Skocz do zawartości

tomx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, dobra, były spekulacje co do innych anten i jak na razie same pudła, bo nikt nie mówił o tym,że Maciej Chmiel mógłby zostać dyrektorem TVP2, a Jan Pawlicki TVP1. Sam Szaranowicz o kulisach objęcia stanowiska mówił tak,że były dwie opcje- albo on bierze albo osoba z zewnątrz. No i zapominacie o najważniejszym- woli samego zainteresowanego- jakoś nie sądzę by chciał w tym momencie zostawać szefem redakcji, jeśli w ogóle kiedykolwiek. Jeśli kogoś widziałbym w roli następcy Szaranowicza- to właśnie Jarosława Idziego, który jest podajże sekretarzem redakcji. Póki co to nie wygląda by jednak Szaranowicz wybierał się na emeryturę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie na odwrot. To logiczne. Jak Szaranowicz zostal szefem to od tamtej pory duzo mniej komentuje, po prostu ma inne obowiazki. To samo bylo ze Smokowskim.

Z tego co widziałem to jednak nadal szefem redakcji sportowej jest Włodzimierz Szaranowicz, który mniej komentuje od momentu objęcia stanowiska, nie wcześniej :)  Jednak jedno można powiedzieć- o posadę Babiarz nie drży- powiedział do zobaczenia za rok, choć czy się spotkamy, tu zawsze ostatnie słowo należy do Najwyższego . 

Jutro mecz o wydłużenie szans awansu na Igrzyska olimpijskie . Mecz z Niemcami od 13.05 w TVP1 i TVP Sport. Gospodynie turnieju kwalifikacyjnego kobiet miejmy nadzieję,że jutro to spotka także gospodarzy. Dzisiejsze mecze Pań komentowali :Bartosz Heller i Jacek Laskowski. Towarzyszył im Witold Roman. Generalnie TVP moim zdaniem podołała relacjonowaniu tych turniejów, choć szkoda,że decydujące mecze kobiet live były tylko za pośrednictwem strony internetowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Babierz kilka lat temu, po pierwszym marszu Niepodległości był u Lisa i bardzo był pro tym manifestantom. Więc jego szanse jako "prawdziwego patrioty" są duże w wyścigu na szefa sportu. Drugim kandydatem jest oczywiście Sobczyński. Ale może też być jakiś przyniesiony w teczce np. z Frondy, Republiki czy nawet Trwam.  Albo np. taki Adam Hofman, który pewnie też by się przydał w redakcji, a szuka pracy. Bardzo się sportem interesuje, chodził na mecze piłkarskie. Nadaje się ewidentnie. Kurski prezesem TVP? Tego by rok temu nawet kabaret nie wymyślił. Niemożliwe staje się jak najbardziej możliwe i to na naszych oczach.

 

Ogólnie normalny prezes nie robiłby czystek w redakcji sportowej. Nikt by się z nas 4 czy 8 lat temu nad tym nie zastanawiał. Ale nie Kurski i spółka. Nawet komentatorzy/prezenterzy muszą mieć odpowiednie poglądy. Kompletne szaleństwo. A potem się dziwią że mainstream im nie sprzyja. A co ma sprzyjać ekstremie, medialnym terrorystom, którzy usuwają zwykłych ludzi z wciskają swoich bomberów?

 

Współkomentator Dębowskiego ma taki głos, że cały czas miałem wrażenie, że to piłkarz Tomasz Iwan mówi.

Edytowane przez widz666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście,że Babiarz jest za Marszem Niepodległości- co roku zaprasza na niego. Szacunek Przemku :) Myślę,że dziennikarzy o konserwatywnych oglądach w redakcji jest więcej niż dwie osoby. 

Widz666 Ty święcie wierzysz w to co piszesz. Tylko mam do Ciebie prośbę- tak na spokojnie przeanalizuj to co napiszę za chwilę. W 2004 r., kiedy prezesem TVP był Jan Dworak do TVP na stanowisko szefa sportu przyszedł Robert Korzeniowski. Żadne zmiany na stanowisku władz TVP, także za czasów rządów PiS w TVP nie zmienił tegoż szefa sportu ani nie wpływał na kształt redakcji sportowej. Nie jest ona istotna z punktu widzenia środowisk politycznych,a sport dla obecnie rządzących jest rzeczą jeszcze bardziej marginalną, nigdy nie przywiązywali do niego wagi. Skoro nie zrobili tego wtedy dlaczego mieli by to uczynić teraz?? Mówisz,że mieli by wymienić niby na swoich- tylko kogo?? W portalach, które ja kojarzę z PiSem coś takiego jak redakcje sportowe w ogóle nie istnieje. 

Więc naprawdę nie siejmy fermentu w temacie kanału sportowego, który był wolny od polityki. 

Mecze z Piotrem Dębowskim komentuje Radosław Panas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już można po imieniu na redaktora? Jak nazwałem Szpakowskiego Darkiem to chciałeś mi niemal oczy wydrapać, że to PAN Szpakowski, a teraz Przemek? Czyżbyś go znał osobiście?

 

To że zmian nie było za czasów 2005-2007 to żadne potwierdzenia na obecne dzialania. Ponieważ teraz te czasy należy wspominać jako całkiem niezłe w porównaniu do dzisiejszych. Taka względność ocen wyszła. Poza tym Kurski prawie na kolanach chodził za prezesem, teraz będzie przesadnie nadgorliwy w dogadzaniu. Tacy ludzie są najbardziej niebezpieczni, bo sami bez poleceń mogą się starać na siłę  spełniać domniemane oczekiwania przełożonych. Tak jak mówiłem, nie mamy tu do czynienia z ludźmi rozsądnymi, więc też tymi kategoriami, logicznym myśleniem nie możemy się kierować w stosunku do ich poczynań czy nawet przewidywań ich działań. Teraz to jest bój na wszystkich frontach. Sport, kultura, każda dziedzina życia - wszystko musi być inaczej, po nowemu, po naszemu. Bo to jedyne i ostatnie takie 4 lata. Po nas choćby potop - to jest ta dewiza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając na pytanie : Tak. 

Sport wpisuje się w wartości bliskie chyba każdemu Polakowi, czyli w patriotyzm, startowanie pod Biało-Czerwoną flagą, pot, wysiłek dla tych barw, rozsławianie kraju i budowanie jego pozytywnego wizerunku. Włodzimierz Szaranowicz podziela te wartości, docenia ich wagę, tak było, jest i będzie. TVP stawia na Polski sport, pokazuje przede wszystkim imprezy z udziałem Biało-Czerwonych. Obecny szef sportu w Polsacie, dawniej TVP też podziela te wartości i stawia na rodzimy sport. Razem wypełniamy stadiony w dziesiątkach tysięcy, w setkach stajemy w strefach kibica pod Biało-Czerwoną i razem przeżywamy takie imprezy jak EURO 2012, MŚ 2014 w siatkówce, tak samo będzie za kilka dni przy okazji EHF EURO 2016.  

Naprawdę nie widzę powodu do zmian w redakcji sportowej, mam nadzieję na korektę polityki niedotyczącej redakcji sportowej,a mianowicie- zrewidowanie planów co do MUX-8 i wprowadzenie tam kanału TVP Sport, wtedy zniknie problem nierównego traktowania wybitnych polskich sportowców z przyczyn troszkę zobiektywizowanych, czyli,że sukcesy Agnieszki Radwańskiej będzie mógł się cieszyć ogół społeczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając na pytanie : Tak. 

Sport wpisuje się w wartości bliskie chyba każdemu Polakowi, czyli w patriotyzm, startowanie pod Biało-Czerwoną flagą, pot, wysiłek dla tych barw, rozsławianie kraju i budowanie jego pozytywnego wizerunku. Włodzimierz Szaranowicz podziela te wartości, docenia ich wagę, tak było, jest i będzie. TVP stawia na Polski sport, pokazuje przede wszystkim imprezy z udziałem Biało-Czerwonych. Obecny szef sportu w Polsacie, dawniej TVP też podziela te wartości i stawia na rodzimy sport. Razem wypełniamy stadiony w dziesiątkach tysięcy, w setkach stajemy w strefach kibica pod Biało-Czerwoną i razem przeżywamy takie imprezy jak EURO 2012, MŚ 2014 w siatkówce, tak samo będzie za kilka dni przy okazji EHF EURO 2016.  

Naprawdę nie widzę powodu do zmian w redakcji sportowej, mam nadzieję na korektę polityki niedotyczącej redakcji sportowej,a mianowicie- zrewidowanie planów co do MUX-8 i wprowadzenie tam kanału TVP Sport, wtedy zniknie problem nierównego traktowania wybitnych polskich sportowców z przyczyn troszkę zobiektywizowanych, czyli,że sukcesy Agnieszki Radwańskiej będzie mógł się cieszyć ogół społeczeństwa.

Podobne wartości uosabia swoją ramówką Rai Sport/2, czyli taki włoski odpowiednik TVP Sport.

 

Powiedziałbym nawet, że ta telewizja z portfolio włoskiego nadawcy publicznego idzie o krok dalej pokazując często dyscypliny sportowe, które wielu polskich kibiców nazwałoby bardzo abstrakcyjnymi i zdecydowanej większości nie przypadłyby one do gustu. 

 

Dlatego nasza TVP Sport pod tym względem wygląda na pierwszy rzut oka bardziej elitarnie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szaranowicz przynajmniej do igrzysk w Rio pozostanie szefem sportu w TVP. Kurski liczy na wiecej transmisji pilkarskich, wiec mozna sie spodziewac zakupu praw pilkarskich przez TVP.http://www.press.pl/newsy/telewizja/pokaz/51139,Szaranowicz-pozostanie-szefem-sportu-TVP_-choc-Kurski-prezentowal-sie-z-Babiarzem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to co mówiłem- Babiarz nie ma takich ambicji i na pewno nie wszedłby za Włodzimierza Szaranowicza w wyniku jego dymisji. Co do  praw piłkarskich- to nie wiem co ciekawego mogła by TVP kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żenująca znowu jest postawa redakcji sportowej, która udaje,że w Polsce nie będzie wielkiej imprezy jaką są ME piłkarzy ręcznych. Wczoraj jedyna sucha informacja prezentera,że Jurkiewicz nie zagra. Tu już od wielu dni powinny być codzienne relacje reporterskie z przygotowań do tej imprezy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ME były w PPV, to w TVP byłoby o nich głośno, ale w obecnej sytuacji TVP raczej ograniczy się tylko do wyników meczów, aby jak najmniej promować konkurencję.

Ty nie chodzi o promowanie konkurencji,a widz ma otrzymać rzetelną informację na temat najważniejszych wydarzeń w sporcie,a w Polsce nie będzie ważniejszego wydarzenia niż ME w piłce ręcznej rozgrywane w naszym kraju. Przez lata to TVP pokazywała mistrzowskie imprezy w piłce ręcznej i nagle nie powinna być kurtyna milczenia, bo my tego nie transmitujemy. Polsat zrobił reportaż z MŚ w Katarze, relacjonował tą imprezę na swoich antenach jak i przygotowania do niej. Tu chodzi o zwykłe standardy. 

Widz666 w tym zakresie przydała by się zmiana i myślę,że się ze mną zgodzisz. 

Jednak mówi się o piłce ręcznej w TVP : http://sportowefakty.wp.pl/pilka-reczna/wideo/19961/babiarz-o-slowach-siodmiaka-to-niedopuszczalne-protestuje

Babiarz lubi podejmować kwestie moralności w sporcie. Smaczku sytuacji dodaje fakt,że Siódmiak to jeden z głównych ekspertów Polsatu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...