Skocz do zawartości

tomx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Coś mi się tak wydawało, że podczas konferencji PIKE było więcej mówione o tej sprawie, względem wczorajszych wieści jakie do mnie dotarły.

 

"[...]Według nieoficjalnych informacji telewizja publiczna rozważa zatem umieszczenie TVP Sport na innym multipleksie. - Złożyliśmy Emitelowi propozycję zajęcia naszych trzech slotów na MUX 8, ale spotkaliśmy się z bezceremonialną odpowiedzią cenową, która w żaden sposób nie uwzględnia realiów propagacji tego multipleksu - mówił prezes TVP Jacek Kurski podczas trwającej w Toruniu konferencji Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej. Zwrócił uwagę na zasięg MUX 8, który jego zdaniem wynosi ok. 50 proc. - Publicznie domagam się urealnienia tych cen. Nie będę szastał i marnował publicznych pieniędzy na funkcjonalności, które nie są dostępne - stwierdził.

Kurski poinformował, że propozycja złożona Emitelowi była ”realistyczna”, ale ”Emitel na razie ją odrzucił”. Stwierdził również: - Emitel niech pójdzie do kąta i sobie przemyśli cenę, jaką zaproponował. Zmusza nas do wypełnienia obietnicy, którą daliśmy kibicom, że mundial będzie częściowo dostępny na multipleksie. Będziemy musieli posiłkować się dostępnymi MUX-ami. 

Według naszych informacji TVP rozważa umieszczenie TVP Sport na innym multipleksie, na którym są już kanały telewizji publicznej.

 

Prezes Emitelu Andrzej Kozłowski odpowiada: - Co do negocjacji - powstrzymam się od komentarza. Jesteśmy dopiero po pierwszym spotkaniu negocjacyjnym. Jestem większym optymistą i mam nadzieję, że dojdziemy do porozumienia - stwierdził. Dopytywany, w jakim czasie może nastąpić ugoda, stwierdził: - Da mnie mobilizująca jest połowa czerwca, kiedy ruszają Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. 

Zdaniem Kozłowskiego od lipca 2017 roku dostępność sygnału jest taka, jaka była wyznaczona w decyzji rezerwacyjnej - około 98 proc. zasięgu technicznego.[...]"

 

I jeszcze więcej o m.in. czasie trwania negocjacji(wypowiedź Przewodniczącego KRRiT), zasięgu rzeczywistym MUX-8 zdaniem jednego z nadawców tam będących i MUX-5 oraz odpowiedzi na to Przewodniczącego KRRiT pod linkiem z: "Źródła cytatów".

 


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Czyli jak już to rozważają raczej wersję SD kanału TVP Sport umieszczonego na MUX-3 przy jednoczesnym usunięciu jakiegoś kanału na czas Mundialu ? Chyba, że jakoś, kosztem najprawdopodobniej jakości zmieścił by się i dodatkowy kanał, tj. TVP Sport, tam...(bez usuwania żadnego z obecnych na MUX-3).

 

Ciekawe czy ta mowa o trzech slotach to w domyśle "cała pojemność" jak się należy TVP na MUX-8, a tak na prawdę "mowa była" o jednym kanale HD i jednym SD umieszczonym na tymże MUX'ie ?

 

Interesujące czy ta odpowiedź negocjacyjna Emitela w sprawie cen dla TVP "za wejście" na MUX-8 była taka, że nic nie "zeszli" z ceny względem tego co płacą lub powinni płacić inni nadawcy(komercyjni) na MUX-8, czy o trochę była obniżona ta proponowana cena... ?

 

Teoretycznie jakaś chęć rozmów na ten temat z obu stron jest widoczna moim zdaniem, także może jeszcze w przeciągu miesiąca się dogadają... Chociaż nie ukrywam, że chyba najlepiej by było, żeby jeżeli taki jest docelowy plan. tj. TVP Sport w HD na MUX-8, by kanał ten wystartował tamże na chwilę przed Mundialem, dając ludziom ewentualny czas na dostosowanie instalacji antenowych do MUX-8.

Edytowane przez DVB-T(2) INQUIRING
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to nie trzeba nic usuwać. W jednym mux-ie zmieści się jeden kanał więcej. Można nieznacznie uszczuplić jakość TVP Kultura, TVP Historia, TVP Rozrywka i TVP3. Ciąć jakość HD trochę głupio. Przypominam, że w MUX-4 jest 12 stacji telewizyjnych i 12 radiowych. A tak w ogóle, to TVP Rozrywkę można spokojnie wywalić. Płakałby ktoś?


Pytanie też co oznacza "posiłkowanie się mux-3". Czy upchnięcie tam TVP Sport, czy może pokazanie meczów w TVP3.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy ta mowa o trzech slotach to w domyśle "cała pojemność" jak się należy TVP na MUX-8, a tak na prawdę "mowa była" o jednym kanale HD i jednym SD umieszczonym na tymże MUX'ie ?

Trzy sloty na MUX-8 dla TVP, to trzy kanały SD, albo jeden kanał HD (zabierający pojemność dwóch slotów) + jeden kanał SD. Więcej nie ma.

 

Generalnie to nie trzeba nic usuwać. W jednym mux-ie zmieści się jeden kanał więcej. Można nieznacznie uszczuplić jakość TVP Kultura, TVP Historia, TVP Rozrywka i TVP3. Ciąć jakość HD trochę głupio. Przypominam, że w MUX-4 jest 12 stacji telewizyjnych i 12 radiowych. A tak w ogóle, to TVP Rozrywkę można spokojnie wywalić. Płakałby ktoś?

Pytanie też co oznacza "posiłkowanie się mux-3". Czy upchnięcie tam TVP Sport, czy może pokazanie meczów w TVP3.

Nie zapominaj, że to dodatkowe miejsce na jeden kanał więcej zajmują pojemności tych niby HD TVP1, TVP2. Więc albo wywalamy, albo mamy zupę sypiących się pikseli. Przecież chodzi tutaj o kanał sportowy (sceny dynamiczne), gdzie szczególnie jest ważna jakość.

O MUX-4 lepiej nie wspominać, bo tam to dopiero jest beznadzieja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy sloty na MUX-8 dla TVP, to trzy kanały SD, albo jeden kanał HD (zabierający pojemność dwóch slotów) + jeden kanał SD. Więcej nie ma.

Wiem o tym. Chodziło mi o to czy Prezes Kurski w domyśle mówiąc trzy sloty, miał na myśli całą pojemność jaką TVP tam może posiąść(maksymalnie slotowo)[a na prawdę rozmowy są o jeden kanał HD i jeden SD], czy, że chcieli/chcą tam wejść z trzema kanałami SD w rezczywistości, ponieważ raczej była mowa o wejściu TVP Sport w jakości HD na MUX-8(z informacji chyba nieoficjalnych zawsze z tego co wiem: medialnych). No właśnie raczej, ponieważ oficjalnie w jakiej jakości planują/planowali dać ten kanał i na którym MUX'ie - ja tego ostatnimi czasy nie słyszałem od TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że MUX8 potrzebuje takiego kanału, jak TVP Sport, gdyż sama jego obecność wzbudzi większe zainteresowanie odbiorców, zwłaszcza tych, którym obecnie wystarczają kanały z pozostałych multipleksów, niż te kampanie promocyjne, które obecnie prowadzą prywatni nadawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę coś, co rzekł m. in. mi ktoś z tego forum - w DVB-T nie ma czegoś takiego jak slot. I to jest prawda. Multipleks nie ma wydzielonych żadnych slotów, czyli z góry określonej ilości kanałów, przez co można umieścić w nim zarówno 4 jak i 16 kanałów. Oczywiście wraz ze wzrostem ilości będzie malała jakość. 

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w MUX-3 TVP może sobie robić jak chce. Nie było tu żadnych konkursów. Mogą dać 4 kanały HD jak i 12 SD. Oczywiście e pewnym momencie zaczęłyby się narzekania na jakość.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzanie TVP  SPORT , a właściwie upychanie go na siłę w MUX-3 kosztem jakości  obrazu jest zbędne. Wyleje się masa krytyki i to uzasadnionej i ludzie wcale nie będą zadowoleni. Nie będzie to spełnienie obietnicy. Problem ósemki zaś jest inny- w bardzo wielu przypadkach wymaga to wymiany anteny, a myślę,że przeciętnemu Kowalskiemu wystarczy to co  ma obecnie. Do zmiany zdania mogło by skłonić gdyby transmisje sportowe zniknęły z TVP1/TVP2 i były dostępne jedynie w kanale sportowym dostępnym na tym MUX-ie . Jeśli jednak piłkarska kadra, Mundial, Euro, skoki będą nadal w TVP1 to nie będą wymieniać anteny by mieć dostęp do jeździectwa, wioślarstwa, kajakarstwa, podnoszenia ciężarów czy tenisa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zauważyć, że prezes Kurski mówił o "posiłkowaniu się MUX-3". Nic chyba nie mówił o upychaniu tam TVP Sport. "Posiłkowanie się" może też oznaczać, że niektóre mecze trafią np. do TVP3. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...