Skocz do zawartości

tomx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@gregor111 tu myślę,że warto pochwalić Sebastiana Chmarę ,że nie wstydzi się, ma odwagę i poprawia, bo właśnie to mnie wkurza u większości Ekspertów TVP,że tego nie robią. Zawstydziłby taki Podoliński,Żewłakow, Mielcarski Szpakowskiego raz, drugi,trzeci, dziesiąty i albo by doszedł do wniosku,że warto powiedzieć pas lub zaczął przykładać się do pracy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, wislok napisał:

Także Eurosport 1 pokazuje zawody. Szczerze powiedziawszy nie wiem po co jest Anita Włodarczyk, która powie może z 5 zdań podczas kilkugodzinnej transmisji. Podoba mi się,że całe MŚ są w TVP Sport, nie muszę się  zastanawiać czy w TVP1, TVP2 , skakać po kanałach. Dzisiaj kumulacja sportu w TVP. TVP Sport pokazuje LA, TVP1 - od 17.30 siatkarzy, TVP2 - mecz Ekstraklasy. Na dwóch głównych kanałach i sportowym trzy różne wydarzenia sportowe jednocześnie. Rzadko spotykana sytuacja w TVP, choć chyba trzech różnych to sobie nie przypominam - nawet jak Mundial - to 1/2 dwa mecze z 3 kolejki fazy grupowej ,a Sport- łączona transmisja. Może podczas Igrzysk to się zdarza to co dziś. 

I tak powinno byc caly czas-skoro TVP SPORT jest dostepny rowniez w naziemnej to poco dublowac transmisje.Jak nieraz bywalo  transmisja z dublowana,a inene wydarzenie sportowe tylko na stronie internetowej.TVP nawet nie musi uruchamiac drugiego kanalu sportowego-przeciez ma tyle kanalow do dyspozycji,ze wszystko da sie ladnie poukladac.Za malo wykorzystywany jest tez kanal TVP 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wislok napisał:

@gregor111 tu myślę,że warto pochwalić Sebastiana Chmarę ,że nie wstydzi się, ma odwagę i poprawia, bo właśnie to mnie wkurza u większości Ekspertów TVP,że tego nie robią. Zawstydziłby taki Podoliński,Żewłakow, Mielcarski Szpakowskiego raz, drugi,trzeci, dziesiąty i albo by doszedł do wniosku,że warto powiedzieć pas lub zaczął przykładać się do pracy. 

Podoliński akurat zawstydzał Szpaka i przez to Szkolnikowski zaczął opowiadać bajki o "docieraniu" par i dali Szpakowskiemu najbardziej bezjajecznego eksperta Zewłakowa..

A co do ACA to wina główna była po stronie Rosjan..

Oglądałem PPV na streamie i też były lekkie zawieszki i utrata sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, FanMMA napisał:

Podoliński akurat zawstydzał Szpaka i przez to Szkolnikowski zaczął opowiadać bajki o "docieraniu" par i dali Szpakowskiemu najbardziej bezjajecznego eksperta Zewłakowa..

A co do ACA to wina główna była po stronie Rosjan..

Oglądałem PPV na streamie i też były lekkie zawieszki i utrata sygnału.

Nie oceniam czyja wina tylko piszę jak to wyglądało u mnie w tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi brak finału  chodu na 20 km kobiet , w którym  startuje Polka. W studiu zaś  ekspertem związany z Polsatem Jacek Wszoła. Dodatkowo Babiarz się  wysypał,  że  dziś  chód, później mówił,  że  się  pomylił.  Nieładnie ze strony Pana Redaktora.

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Jacek Laskowski i Robert Podoliński. Tutaj szczegóły transmisji- studio wyłącznie w internecie - http://www.sport.tvp.pl/44632464/liga-mistrzow-fc-barcelona-inter-mediolan-transmisja-tv-i-online

Na sport.tvp.pl jest alternatywna transmisja wyłącznie z eliminacji rzutu młotem i finał skoku o tyczce Panów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w temacie komentatorów denerwuje, że przy turniejach tenisowych, jeśli transmisja leci tylko w internecie i nie ma planów późniejszej retransmisji na kanale mecze są pozbawione polskich komentatorów, a np. przy niedawnych transmisjach z podnoszenia ciężarów lub judo mimo, że transmisja była chyba też tylko w internecie, bez późniejszej retransmisji, to komentatorzy polscy już byli.

 

Czyżby komentatorzy tenisa mieli jakieś super wysokie stawki, że na nich oszczędzają, bo jakoś nie mam wiary, że chodzi o walor edukacyjny, tzn., żeby kibice tenisa uczyli się angielskiego słuchając angielskich komentatorów ? ???

 

P. S. A jeśli to jednak chodzi o walor edukacyjny, to żałuję, że podobnie nie robią na włoskim Super Tennis, bo z angielskimi komentatorami jednak łatwiej mi oglądać, niż z włoskim, chociaż nie ukrywam, że dzięki temu paru słów po włosku się nauczyłem, tzn. na pewno od 15 do 40 umiem policzyć ? .

Edytowane przez Frazes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem z moich obserwacji wynika, a oglądam TVP Sport i ich transmisje internetowe dosyć często, że nie zawsze, tzn. w czasie mistrzostw świata w judo, czy podnoszeniu ciężarów kilka razy się zdarzyło, że transmisja była tylko w internecie (chyba, że coś przeoczyłem), a jednak komentatorzy byli, a przy tenisie tak jak wspomniałeś zawsze jak nie jest planowana emisja na kanale, to komentatorów polskich nie ma.

 

Dlatego uważam, że powinni w końcu uruchomić drugi kanał sportowy, bo to jest jednak lekka kpina z kibiców, tzn. czemu jedni mają być ważniejsi od drugich, ale Panu Kurskiemu jakoś się nie spieszy z tym, a przecież choćby właśnie TVP HD czaka na zagospodarowanie w tym temacie, tzn. jak nie chcą to niech go nawet nie przerabiają w drugi pełny kanał sportowy, ale niech dają w TVP HD nakładające się czasowo transmisje.

 

Kiedy jeszcze grała Agnieszka Radwańska, to byli w stanie przenosić transmisje z TVP Sport do TVP HD, ale teraz już im się nie chce...

 

P. S. Wiem, że pewnie to też efekt tego, że TVP HD nie ma w telewizji naziemnej, ale to niech go tam w jakiś sposób wprowadzą (choćby na zasadzie emisji "testowej", jak zrobił Polsat z Polsat News) i po problemie.

Edytowane przez Frazes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak pamiętaj,że jeśli chodzi o turnieje tenisowe to TVP bardzo często w danym tygodniu ma dwa turnieje( jeden częściowo okrojony leci na kanale TVP Sport,a drugi wyłącznie w internecie, no chyba,że w tym mniejszym gra Polka to jej mecze mogą być w TV), więc myślę,że kłopot dla TVP stanowi zapewnienie obsady komentatorskiej. Moim zdaniem dużo większym problemem jest brak archiwizacji spotkań na stronie(umowa im na to nie pozwala) ,a jak wiemy mecze tenisowe często odbywają się w porach(wręcz bym powiedział przeważnie) niedogodnych do śledzenia transmisji na żywo.

 

Marek Szkolnikowski wykluczył powstanie drugiego tradycyjnego kanału sportowego

Cytat
Michał Skiba: Kiedy TVP Sport 2? Takie pytanie, to jak pochwała. Macie dużo praw, sportowy kanał TVP gra bardzo ofensywnie. Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport: Nie ma takiej potrzeby, aby tworzyć drugi kanał. Mówię to od samego początku. Drugi kanał to bardzo archaiczne myślenie i absolutnie nieidące z duchem czasu. Po pierwsze - to kosztuje bardzo dużo pieniędzy. Trzeba stworzyć oddzielny zespół emisyjny oraz oddzielne studio, wyposażyć je jak najlepiej. To kosztuje kilkadziesiąt milionów złotych. Do tego trzeba znaleźć miejsce na ten kanał. Na MUX-3 i MUX-8, czyli miejscach dla naziemnej telewizji cyfrowej, ich już nie ma.
Na trójce jest tak mało miejsca, że TVP Sport mieści się w rozdzielczości SD, czyli zajmuje jeden slot, a na MUX-8 Telewizja Polska otrzymała trzy sloty i wszystkie trzy są zajęte. Miejsca na dodatkowe kanały po prostu nie ma. Pracujemy nad tym, by stworzyć - pod roboczą nazwą TVP Sport 2 - kanał wirtualny. To byłby kanał dostępny w internecie. Tych transmisji jest oczywiście dużo, co nie zmienia faktu, że z wielu wydarzeń i praw, które się nie oglądały, lub są nieefektywne biznesowo zrezygnujemy.

Czytaj więcej: https://polskatimes.pl/marek-szkolnikowski-nie-zawsze-to-co-polskie-jest-gorsze/ar/c2-14259157

 

Natomiast też wiemy,że od 23 X TVP Sport w jakości HD będzie na ogólnodostępnym MUX-3 , zniknie wersja SD jeśli chodzi o naziemną TV cyfrową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argument o wysokich kosztach drugiego kanału jest do zbicia w sekundę, bo właśnie wystarczy dawać nakładające się transmisje w istniejącym już TVP HD i to nie generuje żadnych dodatkowych kosztów, bo przecież TVP HD, mimo, że emituje powtórki, to na pewno nie leci całkiem z automatu i jakiś wydawca + realizator i tak przy nim siedzą, a obecność w DVB-T też problemem według mnie nie jest, bo mają chyba na MUX 8 jeszcze dwa wolne miejsca na kanały SD (teraz są one zajęte, z tego co pamiętam przez kanały o nazwach TVP5 i TVP6, które emitują plansze graficzne, z zapowiedziami audycji działających kanałów TVP), więc TVP HD mogliby puścić "testowo" w tym miejscu (idąc śladami Polsat News).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wislok napisał:

Natomiast też wiemy,że od 23 X TVP Sport w jakości HD będzie na ogólnodostępnym MUX-3 , zniknie wersja SD jeśli chodzi o naziemną TV cyfrową.

 

Skąd ta pewność? Gdzie masz oficjalne info z TVP? Bo ja do tej pory nie widziałem, a od plotek Satkuriera mija już kilka dni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...