Skocz do zawartości

tomx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko komu tu obcinać? Kanałom HD? To dopiero byłaby głupota.

 

MUX3

3,95 Mbps - TVP Info (1920x1080i)

 

3,38 Mbps - TVP1 HD (1920x1080i)

 

3,27 Mbps - TVP2 HD (1920x1080i)

 

2,96 Mbps - TVP Rozrywka (704x576i)

 

2,00 Mbps (przepływność stała) - TVP3 Wroclaw (720x576i)

 

1,84 Mbps - TVP Kultura (704x576i)

 

1,79 Mbps - TVP Historia (704x576i)

 

Przepływność zmierzona przez kolegę @AnalitykDVB

 

Ja się cały czas zastanawiam, czemu nie pójdziemy wzorem niemieckim i nie puścimy lepszego 720p niż przeciętnych 1080i? Przecież na DVB-T te całe Full HD jest dobrym żartem jak się przyjrzymy jakiejś dynamicznej scenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w Polsce bardziej liczy się znaczek HD, niż rzeczywista jakość. Jeżeli TVP Sport rzeczywiście trafi do MUX3, to raczej po jakości dostanie się kanałom tematycznym, z wyjątkiem TVP Info. Oczywiście takie rozwiązanie może być tylko tymczasowe, podobnie jak sama obecność TVP Sport w MUX3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, że jestem mocno zaskoczony, że Szpakowski dostał tylko jeden mecz. Ciekawe czy miał jakiś wpływ na tę decyzję czy wszystko zostało ustalone za jego plecami. 

W zamian dostanie pewnie 1/8 jak awansujemy + finał i kilka pozostałych TOP meczów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wislok

 

A co Ty rozumiesz pod pojęciem "szumne zapowiedzi"? Bo wydaje mi się, że już sam fakt wystartowania w jakimś przetargu traktujesz jako obietnicę nadawania tych praw i złorzeczysz, jak się nie uda...

Mnie nie interesują rozważania szefa TVP Sport co chciałby mieć w ofercie,a po prostu to co jest. Faktem jest,że po 2018 r. TVP traci prawa do Pucharu Niemiec, Pucharu Francji, Ligi Mistrzów i LE. Wiadomo już,że na pewno Pucharu Niemiec i Francji nie będzie, co z LM i  LE nie wiadomo. Więc oferta piłkarska TVP bardzo mocno  może się uszczuplić. Podobnie jak oferta związana z piłką ręczną co przyznaje sam szef TVP Sport. To co nam zapowiada oznacza ograniczenie liczby transmisji sportowych na rzecz rozbudowanych opraw do meczów, co mnie jako kibica martwi. Jako kibic wolałbym aby TVP zamiast 10 kolejek PGNIG Superligi Kobiet pokazywała po prostu cały sezon, bo to tak jakby TVP nie pokazywała 90% danego filmu,a jedynie ostatnie 10%. Konkurencja czy to NC+ czy CP jak już  pokazuje daną krajową ligę to pokazuje ją od pierwszej kolejki do końca. Tak samo z ligą koszykówki Kobiet - gdzie TVP pokazuje jedynie pojedynki finałowe. Nigdy nie pogodzę się z ,że w TVP Sport jest miejsce na E-sport,a nie ma na rywalizację sportowców niepełnosprawnych. Poza tym Pan Marek mirja się z prawdą mówiąc,że TVP jest pierwszą TV linearną pokazującą e-sport. 

Bardzo dobrze,że TVP nie chce Wielkiego Szlema, bo nie ma możliwości go pokazywać, standardem nie są transmisje na 1 kanale.. 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko komu tu obcinać? Kanałom HD? To dopiero byłaby głupota.

 

MUX3

3,95 Mbps - TVP Info (1920x1080i)

 

3,38 Mbps - TVP1 HD (1920x1080i)

 

3,27 Mbps - TVP2 HD (1920x1080i)

 

2,96 Mbps - TVP Rozrywka (704x576i)

 

2,00 Mbps (przepływność stała) - TVP3 Wroclaw (720x576i)

 

1,84 Mbps - TVP Kultura (704x576i)

 

1,79 Mbps - TVP Historia (704x576i)

 

Przepływność zmierzona przez kolegę @AnalitykDVB

 

 

Poobcinają bitrate wszystkim stacjom po 0,5 Mb i znajdzie się miejsce na TVP Sport HD w MUX-3

 

1. Dla kanałów TVP Rozrywka, TVP Kultura, TVP Historia stosowana jest rozdzielczość: 704x576(stosowane pewnie nie od dziś przez TVP), a nie 720x576 ? Z racji oszczędności miejsca za pewne, bo i tak z tego co wyczytałem: "704x576 jest prawidłową rozdzielczością, bo te "brakujące" 16 pikseli (8 na każdy bok) jest i tak zawsze ucinane przez TV". To prawda ?

Inną rzeczą na której można by myślę zaoszczędzić miejsca w MUX'ie jest bodajże telegazeta(TXT) - nie wiem ile ona dokładnie zajmuje, ale "grosz do grosza" i... Choć nie wiem czy TXT nie jest stosowana do nadawania napisów przy kanałach ?

 

2. Myślę, że:

Zapewne przepływność wszystkich kanałów poza TVP3, jest "ruchoma", dynamiczna, ale tutaj np. TVP Rozrywka ma bardzo dużo Mbps w porównaniu z innymi kanałami SD - niemal tyle co TVP2 HD.

I tak sądzę(na podstawie wyżej przedstawionej "tabeli"), że schodząc z wartościami maksymalnymi dla poszczególnych kanałów np. z TVP Info HD i TVP1 HD do tych 3,3 Mbps jakie ma TVP2 HD, to już będzie oszczędność około 0,73 Mbps; z TVP Rozrywką i TVP3 "zejść" na 1,8 Mbps to mamy z nich 1,36 Mbps to jest razem około 2,1 Mbps oszczędności "dla" TVP Sport.

Myślę też, że jak już to zagości w NTC wersja kanału TVP Sport w jakości HD(rozważając powyższe w kontekście jego teoretycznego startu w MUX-3) z tego względu, że nawet na tych przykładowych 2,1 Mbps miejsca lepiej będzie wyglądał obraz kanału "nadawanego" w HD niż w SD. Poza tym większość kanałów na tym MUX'ie jeżeli nie wszystkie mają dynamiczne przepływności także być może na transmisję meczów kanały SD może "zejdą jeszcze niżej"... Raczej to działa dynamicznie, nie statycznie, sztywnie tak jak ja to wyliczyłem, dlatego też na ten temat mogliby się wypowiedzieć eksperci, jak to działa i w ogóle. Zależy też kiedy był robiony pomiar, bo nie wiem jak wyglądają średnie przepływności np. TVP1 HD na meczach LM, podczas "Wiadomości" czy innych.

 

A może do czasu startu MŚ... TVP dogada się z Emitelem w sprawie MUX-8. Kto wie...

Edytowane przez DVB-T(2) INQUIRING
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Więc oferta piłkarska TVP bardzo mocno  może się uszczuplić. (...)

Przecież mają:

 

- International Champions Cup 2018′

- Klubowe Mistrzostwa Świata

- Mistrzostwa Świata 2018′
- Eliminacje Mistrzostw Europy 2020′
- Mistrzostwa Europy 2020′
- Eliminacje Mistrzostw Świata 2022′
- Mistrzostwa Świata 2022′
Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego najistotniejsza część mojego postu została pominięta? :) Czyli bardzo uboga realizacja rodzimego ligowego sportu przez TVP gdzie zostają lata świetlne za konkurencją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wislok, sorry, ale nie mogę już czytać tego, co wypisujesz. Raz piszesz, że uboższa oferta, innym razem narzekasz, że nie wszystko pokazują (bo niektóre prawa już się nie mieszczą)... Wydaje mi się, że po prostu będziesz narzekał tak, czy inaczej. TVP Sport ma o wiele więcej praw, niż jeszcze 3 lata temu. Ale jak widać ciągle jest źle i najlepiej, jakby mieli wszystko. Tylko gdzie to pokazać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie zgadzam się z tą tezą,że TVP ma o wiele więcej praw niż trzy lata temu. Większość praw, które obecnie nadaje TVP zostało jeszcze zakupione przez poprzedni zarząd TVP . Mogę nie cenić Brauna,ale takie są fakty.

 

Uważam,ze skoro TVP już pokazuje PGNIG Superligę Kobiet w piłce ręcznej to powinna pokazywać cały sezon,a nie ostatnie 10 kolejek. Jeśli pokazują Basket Ligę Kobiet - pokazują finały - to powinni pokazywać normalnie rywalizację w całym sezonie.Tak ja Polsat pokazuje rozgrywki siatkarskie, koszykówkę itd., a NC+ piłkę ręczną męzczyzn. Gdy piłka ręczna kobiet była w CP to był 1 mecz na kolejkę. 

 

CP wcale nie ma mniej praw, być może nawet więcej, ale rozwiązali ten problem - mają 3-4 kanały .Sam uważam,że TVP nie ma kontentu na tyle kanałów ,ale drugi kanał jak najbardziej by się przydał by lepiej pokazywać posiadane prawa. Marek Szkolnikowski uważa ,że 1 kanał wystarczy. Moim zdaniem nie. 

 

To,że rodzime rozgrywki lądują generalnie u konkurencji to wynik tego,że TVP często własne transmisje realizuje w SD, do tego ma 1 kanał co mocno ogranicza możliwości TVP co do odpowiedniego pokazania danych rozgrywek pod względem ilościowym.  To są problemy TVP i należy także o tym mówić,a nie tylko ślepo się zachwycać osobą szefa Dyrektora TVP Sport, Tobie zamiast atakować moją osobę proponuję merytoryczną dyskusję na temat TVP Sport. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wole słuchać Laske z Żewłakiem, niż Iwańskiego, którego nie trawię z Żewłakiem.

Iwański to komentator pepesza. :D Cisza go boli... Mnie za to boli jego ciągła paplanina. 

 

@wislok z tym sportem niepełnosprawnych to nie żartuj. Kto miałby to oglądać? Granie na komputerze przyciąga młodych widzów i to jest fakt. 

 

TVP obiera kierunek na polski sport i stara się wybierać prawa związane z sukcesami polskich sportowców. To powinno być jasne dla tych, którzy interesują się przyszłością TVP Sport. Brak drugiego kanału i nawet zaprzeczanie jego przydatności jest dla mnie niezrozumiałe. Widać, że nie chcą konkurować z nadawcami komercyjnymi. Tylko, że w takim wypadku nie będą mieli szans na wygrywanie lepszych praw bo potrzeba więcej niż 1 kanału ma potrzeby transmisji. Transmisje na TVP1 czy TVP2 mogą się przydać na takie wydarzenie jak MŚ, ale np. dla lig piłkarskich to już będzie stanowić problem. Grażyny czy Krystyny będą chciały obejrzeć kolejny odcinek serialu, a nie jakieś tam kopanie piłki. Wtedy się okaże, że zyski z reklam większe kiedy dziewczynom puścisz tasiemca w wieczornej porze i klops (pewnie przypalony bo się zdenerwowała kobietka) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sportowcy niepełnosprawni odnoszą sukcesy- na ostatnich letnich Igrzyskach paraolimpijskich Polacy zdobyli 39 medali. Jeśli TVP obiera kierunek na polskich sportowców i sukcesy to tym bardziej powinna pokazywać Igrzyska paraolimpijskie. NNie słyszałem,żeby gdzieś w prawie było napisane,że osoby niepełnosprawne są gorsze i mogą być dyskryminowane i ich sukcesy marginalizowane. Jeśli polskie Państwo uzna,że jesteśmy gorszą kategorią ludzi ustawowo to ok ,ale skoro oficjalnie jest inaczej to domagam się odpowiedniego traktowania . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wislok mówię tylko o tym, że moim zdaniem nie będzie oglądalności. Tak samo jak np. z piłką nożną w wykonaniu kobiet. To nie jest dyskryminacja, a prawa rynku. Koniunktura jest taka, a nie inna. Tego nie da się zmienić zmuszając ludzi np. do oglądania konkretnej dyscypliny sportu. W idealnym świecie TVP jako nadawca publiczny powinien jednak angażować się w sport niepełnosprawnych i czerpać z sukcesów tak jak mówisz. Niestety daleko nam do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się czegoś w ogóle nie pokazuje, ignoruje to trudno zbudować zainteresowanie. Gdyby taka blokada informacyjno-transmisyjna istniała np. w przypadku skoków narciarskich to Stoch byłby tak samo anonimowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam czy jest jeszcze gdzieś(SAT, kablówki) dostępny kanał TVP Sport zwykły, to jest: w jakości SD ?

Prawdopodobnie tak. Na pewno TVP Sport produkuje wersje SD bo na TVP 3 Lublin mecz Challenge Cup był emitowany z logo TVP Sport w SD. Jeśli produkują taką wersję to znaczy, że ktoś ja bierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...