Skocz do zawartości

tomx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@ania28:

TVP Sport HD jest zależny od Polsatu? Niby dlaczego? Wolne żarty. Jeśli nie będzie na CP to będzie u konkurencji NC+, Orange i kablówkach. To raczej Polsat nie może sobie pozwolić na to żeby TVP Sportu HD u nich nie było, bo klienci mogą uciec do konkurencji. Dlatego bardziej będzie zależeć Solorzowi, a nie Braunowi, żeby kanał był w ofercie CP. Dlaczego wciąż usilnie twierdzisz, że działania TVP są zależne od np. Solorza? To jest bzdura. TVP nadal jest numerem 1 na rynku i ma najsilniejszą pozycję i to ona dyktuje warunki. Za przykład niech posłuży moja kablówka, w której nadal brak jest TVP Rozrywki. TVP zażądała od kablówki opłaty i nie chce się zgodzić udostępnić im sygnału za darmo (jak w przypadku innych kanałów od nich). Dlatego wciąż nie mam tego kanału. A TVP specjalnie nie zależy na zaistnieniu tego kanału w mojej sieci bo i tak mają zyski od innych i z NTC. Tak samo będzie z TVP Sport HD. TVP ma już zyski z wersji SD i nie będzie wszędzie desperacko wciskać innym wersji HD. Kanał pojawi się wszędzie tam, gdzie inni nadawcy przystaną na warunki zaproponowane przez TVP. Priorytetem w tym wypadku nie jest zwiększenie oglądalności, tylko opłacalność.

 

Brak własnej platformy TVP w tym przypadku nie ma znaczenia. Konkurencja na rynku, szczególnie wśród kablówek, jest spora i nikt nie ma monopolu. TVP może rzeczywiście się zacząć martwić jak się połączą NC+ i CP. Ale do tego czasu droga daleka, i może w TVP już uporają się z finansami i włączą tą twoją upragnioną platformę sat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"draco_san" bzdury piszesz .Solorz nie ma obowiązku nabywania tego kanału ma swoje i priorytetem dla niego jest lansowanie swoich kanałów sportowych ,co zresztą skutecznie czyni umieszczając Polsat Sport w najtańszym pakiecie ,a TVP Sport w najdroższym ,teraz zapewne TVP Sport HD powędruje do jeszcze droższego pakietu .TVP nic nie może ,może jedynie zaakceptować warunki jakie Solorz ustali ....a jeżeli nie ,to kanał sami będą oglądać na Woronicza

 

Tak- będzie u konkurencji ,jeżeli konkurencja łaskawie raczy p[beep]rnąć ten kanał na swój transponder ,miejsce kosztuje a to musi się im opłacać ,a to powoduje, że taki kanał kosztuje marne grosze .Czy widzieliście żeby kanały RAI ,BBC ,ZDF ,ARD ...itp dystrybuował jakiś inny podmiot ? ,jakby to było normalne i opłacalne to przecież inni też by to robili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ania28:

A co ma jedno do drugiego? To oczywiste, że Solorz na pierwszym miejscu będzie stawiał swoje kanały sportowe. Ale to nie znaczy, że nie zależy mu na dołączeniu TVP Sport HD przed konkurencją. Inna sprawa to umieszczanie TVP Sportu HD w konkretnym pakiecie. Tutaj nie ma zasady równości, właściciel platformy decyduje co i gdzie umieści. I oczywiste jest, że będzie lansował swoje kanały. Inne kanały prywatne też to dotyczy. I jakoś nikt poza tobą nie widzi w tym problemu. Cały czas lansujesz tezę, jaka to ich własna platforma byłaby wspaniała, tania i zyskowna. Nie zauważasz przeszkód, a ja twierdzę, że nie byłoby tak różowo - na pewno spadłaby im znacznie oglądalność. Bazy własnych abonentów nie da się zbudować od ręki. TVP w chwili obecnej zależy głównie na zyskowności, a nie dostępności. Chodzą słuchy, że wkrótce zakodują TVP Kulturę i TVP Historię na satelicie. Co jasno pokazuje, że dla TVP liczy się tylko dostępność w NTC, a kablówki i satelita mają służyć zarabianiu kasy od ich abonentów. Jak poprawi się stabilność finansowa to może dopiero wtedy pomyślą nad własną platformą. Nie sądzę, aby wcześniej to zrobili przy zmianie władz. Nowa ekipa nic nie zmieni. Pewnie wprowadzi tylko jeszcze więcej zamieszania.

 

BBC, ARD, ZDF i inni nie kombinują jak TVP, bo mają na to pieniądze. Mogą pozwolić sobie na stabilne, własne nadawanie i utrzymywanie infrastruktury. TVP nie może z powodu niestabilności finansowej. Gdyby nie braki abonamentu TVP była by potęgą nadawczą w tej części Europy. Niemców czy Brytyjczyków by raczej nie przebiła, ale z pewnością byłaby w pierwszej 5-tce w Europie. Czeskiego czy Słowackiego nadawcę publicznego TVP zjadłaby na śniadanie. TVP ma duży potencjał, i nawet teraz przy kłopotach finansowych nie należy do najgorszych. Byliby w stanie powalczyć o każde prawa filmowe i sportowe, a wszystkie kanały TVP już dawno byłyby FTA HD. Każdy by miał satkę i olewał tanie pakiety CP, NC+ i kablówki. Nadawcy prywatni mieliby problem i sami musieli by część kanałów nadawać FTA na satelicie. TVN HD i Polsat HD byłby już dawno na satce FTA. Zagraniczne kanały serwowały by szybciej premiery, żeby móc konkurować nawet ofertą kodowaną z TVP. Inaczej nie mieliby czym przyciągnąć widzów. Więc tak naprawdę dostajemy od TVP, to za co płacimy - czyli w większości nic. Nadawcy prywatni też nie muszą się przejmować, żeby konkurować z ofertą "nic".

 

Może ślij mail'e z tymi swoimi cudownymi pomysłami na adres TVP. Może jak ich zasypiesz nimi, to coś w końcu przyjmą? Na razie wylewasz tylko swoje frustracje na TVP i Solorza. Notabene, nic mi do tego. Ale czasami męczy mnie czytanie twoich pretensji. Forum to nie księga zażaleń.

 

Ale wracając do tematu, TVP Sport HD pewnie niewiele zmieni w ofercie TVP. Nadal nie mają oszałamiających praw, żebym mógł ich codziennie oglądać. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałabym co robić tylko do TVP pisać to tak jakby listy wysyłać na Marsa .Ja Wam mówię że prywatyzacja TVP jest tylko kwestią czasu ,będzie po prostu uczciwiej dziś zwykły widz nie ma kompletnie wpływu na ramówkę programu JEST CAŁKOWICIE UBEZWŁASNOWOLNIONY ,a tak to trzeba będzie się postarać, zawalczyć o widza ,skończy się robienie laski i reglamentacja programów - co można pokazać ,a co nie

 

Jeżeli TVP zależy na zyskowności to niech szuka pieniędzy u tych którzy je mają - Solorza ,Waltera i innych możnych tego świata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30min meczu Valencia - Atletico a Jońca już się skompromitował totalnie !!

-Z Michela zrobił jakiegoś "Herrere".

-Diego Coste zrobił liderem klasyfikacji strzelców, nawet nie uwzględnił wczorajszych bramek Cristiano

- Guilavogi wg niego wielkiego znawcy to skrzydłowy

 

poza tym bardziej flegmatycznie się nie da gadać! a gada o wszystkim tylko nie o meczu!!!

Kto go w ogóle jeszcze trzyma w roli komentatora przecież się do tego gośc nie nadaje ewidentnie! zero życia, zero informacji rzetelnych, gada mi historie po 10 razy żę ten i ten zespół tyle razy wygrał CdR a co mnie to obchodzi ?! jeszcze wątki siatkarskie mi tu wtrąca haha, dramat!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiepski poziom komentowania Jońcy, Takiego mieli dobrego młodego komentatora Zawackiego, ale odszedł. Jońca najgorszy komentator w TVP, lepszy juz jest Iwański tez sporo osób go krytykuje, ale przynajmniej ukazuje emocje

 

Jest jeden plus TVP go nie wysyła do Brazylii, ale może kilka meczy skomentować z studia Warszawy z MŚ Brazylii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na TVP Sport prawie nic nie ma ciekawego.Co włącze ten kanał to powtórki LM lecą. Jak TVP chce osiągnąć sukces to powinni cały sport przerzucić z głównych anten do TVP Sport a ten kanał dać do DVB-T w miejsce TVP Polonia.

 

W obecnej formie dla mnie nie ma różnicy czy ten kanał jest czy go nie ma podobnie jak Sportklub czy Extreme Sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30min meczu Valencia - Atletico a Jońca już się skompromitował totalnie !!

-Z Michela zrobił jakiegoś "Herrere".

-Diego Coste zrobił liderem klasyfikacji strzelców, nawet nie uwzględnił wczorajszych bramek Cristiano

- Guilavogi wg niego wielkiego znawcy to skrzydłowy

 

poza tym bardziej flegmatycznie się nie da gadać! a gada o wszystkim tylko nie o meczu!!!

Kto go w ogóle jeszcze trzyma w roli komentatora przecież się do tego gośc nie nadaje ewidentnie! zero życia, zero informacji rzetelnych, gada mi historie po 10 razy żę ten i ten zespół tyle razy wygrał CdR a co mnie to obchodzi ?! jeszcze wątki siatkarskie mi tu wtrąca haha, dramat!

 

W ogóle to zdumieniem przyjąłem informację, że na taki mecz skądinąd atrakcyjny oddelegowano akurat Jońcę :crazy: Przecież to najsłabsze ogniwo w redakcji TVP. Dziwię się trochę, bo na Woronicza akurat jest sporo fanboyów futbolu hiszpańskiego z Laskowskim, Szpakowskim i Iwańskim na czele.

 

Sam mecz nie zachwycił ja to rozumiem, ale Valencia i Atletico to jednak uznane firmy na Półwyspie Iberyjskim. Myślałem więc, że kolejka chętnych do skomentowania takiego meczu będzie długa. Tymczasem mieliśmy wczoraj "Jońca show" :twisted:

 

A może my nie doceniamy Jońcę? Może on jest jakąś szarą eminencją TVP, może to on pociąga za sznurki? To by tłumaczyło jego długoletnią egzystencję w telewizji publicznej. Może on ma jakieś kwity na kogoś? :lol2:

 

Jedno trzeba mu przyznać. Jego taktyka polegająca na "nie wychylaniu się - nie podpadaniu nikomu" jest niesamowicie skuteczna, bo też gdzie mu będzie lepiej niż w TVP? Żadna stacja komercyjna już by go nie zatrudniła, a nawet jeśliby go zatrudniła to na dzień dobry zagoniłaby go do pracy. Ciężkiej dziennikarskiej roboty - a z ciężką robotą Jackowi już nie po drodze. Bo i po co? Ciepła posadka jest? Jest. Pensja jest? Jest. Miła atmosfera jest? Jest, często są to te same kumple co w 1993 r. kiedy Jacek zawitał do TVP. Gdybyście byli na jego miejscu to czy zostawilibyście to wszystko?

 

Zapamiętajcie sobie to raz na zawsze - Jacek Jońca to fenomen, zjawisko. Jedni dziennikarze przychodzą, inni odchodzą, zmieniają się władze w TVP, zmieniają się kolejni szefowie redakcji sportowej, a Jacek wciąż trwa niepodzielnie. Nie potrafię gościa rozgryźć, nie potrafię go do końca zdefiniować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laskowski podobno był oddelegowany na mecz Hokeja wczoraj i dlatego nie mógł skomentować meczu Valencia - Atletico ... niestety. To zadaje też pytanie gdzie jest Snopek skoro on jest przecież specjalistą od hokeja w TVP, albo gzdie wielki znawca hokeja Szpakowski, który przecież komentuje finały IO czy MŚ a na polskiego hokeja już mu [beep] ruszyć się nie chce ? Bo co, bo nie zna zawodników ? A Szpaku wczoraj nie skomentował meczu Valencia - Atletico bo to nie był Real, to nie była Barca a on poza Messim i Ronaldo nie zna przecież nikogo, zagubił by się w tym meczu całkiem ....

a Iwański to tylko też potrafi się podniecać jak gra Messi albo Ronaldo..

 

Dzisiaj Laskowski skomentuje mecz Barcy z Getafe a jutro Realu z Osasuną. Ale i tak nie rozumiem dlaczego TVP nie pokaże meczu Sociedad - Villareal ? Druga najciekawsza para pod względem atrakcyjności w tej fazie a oni ani pierwszego meczu ani rewanżu nie pokaża! Znowu marnują prawa!

 

A na temat Jońcy już nie chce mi się wypowiadać. Wiadomo, że żaden Polsat, Orange nie mówiąć już o NC+ by go nie wziął. Nigdzie poza TVP nie skomentowałby meczów MS czy ME bo jest po prostu słaby.

 

Cytując słowa bodaj Zbigniewa Lacha po zjeździe w PZPN gdzie były wybory i kandydaci na prezesa przedstawiali swoje wystąpienia o Jońcy można powiedzieć tak " Jońca (Potok) się ku rwa skompromitował " :D i robi to na każdym kroku komentując tzn sorry starając się komentować piłkę nożną. Jak idzie mu w tenisie nie wnikam bo meczów WTA nie oglądam, czasami kilka gemów zerknę jak gra Szarapowa albo Ivanović ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek Jońca kiedyś trochę lepiej komentował niż teraz, pogorszył się jego komentarz. Moim zdaniem Jońca powinien zająć się tenisem, ma teraz tyle turniejów do komentowanie że hoho. Po co jeszcze dają jemu komentować Piłkę? niech się zajmie tenisem. TVP w sumie maja tylko 4 komentatorów piłkarskich. Szpakowski, Iwański, Jasina i Laskowski. To oni powinni komentować piłkę w TVP a Jońce można dać na komentowanie piłki raz na jakiś czas jak nie ma możliwość jak ktoś nie może z innych komentatorów komentować mecz. Żałuje że z redakcji odszedł utalentowany młody komentator Michał Zawacki, on o niebo lepszy niż Jońca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że Laskowski chce sam od siebie komentować Hokej.Uczy się tej nowej dyscypliny jak dla niego. Żeby jechać na IO i komentować Hokej. Każdy dziennikarz marzy sobie żeby komentować najważniejsze wydarzenia na miejscu. Dlatego ostatnio Laskowski komentuje hokej, bo chce jechać na IO w sochi

 

Dlaczego Laskowski odszedł z canal plus do TVP? jest jeden powód.

 

Tu ma gwarancje że będzie komentować najważniejsze wydarzenia na miejscu. a nie w studiu Warszawy

 

Później można się pochwalić na ilu był IO czy MŚ w piłce, Laskowski pewnie ma takie marzenia żeby komentować na miejscu, w canal plus ogólnie nie miał tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wielka rewelacja z stadionu komentują ekstraklasę. Na stadiony w Europie bardzo rzadko wysyłają Canal plus, w LM wydaje mi się że częściej TVP wysyła na stadiony niż NC+ a maja więcej meczy LM niż TVP

 

W Canal + jakby komentowali ekstraklase z studia z Warszawy to byłby wstyd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu marnują prawa!

 

Co się dziwisz? Publiczne pieniądze to pieniądze niczyje :lol2:

 

albo gzdie wielki znawca hokeja Szpakowski, który przecież komentuje finały IO czy MŚ a na polskiego hokeja już mu [beep] ruszyć się nie chce ? Bo co, bo nie zna zawodników ?

 

1. Tak.

2. Tak.

 

Jacek Jońca kiedyś trochę lepiej komentował niż teraz, pogorszył się jego komentarz.

 

A z czego to się wzięło? Z lenistwa. Tam ich nikt nie kontroluje. Szpakowski z komentatorskiego wulkanu przeobraził się w komentatorską demencję. Im się już nie chce. Nie mają motywacji. Jeszcze teraz kiedy mają kumpla Szaranowicza na takim stanowisku to już w ogóle - żyć nie umierać. Plaża na Woronicza. Leżaki w komentatorskich dziuplach.

 

Laskowski w sumie też mógłby już spocząć na laurach, ale widać, że się chłopina wzbrania. Za wszelką cenę nie chcę skończyć jak Szpakowski. Dlatego też pomimo braku praw bawi się w video bloga, komentuje inne dyscypliny, ale też jest na bieżąco z futbolem. Laskowski świeci przykładem. Dla mnie to on w tej chwili powinien robić za drogowskaz dla innych. Tymczasem mam nieodparte wrażenie, że reszta bierze przykład z plażowicza o nazwisku Szpakowski. Bo tak jest wygodniej, bo i też po co się starać?

 

Żałuje że z redakcji odszedł utalentowany młody komentator Michał Zawacki, on o niebo lepszy niż Jońca

 

Bardzo dobrze, że odszedł i piszę to z troski o niego. Gdyby został w TVP to zatrzymałby się w rozwoju, a może i nawet by się cofnął. Po latach stałby się takim drugim Jońcą. Poza tym nie było już dla niego miejsca w TVP i chyba on sam też sobie zdawał z tego sprawę. Szpakowski to komentatorski dinozaur, który będzie nas raczył swoim komentarzem jeszcze długo. On jest jak Hyman Roth z "Ojca Chrzestnego 2" - wszyscy liczą mu lata, a on wciąż działa w branży i nie ma zamiaru przestać. Iwański chyba już na dobre zadomowił się w TVP, a Laskowski przyszedł na Woronicza mając status gwiazdy, towaru ekskluzywnego. Jasina odejść chyba nie ma zamiaru. Także Zawackiemu zostałyby już tylko okruszki z tego i tak niezbyt sowitego stołu. Biłby się o mecze czwartego sortu MŚ z Jasiną, a potem znowu zapadałby w zimowy sen komentując od czasu do czasu Bayern TV albo Borussię TV :lol2: Niestety, ale takie są realia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MŚ w Brazylii z stadionów maja komentować: Dariusz Szpakowski, Jacek Laskowski , Maciej Iwański i Tomasz Jasina. Ciekawe czy też będą w Brazylii komentować eksperci, jeśli tak to pewnie zabiorą: Juskowiaka, Trzeciaka, Żewłakowa, Ulatowskiego

 

Z 12 stadionów będą mecze, 4 komentatorów którzy będą na miejscu raczej będzie ciężko ogarnąć wszystkie mecze

 

Jacusiowi Joncy zostanie jemu do komentowania kilka meczów mało atrakcyjnych, komentarz z studia Warszawy.

 

Może TVP kogoś wyporzyczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się przyłożą do MŚ 14 tak jak to zrobili z Euro to jestem w stanie przeboleć komentarz Jasiny...

 

Ty to nazywasz przyłożeniem się? Jak dla mnie to TVP słabiutko wypadła podczas EURO 2012.

 

Można było zdecydowanie lepiej pokazać tę imprezę. Tym bardziej, że EURO w połowie odbywało się u nas. Możliwości były więc ogromne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to naturalne,że jak czegoś się nie robi na co dzień to się nie jest na bieżąco,nie zna się tych niuansów. A komentatorzy TVP komentują zazwyczaj od święta. I c o jacy są- zazwyczaj słabi merytorycznie, zresztą teraz kiedy jest wielu fanów mocno specjalizujących się to łatwo wychwytają pomyłki. Laskowski sam się nie deleguje nigdzie, pewnie musieli mu słono zapłacić i szkoda by się marnował za takie pieniądze to go tak rzucają p ręczna, hokej, gdzie wcale specjalistą nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się, Laskowski sam chciał komentować Hokej, bo chce jechać na IO w Sochi.

 

W TVP masz stalą pensje a nie płacone za ilość meczy które sie komentuje,

W Eurosporcie masz umowy zlecenia.

 

Np Laskowski chciał sam od siebie komentować snooker w TVP sport, nie raz leci i komentuje go.

Widać że chce się także rozwijać w innych dyscyplinach niż tylko Piłka,

 

Laskowski widać że jest bardzo ambitnym dziennikarzem, chce rozwijać swoją wiedze w rożnych dyscyplinach, to się ceni.

Aktualnie zajmuję się: Piłką nożna, piłką ręczną, siatkówką, hokejem i snookerem( sam byłem zaskoczony, czytałem kiedyś wywiad że sam chciał to komentować nikt jemu nie kazał z władz TVP)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...