Jump to content

Recommended Posts

Tyle, że poziom wypowiedzi i kultury osobistej jednak ma "nieco" wyższy niż Hajto.

• Upvote 2

3 godziny temu, Vinni napisał:

Bo Engel to rzeczywiście sukcesy miał ogromne... Zapomniałem, że przecież za jego czasów byliśmy Mistrzami Świata i Galaktyki ;)

Zrozum, że ekspertem nie musi być osoba w pełni spełniona w swoim zawodzie. UWAGA! Jest np. wielu trenerów na świecie, którzy byli słabymi piłkarzami, bądź nawet w ogóle nie grali w piłkę, a są świetnymi trenerami z doskonałą wiedzą i merytoryką. To samo dotyczy ekspertów telewizyjnych. Masz rozumieć piłkę, potrafić się składnie wypowiedzieć, a nie mieć za sobą ogromną karierę bo inaczej nie masz autorytetu... Dlatego Podoliński niszczy Hajto, bo ten drugi poza durnymi truizmami nie potrafi zupełnie odnieść się do sytuacji na boisku (a w zasadzie bojsku jak to mawia Hajto 😜 )

Nie można podważyć sukcesów Engela to pisze się jakiś idiotyczne zdanie by je wykpić. 

Ekspertem może być osoba w ogóle niespełniona,ale ja mogę mieć swoje zdanie i nie cenić takiego eksperta mocnego jedynie w gębie.  Twoja Uwaga kompletnie niemerytoryczna , bo co ma fakt bycia świetnym trenerem , która nie była dobrym piłkarzem- UWAGA ! W ogóle ktoś nie musi być piłkarzem by być trenerem i to świetnym, tylko to się nijak ma do tematu. Tak Podoliński może być świetnym w waszej opinii ekspertem,ale Maciej Szczęsny ma moim zdaniem rację. Nie muszę podzielać waszej opinii.  Kwestia oceny ekspertów jest subiektywna, mnie osoba Podolińskiego zwyczajnie drażni . Uważam,że ekspert powinien poza elokwencją i teoretyczną wiedzą mieć dobre CV. Takie jest moje zdanie.  

2 godziny temu, Frontowiec napisał:

Co do ekspertów sportowych TVP, to faktycznie Podoliński to taki drugi Hajto (zaraz po Mili). Co do Engela, to akurat ma coś do powiedzenia niż pozostali eksperci.

Coooo? Porownujesz człowieka co nawet nie potrafi po polsku mówić do gościa co ma zawsze coś ciekawego do powiedzenia? Bojska,graj z kija lub inne takie "kwiatki" można słyszeć u Hajty..

A druga część Twojego wpisu to wręcz absurd..Engel i coś do powiedzenia? Hahaha, oglądałeś kiedyś 4-4-2? Ten gość wali banały i takie idiotyzmy,że pół tt ma z tego polew..

• Like 1
  • Upvote 1

Szkoda,że ta dzieciarnia z TT nie doprowadziła żadnej ekipy na MŚ . :)

• Confused 2

Ty chyba czegoś nie rozumiesz? Możesz być super trenerem a lipnym ekspertem, który nawet nie będzie jarzył co się dzieje..i właśnie taki jest Engel bo jego mądrości to coś typu:Dobrze zagrała ekipa A,ale w rewanżu ekipa B da z siebie więcej,po prostu brakuję mi słów na takich ignorantów co nawet nie przygotowują się do programu bo on był panem SELEKCJONEREM..a potem się dziwić,że w kraju nie ma fachowców a jak są to schowani bo nawet na tym forum widać,że chwalicie i usprawiedliwacie Engela jakoby to,że coś osiągnął z kadrą od razu dawało mu ciepłą posadkę w tv do końca życia..

Tak samo ten drugi ancymon Hajto on nie musi wiedzieć kto jak grał bo on w szatni siedział z gwiazdami Schalke..i jak on mówi,że jakiś piłkarz jest do kitu to już święte bo był panem PIŁKARZEM..

• Like 1
  • Upvote 2

2 godziny temu, wislok napisał:

Uważam,że ekspert powinien poza elokwencją i teoretyczną wiedzą mieć dobre CV. Takie jest moje zdanie.  

Co to znaczy "mieć dobre CV"? W taki sposób można podważyć dorobek większości polskich komentatorów, bo jakie CV ma Michał Gutka, Tomek Ćwiąkała czy starsi komentatorzy uchodzący za top w swoim fachu?

49 minut temu, FanMMA napisał:

Coooo? Porownujesz człowieka co nawet nie potrafi po polsku mówić do gościa co ma zawsze coś ciekawego do powiedzenia? Bojska,graj z kija lub inne takie "kwiatki" można słyszeć u Hajty..

Laskowski-Podoliński to dla mnie na ten moment najlepszy duet komentatorski jaki pracuje w polskich telewizjach. 

• Like 1
  • Upvote 2

I ta "dzieciarnia" z tt ma więcej oleju w głowie od kogoś takiego jak Ty,bo widzi,że jeśli ktoś jest cienki i olewa pracę to trzeba o tym głośno mówić i domagać się odsunięcia a nie go chwalić i dawać posady bo 20 lat temu gdzieś był i coś osiągnął w piłce.

• Upvote 2

Ja go tam nie bronię, ale znam poziom tego szamba TT .Denerwuje mnie ,że wyrocznią jest jakiś tam TT i garstka ludzi i ich opinie,bo słyszę to w każdej dyskusji- bo na TT napisali.. Sorry,ale mi do wyrobienia opinii nie jest potrzebny żaden TT.  bo Mam na  tyle oleju w głowie i wiem,że pretensje należy kierować do ludzi odpowiedzialnych za program,że go zapraszają. Poza tym nie wydaje mi się,żeby Engel miał jakikolwiek stosunek pracy czy etat w TV. Po prostu jest tam jako gość , tak jak politycy w programach publicystycznych. Nigdzie nie napisałem,że Pan Engel jest świetnym ekspertem tylko,że miał pewne osiągnięcia trenerskie. Przekaż swoim autorytetom z TT ,że nie ma przymusu oglądania tego programu publicystycznego i mogą zmienić kanał. 

@mrozio11 to są dziennikarze, piszemy o innych typach ekspertów. 

Edited by wislok

A co ma być "wyrocznią" gdzie znajdziesz tyle opinie różnych ludzi? Nie rozumiem Cię..na tej samej zasadzie działa te forum(oczywiście mniejsza skala) i jakoś nie przeszkadza Ci to..Chociaż jedna rzecz mnie ciekawi skąd czerpiesz opinie innych na różne tematy skoro tt jest ble? Z innych randomowych forum? A co do przełączania kanału w tv to po raz kolejny pokazujesz taką negatywną niechlubną cechę czyli lepiej odpuścić i nie oglądać zamiast coś polepszyć żeby więcej się zainteresowało tym ludzi a skąd się bierze opinie od ludzi? No geniuszu z tt lub FB,czyli z tego co jest powszechne.

• Upvote 1

Geniuszu dla mnie wyroczniami nie są opinie jakiś no name z TT czy z tego forum. Opinię wyrabiam sobie samodzielnie ,a nie kieruję się bezkrytycznie tym co napisze jakaś grupa osób na TT czy jakaś jedna osoba. 

Człowieku- pisząc na forum satkuriera czy gdzieś na TT tego nie zmienisz. Za dany program odpowiadają konkretni ludzie. Za "4-4-2" odpowiada Szpakowski i zdaje się,że ostatnio pochlebnie o tym programie wypowiedział się przełożony Szpakowskiego czyli Szkolnikowski.  Więc oczywiście pisz do TVP, oficjalne pisma do instytucji, które mają wpływ na TVP i na Szpakowskiego ,a nie tu. To nie w moim interesie jest zmiana jakiegoś programu w TV,a w interesie danej stacji - ja z tego tytułu nawet złamanego grosza nie dostanę. 

Ani forum, obojętnie jakie, ani nawet Twitter, żadnymi wyroczniami nie są, między innymi z tego względu, że w tych miejscach oprócz ludzi, którzy faktycznie się znają na danej materii, wypowiadają się także ludzie, którzy nie znają się w ogóle, ale mają prawo do wypowiedzi.

Jeśli TVP uważa, że np. Jerzy Engel jest odpowiednią osobą by się wypowiadać w "4-4-2", no to redaktor Szpakowski ma prawo go zapraszać. Bądź co bądź to jednak kadra Engela jako pierwsza w XXI wieku dostała się na MŚ w piłce nożnej, do tego po 16 latach przerwy, więc pewne podstawy trener Engel do wypowiadania się ma.

• Upvote 1

18 minut temu, wislok napisał:

Geniuszu dla mnie wyroczniami nie są opinie jakiś no name z TT czy z tego forum. Opinię wyrabiam sobie samodzielnie ,a nie kieruję się bezkrytycznie tym co napisze jakaś grupa osób na TT czy jakaś jedna osoba. 

Człowieku- pisząc na forum satkuriera czy gdzieś na TT tego nie zmienisz. Za dany program odpowiadają konkretni ludzie. Za "4-4-2" odpowiada Szpakowski i zdaje się,że ostatnio pochlebnie o tym programie wypowiedział się przełożony Szpakowskiego czyli Szkolnikowski.  Więc oczywiście pisz do TVP, oficjalne pisma do instytucji, które mają wpływ na TVP i na Szpakowskiego ,a nie tu. To nie w moim interesie jest zmiana jakiegoś programu w TV,a w interesie danej stacji - ja z tego tytułu nawet złamanego grosza nie dostanę. 

A od czego jest te forum? Pisałeś w innym wątku coś w stylu "forum jest od wyrażania opinii",więc zalatuje od Ciebie straszną hipokryzją..

A no tak Jesteś alfą i omegą i zdanie innych Cię nieobchodzi tak? Ach śmiać mi się chce z takich ludzi,którzy wszystko wiedzą najlepiej i nie posiłkują się opinią innych,żeby rzetelnie wypowiedzieć się na jakiś temat..

A właśnie,że się zmieni sam Szkolnikowski wspomina często,że czyta opinie ludzi na tt i fanpage'u TVP Sport na fb.

• Upvote 1

Robert Podoliński ma tę zaletę, że podczas meczu zamiast zasypywać odbiorcę milionem mniej lub bardziej interesujących angedot przeczytanych w internecie na bieżąco stara się analizować mecz i przedstawiać to w jak najbardziej przystępnej formie. Pomaga to w odbiorze meczu a sam komentarz dzięki temu jest idealnym jego uzupełnieniem a nie jak często u nas czymś osobnym. Tak samo w studiu to jeden z nielicznych w TVP, który mówi coś innego niż wszyscy i nie serwuje nam truizmów. 

Nikt nie neguje faktu, że Engel osiągnął sukces w eliminacjach do MŚ ale w programach telewizyjnych jest nijaki, jego tezy może wygłosić każdy bo one niczym się nie wyróżniają. Po prostu co innego być dobrym trenerem a co innego dobrym komentatorem czy ekspertem.

• Upvote 3

W punkt! Dobrze,że chociaż niektórzy widzą,że Podoliński stara się w swojej pracy i analizuję od razu co się dzieję a nie czeka aż "1" wszystko opiszę a on dopowie coś w stylu:no ładny strzał był albo aleee bramka byłaa.

• Upvote 1

6 minut temu, FanMMA napisał:

A właśnie,że się zmieni sam Szkolnikowski wspomina często,że czyta opinie ludzi na tt i fanpage'u TVP Sport na fb.

No, tylko że jest jednak pewna różnica. To że czyta, nie znaczy, że kieruje się tylko i wyłącznie tymi opiniami z internetu, a tak by właśnie było, gdyby się uznawało to za wyrocznię.

Godzinę temu, FanMMA napisał:

A od czego jest te forum? Pisałeś w innym wątku coś w stylu "forum jest od wyrażania opinii",więc zalatuje od Ciebie straszną hipokryzją..

A no tak Jesteś alfą i omegą i zdanie innych Cię nieobchodzi tak? Ach śmiać mi się chce z takich ludzi,którzy wszystko wiedzą najlepiej i nie posiłkują się opinią innych,żeby rzetelnie wypowiedzieć się na jakiś temat..

Czytam,ale nie muszę ich podzielać i nie atakuję innych ad persona tylko dlatego,że nie podzielają mojego zdania. Nie znasz mnie,a  atakujesz i oceniasz . Słabe to.  Bez odbioru. Bo nie będę robił z wątku off-topu. Maciej Szczęsny zwrócił uwagę na moim zdaniem ważny problem. 

TVP niestety nie może  archiwizować meczów WTA na swojej stronie. Pewnie podobnie jest z F1 czy z meczami Ekstraklasy.  Jutro o 18.15 rozszerzona wersja benefisu W. Szaranowicza na TVP Sport. Dzisiejszy mecz będzie komentował D. Szpakowski.

@kirk  Szkolnikowski sam mowił,że TT to bardzo wąska grupa odbiorców i nie może brać pod uwagę wyłącznie tego co tam się pojawia.

Edited by wislok

A jednak mecz komentują Kwiatkowski i Podoliński, choć rzeczywiście na stronie TVP Sport anonsowany był wcześniej Szpakowski.

2 godziny temu, Kirk napisał:

No, tylko że jest jednak pewna różnica. To że czyta, nie znaczy, że kieruje się tylko i wyłącznie tymi opiniami z internetu, a tak by właśnie było, gdyby się uznawało to za wyrocznię.

Nie wiem co wy z tą wyrocznią? Napisał jeden o tej wyroczni i wy się uczepilscie jak rzep psiego ogona, choć ja wcale nic o tym nie pisałem a aby wyśmiałem te słowo użyte przez @wislok.

Godzinę temu, wislok napisał:

Czytam,ale nie muszę ich podzielać i nie atakuję innych ad persona tylko dlatego,że nie podzielają mojego zdania. Nie znasz mnie,a  atakujesz i oceniasz . Słabe to.  Bez odbioru. Bo nie będę robił z wątku off-topu. Maciej Szczęsny zwrócił uwagę na moim zdaniem ważny problem. 

A czy ja Cię atakuję? Odpowiadam na Twoje niedorzeczne wywody np:że jak ktoś był związany z piłką to ma większe prawo być ekspertem niż zwykły pasjonat..

Edited by FanMMA
  • Upvote 2

Owszem.  Nie wiem dlaczego twoja teza, bo nie moja jest niedorzeczna,  mniejsza z tym. Przywołując na okrągło Twitter to, twitter tamto widać,że uznajecie to za wyrocznię, taki wniosek z tego płynie. 

Oczywiście mój post o wypowiedzi Szczęsnego miał na celu wywołanie dyskusji o tym czy Podoliński jest dobrym ekspertem, czym powinien się charakteryzować dobry ekspert itd. Cieszę się,że użytkownicy forum satkuriera wzięli w niej udział , bo ciekaw jestem opinii i lubię dyskutować  Podobnie jak o e- sporcie czy sporcie osób niepełnosprawnych w TVP. Poznaję opinię, co nie znaczy,że mam je podzielać i to nie jest tak,że racja zawsze jest taka jak uważa większość. Warto szanować racje innych. Pozdrawiam .

P.S. Została powołana do życia reprezentacja narodowa w E-sporcie. Ciekawe czy TVP, która ma kadrę piłkarską, siatkarską, handballową, hokejową, żużlową, koszykarską postara się o prawa do transmisji rozgrywek z udziałem także tej reprezentacji. 

Edited by wislok

TVP chciało pokazać mecz Lech-Legia, ale nie dogadali się z C+ w sprawie godziny meczu

C+ też mogłoby zależeć. O 18 Ekstraklasa w 4K o 21 angielska w 4K. Ale nie od dziś wiadomo, że Canal+ rządzi ligą i dyktuje wszystkim swoje warunki. Musi być tak jak oni chcą. A nie chcą promować Lechii czy Piasta - stąd dużo meczów byłego lidera i trzeciej drużyny ligi w Eurosporcie. Tak samo C+ decyduje ze VAR będzie wybiórczo bo oni chcą multiligę, mimo że dało się kolejkę podzielić.

Jesteście zdziwieni tym, że C+, który daje najwięcej kasy chce, żeby hit w środku tygodnia rozpoczął się o 20:30, a nie o 18? C+ dyktuje, bo płaci, proste. 

• Upvote 2

Sobotni mecz Lechia - Legia skomentują Jacek Laskowski i Robert Podoliński.

• Like 1

Znowu Podoliński? Co nie włączę meczu w TVP to on. Jeszcze słówko, słucham go i nie mówi niczego czego bym sam nie widział czy nie wiedział. Oczywiście ocena komentatorów to rzecz subiektywna. Dla mnie najlepsze duety komentatorskie w piłce to duety Twarowski-Nahorny czy Rafał Wolski- Kazimierz Węgrzyn,a ogólnie to Krzysztof Wyrzykowski- Tomasz Jaroński,a także  wyróżniam duet Michał Lewandowski- Joanna Sakowicz- Kostecka. 

Pan Podoliński kilka tygodni temu  stwierdził,że problemu z utrzymaniem nie będzie mieć Zagłębie Sosnowiec, więc drogi @Arkon jego znawstwo futbolu  zweryfikują najbliższe tygodnie.

• Confused 3

Ja się bardzo cieszę, że mecz Lechii z Legią skomentują Laskowski z Podolińskim i mam dylemat czy oglądać to spotkanie w TVP czy jednak w Canal+, bo tam będzie Wolski z Wieszczyckim, też mocny duet. A z tego co pamiętam to Podolińskiemu podobał się styl gry Zagłębia pod wodzą Ivanauskasa i to jest fakt, że ich gra uległa zdecydowanej poprawie. Niestety zawalili jesień. Niestety Nahorny mocno spuścił z tonu ostatnio. Jak już pisałem najlepsze dwa duety komentatorskie to dla mnie w/w Podoliński z Laskowskim i Wolski z Ćwiąkałą.

• Upvote 1