Skocz do zawartości

tomx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie sygnał Mux-8 jest dostępny z 3 nadajników. Mieszkam pomiędzy nimi i odbiór bezproblemowy na antenie kierunkowej Yagi 3 elementowej. Antena na pasmo UHF nie łapie nawet śladu sygnału. Dwa nadajniki pracują w polaryzacji poziomej, trzeci w pionowej.Jesli chodzi o bloki w mieście to prawie 100% ma zmodernizowane anteny do odbioru Mux-8. Pozostanie tylko aktualizacja listy kanałów u osób, których odbiorniki nie zrobią tego automatycznie. W moim rejonie sygnał mam od dnia startu nadajnika ponieważ na tym samym kanale był wcześniej analogowy Ntl Radomsko i potrzebna była korekta kierunku anteny. Dzięki temu prawie każdy wie o kanałach w tym muxie. Ludzie nie wiedzą na jakim kanale pracuje nadajnik, jednak znają numer kanału według pozycji LCN i wiedzą że przed numerem 40 były plansze na ktœrych były pasy kolorowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@luka96

Chyba piszesz o antenach siatkowych, które w kwestii DVB-T wydaja się być złotym środkiem jakkolwiek brzmi to absurdalnie - niby śmietnikowa konstrukcja zbierające w analogu wszystkie szumy w promieniu kilkunastu km 360 stopni dookoła a jednak...

Dokładnie tak, choć MUX8 i co za tym idzie prawdopodobnie TVP Sport nie odbieram i nie wiem, czy w ogóle będę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacznie większym problemem od tego, że to VHF, jest polaryzacja. Tam, gdzie jest pionowa najczęściej są problemy, gdyż ludzie mają nie dość, że antenę na UHF (więc z natury nie taką jak trzeba), to jeszcze ustawioną w polaryzacji poziomej. Ale już naprawdę jak czytam te rozżalenia typu "potrzeba drugiej anteny", to aż mnie ściska... Co za problem wydać jednorazowo kilkadziesiąt złotych na antenę, kilka-kilkanaście złotych na przewód, kilka złotych na splitter, i zrobić sobie instalację przystosowaną do odbioru pasma VHF w określonej polaryzacji? W domach telewizory Full HD a narzekania na antenę. 100 zł jednorazowo to chyba nie jest wielka cena za TVP Sport... A jak za duża, to można np. kupić nc+ za 19,99 zł/mc. 

 

TVP Sport prawdopodobnie (zaznaczam - prawdopodobnie, gdyż porozumienia z Emitelem jeszcze chyba nie ma) dlatego zagości właśnie w MUX-8, ponieważ być może TVP właśnie w ten sposób chce ugrać na cenie dostępu do swoich slotów. Emitel doskonale wie, że bez TVP MUX-8 padnie, wie też, że TVP Sport poważnie uatrakcyjniłaby ten MUX. Zapewniam Was, że gdyby TVP chciała wejść tam z powiedzmy TVP Polonia i jakimś nowym powtórkowym gniotem SD, to Emitel nie miałby takiego parcia na kompromis. 

 

To są po prostu negocjacje.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jeszcze takie wideo z po konferencji czwartkowej jest dostępne. Prezes TVP, Jacek Kurski powiedział tam tak, m.in.:

 

"[...] A wszystkie ważne, dostępne prawa, Telewizja Polska zdobywa i mamy już prawie wszystkie ważne konkurencje, w związku z czym ta oferta sportowa Telewizji Publicznej jest na prawdę imponująca. Upoważnia nas to do wejścia na multipleks, od czerwca chcemy wejść na telewizję naziemną z TVP Sport, czyli odkodować TVP Sport.[...]"

 

Źródło cytatu: http://centruminformacji.tvp.pl/36968496/telewizja-polska-z-pakietem-praw-do-skokow-narciarskich (od mniej więcej 00:12 do 00:36).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapitan Tsubasa powrócił. W zajawce pojawił się Dariusz Szpakowski jako komentator i tego też spodziewałem się w samym serialu. Wydawało mi się, że TVP zrobi ten serial z dubbingiem, z Dariuszem Szpakowskim. Niestety jest tylko lektor, Maciej Jabłoński, który nie oddaje klimatu. To serial głównie dla obecnych 30-latków, którzy pamiętają go z Polonii 1. I ja wolę obejrzeć go na YT w jakości marnej ale z klimatem, niż w TVP Sport bez klimatu. Maciej Jabłoński sprawdza się w wielu produkcjach ale w tej zupełnie nie. Szkoda bo była szansa na emisję wow, a jest tylko zwykły kapiszon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w programie Misja Futbol padło stwierdzenie, że wg Szkolnikowskiego Mateusz Borek mógłby komentować mundial dla TVP. Borek chętnie by się zgodził na taką propozycję, oczywiście jeśli by dostał zielone światło od swojego szefa w Polsacie. :) Jednak żadne konkrety nie padły i należy to traktować z przymrużeniem oka. :)

Kiedyś pisałem na forum o takich pomysłach, może w przyszłości takie praktyki w TVP będą realizowane. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile Wy chcieliscie aby to ogladalo ? Milion ? Dla mnie kompletnie poroniony pomysl aby w kanale sportowym puszczac anime. Fakt ze jest to w godzinach porannych sprawia ze jak bedz jakies transmisje live rano to serial bedzie spadal albo wracal jest kompletnie nietrafionym. Maja tvp seriale czy tvp rozrywka to tam mogli to wrzucic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy emisji popołudniowej też serial będzie spadał w niektóre dni z racji transmisji na żywo, ba, powiem więcej. Przy popołudniowej jest to bardziej prawdopodobne, nawet to na ramówkach widać. Jednego dnia Tsubasa będzie o 18:40, drugiego o 17:00, a jeszcze innego wypadnie w ogóle, bo popołudnie jest wypełnione transmisjami.

Zresztą paradoksalnie emisja anime sportowego na kanale sportowym nie jest pomysłem głupim, przynajmniej dopasowane jest tematycznie. Poza tym i tak TVP zbyt wielkiego pola manewru tu nie ma. Może ewentualnie TVP Seriale by uszły, tam dałoby się przeprowadzić emisję o jednej porze bez przesuwania. Ale do Rozrywki to już tak trochę mniej pasuje. Mogliby w sumie nawet dać to na Jedynkę czy Dwójkę jako propozycję dla młodzieży...chociaż obecnie dla tej grupy wiekowej kanały ogólnotematyczne zbytnio oferty nie mają. Nie wspominam tu o TVP ABC, gdyż podobno dla tej stacji to zbyt brutalna produkcja..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wislok

"Kapitan Jastrząb", "Kapitan Tsubasa" ma być urozmaiceniem ramówki TVP Sport. Ciężko faktycznie śledzić ten serial poprzez stację, gdzie ta pora emisji jest ruchoma,ale ten kultowy serial jest dostępny także na stronie sport.tvp.pl . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...