Skocz do zawartości

tomx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo zaskakujące pytanie @kingofsouth. O redystrybucji podatków decyduje Państwo, władzę ustawodawczą tworzą politycy wybrani w wyborach. Tyle, podatnik nie ma wpływu na co finalnie idą jego środki. To z kolei rekompensata Państwa za zwolnienia z obowiązku płacenia abonamentu RTV. 

@gregor111 dziś od 10.30 do jutra do 8.00 transmisje na żywo w TVP SPORT.

@kingofsouth  nie słyszałem,żeby jeszcze ktokolwiek głosował na jakąkolwiek formację ze względu na ofertę jakiegoś kanału TV.  No cóż, może mierzysz swoją miarą..

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
14 minut temu, wislok napisał:

@kingofsouth  nie słyszałem,żeby jeszcze ktokolwiek głosował na jakąkolwiek formację ze względu na ofertę jakiegoś kanału TV.  No cóż, może mierzysz swoją miarą..

Dasz 500+ do tego super tv co znajdzie się tam oferta premium ,  i jeszcze po drodze obiecasz kilka innych ważnych lub mniej spraw dla tego elektoratu i wyborcy się znajdą.

Ci zatwardziali i ci nowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale cię to boli,że inni mają  dostęp za darmo do treści premium , za które Ty płacisz NC+. Może powinieneś żale wylewać na NC+,że sprzedaje sublicencję i ich oferta jest jakby to powiedzieć mniej atrakcyjna. 

Każda partia walczy o wyborców, na tym polega polityka :) Śmieszą mnie tego typu zarzuty,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
24 minuty temu, wislok napisał:

 

@kingofsouth  nie słyszałem,żeby jeszcze ktokolwiek głosował na jakąkolwiek formację ze względu na ofertę jakiegoś kanału TV.  No cóż, może mierzysz swoją miarą..

 

2 minuty temu, wislok napisał:

 

Każda partia walczy o wyborców, na tym polega polityka :) Śmieszą mnie tego typu zarzuty,

 

Jeden post zaprzecza drugiemu.

To mnie śmieszy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu się przyznam, że jako osoba posiadająca pakiet NC+ i dostęp do całej Ekstraklasy, nie mam odczucia, że niby mnie się "okrada", bo jedno spotkanie w kolejce idzie na otwartą telewizję, bo dla abonenta NC+ nie ma to żadnego wpływu, może tylko taki, że może sobie monetą rzucić i zdecydować, czy to jedno spotkanie obejrzy w TVP czy w Canal+ :D

I mnie to wręcz w sumie śmieszy, gadanie o tym, że się niby coś złego dzieje abonentom kodowanym. Starano się w TVP od dość długiego czasu, by Ekstraklasa była obecna, no i będzie. A i tak wiadomo, że ci, którzy chcą mieć dostęp do większej liczby spotkań, wykupią pakiet kodowanej telewizji.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak @kingofsouthwyrywaj z kontekstu dyskusji , to nie TVP daje 500+ i inne rzeczy realizuje/obiecuje ,a rząd, partia, która ma większość w parlamencie czy opozycja, która obiecuje ,że gdy dojdzie do władzy to.. 

Natomiast Kurski prywatnie jest fanem sportu i stąd tak mocno stawia na sport, właśnie ostatnie zmiany w zarządzie TVP miały między innymi to ukrócić, wrzucał tu dziś link jeden z użytkowników .  Mnie dziwi,że z jednej strony powszechnie krytykuje się TVP że ma słabą, nieatrakcyjną ofertę, ale jak w jednym segmencie- sportu jest inaczej to okazuje się,że to niedobrze, bo według niektórych powinien mieć właśnie nieatrakcyjną. To pytanie - Czy sport, który się cieszy zainteresowaniem czy w ogóle sport powinien być obecny w TV Publicznej? Jeśli  uważajcie,że nie - napiszcie to wprost i domagajcie się likwidacji kanału TVP Sport. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za jaką cenę - te wszystkie sublicencje kosztowały majątek. TVP nie ma LM - ma 1 mecz, nie ma Ekstraklasy - ma 1 mecz , nie ma F1- ma relację od 45 minuty. W innych sportach jest lepiej o ile pilka nie zabierze im kiejsca w ramowce i nie trafia tylko na www. Wystarczy ze gdzies nasi odniosa wiekszy sukces to Jacus sie napali, przeplaci aby plesc dalej propagande o sukcesie TVP

Edytowane przez rotalplus
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
2 minuty temu, wislok napisał:

Czy sport, który się cieszy zainteresowaniem czy w ogóle sport powinien być obecny w TV Publicznej? 

Nie bo to zawsze będzie  kupczenie swojego elektoratu, bez względu kto teraz rządzi a kto będzie rządził za 5,10,15 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, wislok napisał:

Czy sport, który się cieszy zainteresowaniem czy w ogóle sport powinien być obecny w TV Publicznej?

Pozwolę się tu nieco wtrącić w dyskusję, jeśli można ;)
Sport jest częścią misji nadawcy publicznego, więc powinien być obecny w telewizji publicznej. Kłania się tu artykuł 21 ustawy o radiofonii i telewizji, tam sport jest wymieniony jako jedna z gałęzi, która powinna być w mediach publicznych. Dobrym przykładem realizacji misji jest tu chociażby sposób transmitowania Igrzysk Olimpijskich. Nie wiem, czy to wychwyciliście, ale przy relacjach w TVP podkreśla się często idee olimpijskie, świetnie o tym opowiadał Włodzimierz Szaranowicz (kurczę, jak teraz będą bez niego wyglądać transmisje z ceremonii olimpijskich...?). Realizować misję można także poprzez relacje z Ekstraklasy, F1 czy innych dyscyplin.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, rotalplus napisał:

Za jaką cenę - te wszystkie sublicencje kosztowały majątek. TVP nie ma LM - ma 1 mecz, nie ma Ekstraklasy - ma 1 mecz , nie ma F1- ma relację od 45 minuty. W innych sportach jest lepiej o ile pilka nie zabierze im kiejsca w ramowce i nie trafia tylko na www. Wystarczy ze gdzies nasi odniosa wiekszy sukces to Jacus sie napali, przeplaci aby plesc dalej propagande o sukcesie TVP

Jako z wykształcenia ekonomista interesują mnie konkretne kwoty , więc operuj konkretami i udowodnij stawiane zarzuty w oparciu o dokumenty i potwierdzone kwoty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaka misja? Narazie to wygląda na ratowanie wizerunków i finansów panstwowych spółek sponsorów. A dodajmy ze igrzyska jeszcze niedawno były wyłącznie zarezerwowane dla kanałów tv publicznej tak jak nadal jest z lekkoatletyka w wydaniu mistrzowskim

4 minuty temu, wislok napisał:

Jako z wykształcenia ekonomista interesują mnie konkretne kwoty , więc operuj konkretami i udowodnij stawiane zarzuty w oparciu o dokumenty i potwierdzone kwoty. 

To poproś tvp o informację publiczna - z szacunków ponad 100 mln zł nie wliczając nowego sezonu EK

Edytowane przez rotalplus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura, bo MŚ w LA od lat pokazuje Eurosport, więc nie są to prawa wyłącznie zarezerwowane dla TVP. W 2011 r. HME w LA pokazywał Orange Sport, nie było ich w TVP.

Z jakich szacunków? Rozumiem,że masz na to dokumenty czy to twoje wyobrażenia. Cenę trzeba odnosić do wartości praw sportowych. Ja nie muszę o to prosić - to Ty stawiasz tezę o niegospodarności i rozrzutności TVP. Więc rozumiem,ze masz na to twarde dane, nie domysły i wyobrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, wislok napisał:

Bzdura, bo MŚ w LA od lat pokazuje Eurosport, więc nie są to prawa wyłącznie zarezerwowane dla TVP. W 2011 r. HME w LA pokazywał Orange Sport, nie było ich w TVP.

Z jakich szacunków? Rozumiem,że masz na to dokumenty czy to twoje wyobrażenia. Cenę trzeba odnosić do wartości praw sportowych. Ja nie muszę o to prosić - to Ty stawiasz tezę o niegospodarności i rozrzutności TVP. Więc rozumiem,ze masz na to twarde dane, nie domysły i wyobrażenia.

 

Prawa posiada EBU a jak wiesz nalezy tez Eurosport. Jak zwiazek sprzeda je posrednikowi to nie bedzie tak latwo. A cena w tym przypadku jest wysoko nie tylko ze wzgledu na prawa ale na pośpiech i upór Jacusia. Pojedyncze eventy ktore zakupili nie kosztija proporcjonalnie do ilosci uczestnikow ale siegaja nawet 40-50 proc. ceny zakupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eurosport po przejęciu przez Discovery nie należy już do EBU. 

@rotalplus mnie nie przeszkadzają inwestycje w sport,jako fan sportu wolę by te pieniądze w TV szły na to aniżeli na coś innego. Takim podejściem egoistycznym spuentuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dobrze, że TVP bardzo mocno inwestuje w sport. Ja się bardzo ciesze z tego, że będzie mecz Ekstraklasy w otwartej telewizji - i to będą mecze tych drużyn z pierwszej półki typu Legia Warszawa, Wisła Kraków czy Jagiellonia Białystok niż tych ochłapów, które jeszcze pokazuje Eurosport.

 

A ci, co krytykują TVP Sport to są ci, którzy są przyzwyczajeni do oglądania sportowych kanałów premium.

  • Popieram 2
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie przeczy, że ciekawy sport w telewizji otwartej jest czymś miłym. Problem w tym, że wszyscy płacimy na telewizję publiczną w ramach abonamentu (tak, wiem że jest inaczej), a i tak zabierana jest nasza kasa z podatków na dodatkowe wsparcie. Dodatkowo nie są to jakieś śmieszne miliony, a miliardy złotych wrzucane w tą studnię bez dna i zachcianki Kurskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie pisz,że wszyscy płacimy jak prawie nikt nie płaci.  Jednak opierajmy się na faktach i dokumentach. TVP Sport i zakup praw sportowych nie jest finansowany ze środków abonamentowych . Skąd to wiadomo- ze sprawozdania TVP z wykorzystania środków abonamentowych - http://s.tvp.pl/repository/attachment/b/e/d/bed84bd0d102de3fc44c3671bd4b2fac1552665850656.pdf

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...