Skocz do zawartości

tomx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pisałem to ironicznie. Ale prawdą jest, że Kurski się sportem pewnie bardziej interesuje niż np. Braun. Niech coś działa w tych sprawach. TVP Sport w NTC, studio TVP Sport w HD, więcej transmisji na otwartych antenach TVP1 i 2, a nie tylko w niszowym TVP Sport i internecie. Kilka rzeczy korzystnych może zrobić, bo na razie to się tylko mu udało za jego kadencji uruchomić studio Wiadomości w HD - choć to też nie jego zasługa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że tych transmisji w otwartych kanałach jest już ciut więcej. Pierwszy raz od lat będą wyemitowane chociażby MŚ w Łyżwiarstwie figurowym, także po raz pierwszy od wielu lat widzę,że w kwietniu będą w całości pokazane ME w podnoszeniu ciężarów w TVP SPORT. Choć ja czekam na tenis w NTC. Wszak mamy wiceliderkę rankingu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://sport.tvp.pl/6057949/bartlomiej-rabij

 

Taka ciekawostka - od pewnego czasu felietony, poświęcone Brazylii i zbliżającym się igrzyskom w Rio, pisze dla TVP Sport Bartłomiej Rabij. Skoro już go dostrzegli, byłoby super, gdyby wykorzystali jego wiedzę o Ameryce Południowej przy Copa America, a może również właśnie podczas igrzysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem to ironicznie. Ale prawdą jest, że Kurski się sportem pewnie bardziej interesuje niż np. Braun. Niech coś działa w tych sprawach. TVP Sport w NTC, studio TVP Sport w HD, więcej transmisji na otwartych antenach TVP1 i 2, a nie tylko w niszowym TVP Sport i internecie. Kilka rzeczy korzystnych może zrobić, bo na razie to się tylko mu udało za jego kadencji uruchomić studio Wiadomości w HD - choć to też nie jego zasługa.

Więcej meczów Ligi Europy to akurat jego zasługa, poprzedni dogadali się tylko co do meczów Polskich drużyn i finału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy z wysyłaniem (czy też wypożyczeniem na miejscu) wozu podczas dość skromnie obsadzonych przez Polaków Halowych Mistrzostw Świata. Pamiętajmy, że były też to pierwsze, od bardzo dawna, tego typu zawody, które były komentowane z Warszawy, a nie z miejsca. Oczywiście podejrzewam, że jest to tylko wyjątek, spowodowany słabszą niż zwykle rangą, jak i umieszczeniem zawodów na zachodnim wybrzeżu USA.

W tym roku jeszcze Mistrzostwa Europy w Amsterdamie, ale są to ME w roku olimpijskim, więc obsada będzie słaba, dużo innych wydarzeń w tym czasie, więc raczej tylko wyślą komentatorów. Mam nadzieję, że się nie zbłaźnią jak 4 lata temu, gdzie w TVP Sport pokazali jedynie sesje popołudniowe. Sesji porannych nie pokazano także z MŚ w Daegu z 2011 roku, HMŚ z Stambułu w 2012 roku, jak i HME z Goteborga z 2013 roku. Nie wiem od kogo to zależało, ale wcześniejsze imprezy miały pokazywane sesje poranne. A przez 2 lata, mimo wolnej anteny, z 4 kolejnych imprez nie pokazywano ich. Od MŚ w Moskwie wszystkie sesje poranne są.

A na igrzyskach nie będzie problemu, każdy nadawca otrzymuje kilka przekazów, więc wszystkie najważniejsze rzuty Polaków zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co byście powiedzieli na to, gdyby Kurski powiedział, że w ramach oszczędności IO będą komentowane wyłącznie z Warszawy? Oczywiście tak nie będzie, ale pewnie zwolennicy też by się tu znaleźli.

 

Natomiast zwykły, przeciętny widz, nie mający dostępu do TVP Sport nie obejrzał ani minuty HMŚ, bo transmisje w telewizji otwartej były najwcześniej od 1:30. Można powiedzieć z jak za PRL - o wynikach dowiedział się z gazet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co byście powiedzieli na to, gdyby Kurski powiedział, że w ramach oszczędności IO będą komentowane wyłącznie z Warszawy? Oczywiście tak nie będzie, ale pewnie zwolennicy też by się tu znaleźli.

 

Natomiast zwykły, przeciętny widz, nie mający dostępu do TVP Sport nie obejrzał ani minuty HMŚ, bo transmisje w telewizji otwartej były najwcześniej od 1:30. Można powiedzieć z jak za PRL - o wynikach dowiedział się z gazet

Eurosport od zawsze robił IO z Warszawy i słyszałem bardzo dużo głosów,że wypadali oni dużo lepiej niż komentatorzy TVP będący na miejscu. Liczy się osoba, fachowość, rzetelność,a nie miejsce, z którego się komentuje. 

Doskonale wiesz,że TV otwarte mają bardzo sztywne ramówki i ciężko oczekiwać,że TVP zdemoluje swoją ramówkę by pokazywać eliminacje bardzo mało istotnej imprezy jaką były HMŚ w LA. Jednak rozumiem,że na potrzeby jazdy na TVP to mega ważna impreza.  Jak ktoś chciał to obejrzał HMŚ- teraz mamy czas chociażby nagrywarek. Ktoś niezainteresowany i tak by nie oglądał. 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem o widzach, pewnie kilku milionach osób na wsi, którzy oglądają telewizję w NTC i nie mieli dostępu do TVP Sport. Mogli oglądać wyłącznie w nocy.

 

Liczy się fachowość. Ale jeśli mamy fachowość porównywalną, to zawsze wygrywa osoba będą ca na miejscu, widząca więcej, niż na monitorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o mnie między innymi- poradziłem sobie z tym problemem. Osoby ze wsi mają także internet i dostęp do sport.tvp.pl :) Jednak warto zauważyć,że TVP wraz z pojawieniem się TVP SPORT na antenie otwartej nie emituje sesje eliminacyjnych imprez LA tylko finały i to już od wielu lat. Były pokazywane w nocy, bo w nocy rozgrywano sesje finałowe. 

Kilka postów wyżej sam zauważyłeś,że osoby komentujące choćby LA w TVP są mało spostrzegawcze więc to czy są na miejscu czy w studio większego znaczenia nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relacje z HMŚ w TVP1 i tak pozostawiały wiele do życzenia. Niedzielne finały, które rozgrywane były wieczorem naszego czasu na żywo były tylko w TVP Sport, natomiast w TVP 1 była tylko retransmisja od 23.40. A to był w sumie dla nas najważniejszy dzień, bo polki zdobyły 2 medale. Natomiast w nocy z czwartku na piątek na TVP 1 przerwano transmisję w najważniejszych momentach finału skoku o tyczce mężczyzn, tylko dlatego żeby nadać....przerwę, a następnie powtórkę Klanu. W tym finale polak zdobył brązowy medal, tak więc medale polaków można było obejrzeć na żywo tylko w TVP Sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym,że przerwano transmisję skoku o tyczce nie miałem pojęcia. Coś takiego mieć miejsca nie powinno. No cóż - moim zdaniem i powtarzam to od dawna realnym rozwiązaniem tego kłopotu, bo to się powtarza przy kolejnych okazjach jest jedynie wprowadzenie TVP SPORT do Naziemnej Telewizji Cyfrowej. Wtedy zniknie ten kłopot,że coś można było zobaczyć tylko w TV Kodowanej. Można powiedzieć też,że LA i tak jest dużo lepiej traktowana niż tenis i Agnieszka Radwańska, która na transmisję w TV otwartej nie może liczyć w ogóle niezależnie czy gra o 20 czy o 3.00. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SPORT.TVP.PL planuje pokazać dziś 4 mecze z turnieju WTA w Miami. Pokazali już mecz Cetkowska-H.Watson. Obecnie Lucic-Baroni kontra Garcia. Następnie Doi- Mchale i Bouchard-Hradecka. Z tego co widzę z rozpiski streamów to mecz Magdaleny Linette można będzie zobaczyć. Jednak TVP podobnie jak i Supertennis ma jedynie przekaz światowy i tego spotkania tam nie ma dlatego też nie będzie nawet na stronie sport.tvp.pl. Agnieszka Radwańska pierwszy mecz zagra w piątek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...