duże koszty i to tu cytat- "archaiczne myślenie".  

No i ma rację. O wiele lepszym rozwiązaniem jest transmitowanie nakładających się transmisji poprzez sport.tvp.pl a nie tworzenie kolejnego linearnego kanału sportowego. Tym bardziej że do DVB-T już by go nie wsadzili, więc zaraz pojawiłyby się głosy że wrzucając jakąś transmisję do drugiego kanału dostępnego tylko u operatorów pay-tv dyskryminują kibiców danego wydarzenia.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Jak TVP utworzy drugi kanał sportowy, będzie musiała go zakodować, chyba, że będzie to kanał internetowy. A wtedy zacznie się hejt, że dlaczego na niekodowanym pokazują ten sport, a na kodowanym tamten, a nie odwrotnie. Źle będzie zawsze. 

 

A tworzenie kanału internetowego TVP Sport 2 jest bez sensu, skoro wybraną transmisję można odpalić i tak.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kingofsouth napisał:

Jestem ciekaw twojego zdania w temacie tego tzw. wydawania pieniędzy z głową jeśli chodzi o F1 od 45 minuty.  :>

Dla mnie to jedno wielkie nieporozumienie.

Tu mieli sponsora i sam Szkolnikowski sugerował,że to wiadomy koncern paliwowy pokrył część praw do transmisji..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...