Jump to content

Recommended Posts

Mecze EK będą puszczane od końca do początku (od 90 minuty do 1 minuty), a samo przewijanie będzie się odbywało z prędkością x4, żeby przed wiadomościami na TVP 1 zdążyli wyemitować jeszcze 10 minut reklam. :rofl:

Całe. Tymczasem raczej TVP pożegna się z PHL. Szkolnikowski uważa,że wydał kosmiczne pieniądze w kilka lat- 5 mln zł,a oglądalność 50 tysięcy jest słaba. Ciekawe czy nawet kilkukrotnie wyższa oglądalność F1 czy Ekstraklasy zrekompensuje zdecydowanie wyższe koszta zakupu licencji i jak to jest ,że raz się mówi,że TVP SPORT ma misję,a w przypadku hokeja używa się argumentacji stricte komercyjnej.

Nasz hokej niestety wygląda baaaardzo nieatrakcyjnie.Już nawet nie mowię by porównać do NHL ale choćby ligi czeskiej.Hale są ciemne,brudne bandy....i kibice zachowują się jak banda idiotów.

Generalnie nie oglądam,ale ostatnio oglądałem i bardzo emocjonujące były te dogrywki do 01.00 . Pytanie co TVP zrobiła by sprawić,że ten produkt był atrakcyjny? TVP bardzo słabo realizuje własne transmisje. 

Guest kingofsouth
6 minut temu, wislok napisał:

TVP SPORT ma misję

Jedyną misją są fanaberie prezesa TVP.

Czy TVP Sport nie powinna pokazywać polskich rozgrywek ligowych np. w piłce ręcznej, siatkówce, koszykówce itd. ? Z tego co widzę TVP raczej skupia się wyłącznie na reprezentacjach w grach drużynowych i nie jest zainteresowana polskim sportem ligowym. 

Bo TVP myśli o misji tylko wtedy, gdy się opłaca. Nie było wystarczającego zainteresowania koszykówką, czy biathlonem, więc TVP z tego zrezygnowała. Teraz pora na hokej, a  następne w kolejce mogą być takie dyscypliny jak tenis, kolarstwo, czy łyżwiarstwo szybkie, do których TVP kupiła prawa, gdy było o nich najgłośniej. Do tego dochodzą niewykorzystane potencjały, jak chociażby podnoszenie ciężarów, które mimo sukcesów, oraz poparcia samych sztangistów nie doczekały się większej promocji w telewizji.

• Upvote 1

2 godziny temu, wislok napisał:

Całe. Tymczasem raczej TVP pożegna się z PHL. Szkolnikowski uważa,że wydał kosmiczne pieniądze w kilka lat- 5 mln zł,a oglądalność 50 tysięcy jest słaba. Ciekawe czy nawet kilkukrotnie wyższa oglądalność F1 czy Ekstraklasy zrekompensuje zdecydowanie wyższe koszta zakupu licencji i jak to jest ,że raz się mówi,że TVP SPORT ma misję,a w przypadku hokeja używa się argumentacji stricte komercyjnej. 

Bo TVP Sport jest kanałem komercyjnym wedle mniemania Marka Szkolnikowskiego. Szkolnikowskiego interesuje tylko oglądalność, kiedy zapytałem się o np. F2 i Porsche w TVP,  to stwierdził, że jego interesują wyłącznie ratingi, nawet jeżeli na niszowych prawach dałoby się zarobić.

Guest kingofsouth

@luka96 , i to jest misja? Czy próbowanie się z innymi stacjami na słupki oglądalności. Jak coś jest za darmo to wiadomo, że to ludzie "łykną".

Oglądalność, to kasa z reklam, a powszechnie wiadomo ile ludzi olewa płacenie abonamentu RTV, więc nie dziwota, że gonią za słupkami.

@kingofsouth Ale z drugiej strony zdaj sobie sprawę, że do TVP Sport nie trafia nawet złotówka z abonamentu ;) Do budżetu kanału trafia kasa z reklam+jakieś ochłapy. Więc robienie z TVP Sport mieszanki solidnego kanału premium ze SportKlubem (bo nie ukrywajmy jedyne miejsce PHL w TV to SportKlub) nie ma logicznego uzasadnienia.

• Upvote 2

Czy logiczne uzasadnienie ma nabywanie praw, które wiedzą z góry,że im się nie zwrócą? @luka96

Cytat

Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport, przyznał, że Telewizja Polska nie ma szans osiągnąć zysku z transmitowania przez dwa sezony wybranych meczów piłkarskiej Lotto Ekstraklasy. - Cena licencji jest taka, że nawet przy stuprocentowym wykorzystaniu możliwości sponsoringowych i reklamowych jej koszt się nie zwróci. Musimy jednak pamiętać o misyjności - stwierdził.

Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tvp-nie-zarobi-na-transmisjach-ekstraklasy-szef-tvp-sport-chodzi-o-misyjnosc

No to czy to kanał komercyjny czy misyjny? Czy to jest tak- jak dyskusja o hokeju czy F2 i Porsche to kanał jest komercyjny,ale jak chodzi o Ekstraklasę to misyjny. TVP Sport moim zdaniem powinna pokazywać także dyscypliny, które nie mają szans wylądować u konkurencji i zresztą TVP to czyni czasami  emitując Krajową ligę zapaśniczą, konie ,badminton itp. Tylko to jest straszna niekonsekwencja. 

• Upvote 2

430 825 osób oglądało w TVP Sport wyścig F1 o Grand Prix Bahrajnu.

W TVP mają gdzieś opinie społeczeństwa. Swoje decyzje tłumaczą tak jak im pasuje. Raz zakup praw dyktowany jest misją, a innym razem kierują się głównie ekonomią. Co znaczy, że kupują co chcą, a bajeczkę sprzedają najbardziej wygodną w danym momencie.

• Thanks 2
  • Confused 1

- finał turnieju WTA w Miami - 62 tys.

- hokej na lodzie (siódmy mecz półfinałowy PHL) - 36 tys.

- DSF - 93 tys.

• Thanks 1

Ale tego dealu z F1 to ja serio nie rozumiem... Wiem, że właściciel praw to postanowił, wiem, że się oglądalność zgadza, wiem, że im pewnie wyszło w słupkach, że kasa nie idzie w błoto i może się nawet zwróci, no ale ludzie - transmisja od połowy? Wczoraj jeszcze się udało coś pokazać, bo końcówka była pełna dramatów, ale tak szczerze - kto to ogląda? Bardzo mnie ciekawi ten prawie półmilionowy tłum, bo to jednak jest pewien fenomen - nie interesuję się (gdybym się interesował, to bym siedział od kilku lat za grosze w Eleven), ale obejrzę sobie połowę wyścigu, bo akurat nic ciekawego nie ma w telewizji :) No kabaret!

• Upvote 1

Taki rodzaj licencji na pokazywanie i tyle..

Nie ma co ciągle o tym bełkotać,to tak jak zapytać kogoś po co ogląda paradokumenty lub inne według mnie tym podobne bzdety.

• Upvote 1

Środowe spotkanie Legii z Jagiellonią komentować będą: Dariusz Szpakowski i Marcin Żewłakow.

Wiadomo też, który mecz wybrała TVP w 29.kolejce Ekstraklasy. Będzie to mecz Wisły Kraków z Piastem Gliwicem, który emitować będą: TVP Sport oraz TVP 3. Komentatorami spotkania będą: Sławomir Kwiatkowski i Maciej Szczęsny.

Patrzę na wyniki F1 i to  jest gdzieś około 700 tysięcy widzów w TVP i Eleven, czyli tyle ile notowała F1 w Polsacie Sport bez Kubicy, więc efektu Kubicy nie  ma lub  nie jest tak duży jakby tego chcieli obaj nadawcy. 

Bo gdyby walczył to owszem a tym traktorem to gdy TVP się włącza wycieczka dla niego już dawno się skończyła wiec po co włączać?

Jednak to było wiadome na długo przed sezonem, więc po co było to kupować? 

• Upvote 1

3 godziny temu, wislok napisał:

1,2 mln meczu Ekstraklasy to nienajlepszy wynik. 

Jak wam tu pisałem, że będzie 800 tyś to żeście psy na mnie wieszali - jak to abonenci C+ zawistni lekko to ujmując. 

F1 to kolejna super inwestycja, pewnie przepłacili, a zaraz efekt Kubicy zniknie i będzie 200 tyś. 

Wow, co za kompromitacją szefów sportu w TVP.

• Like 1

Według Kurskiego Wisła - Legia oglądało 2 mln, a według Szkolnikowskiego 1,2 mln. Skąd taka rozbieżność?

Z głupoty. Wymyśli sobie, że ich oszukują i mierzą na swój sposób. Szkolnikowski podał oficjalne wyniki.