Skocz do zawartości

tomx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ja powiedziałem,że taka osoba będzie dobrym ekspertem? Można takich znaleźć - nawet można by drować to co mówiłem,ale w momencie gdy taki ktoś jest na emeryturze,a nie jest wielkim trenerem  w sile wieku, którego nikt nie chce :D poza Szkolnikowskim :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, wislok napisał:

Wolałbym aby Podoliński spełniał się jako trener i odnosił sukcesy(...)

On pewnie też by wolał. Ale nie dziwię się mu że woli mieć pewną posadę w TVP niż iść pracować do jakiegoś polskiego klubu i przy najbliższej okazji gdy pseudopiłkarzykom się nie spodoba jego osoba zostać zwolnionym, bo łatwiej wywalić trenera niż kilkunastu piłkarzyków.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, wislok napisał:

Czy ja powiedziałem,że taka osoba będzie dobrym ekspertem? Można takich znaleźć - nawet można by drować to co mówiłem,ale w momencie gdy taki ktoś jest na emeryturze,a nie jest wielkim trenerem  w sile wieku, którego nikt nie chce :D poza Szkolnikowskim :D 

 

Ale kto powiedział, że Podolińskiego nikt nie chce? Pewnie wiele klubów byłoby zainteresowanych zatrudnieniem Roberta, ale nikt nie może się mu dziwić, że woli spokojną posadę w TVP, niż prowadzenie klubu z którego wyleci, bo piłkarzykom się nie spodobają jego metody. Poza tym Podoliński jest jedynym ekspertem w Publicznej którego da się słuchać, który umie się składnie wypowiedzieć i co najważniejsze rozumie futbol. Twoje wcześniejsze porównanie go do Tomasza Hajto jest zwyczajnie śmieszne i bardzo nietrafione.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy przykład to Gary Neville- jeden z najlepszych ekspertów w Anglii, choć jego przygoda z trenerką zakończyła się, delikatnie mówiąc, niepowodzeniem. Ja bardzo się cieszę, że TVP ma tak doskonałego znawcę futbolu, który dodatkowo potrafi zawiłości taktyczne podać w przystępnej formie i po polsku, a nie "polskiemu" jak choćby Hajto. Słuchanie pary Laskowski- Podoliński to miód dla uszu.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niezły trener z niego bez ambicji gdzie mając 40kilka lat woli komentować niż trenować. To po co się za to brak jak potrenował trzy lata i mu się znudziło. To tak jakby lekarz po 15 latach kształcenia powiedział że woli iść na kasę do biedronki bo mniejszy stres. Skoro nie trenuje to obawia się o swój warsztat. A komentatorem jest średnim. Barwa głosu jakby był ciągle obrażony jakoś mnie do niego nie przekonują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Arkon napisał:

Najlepszy przykład to Gary Neville- jeden z najlepszych ekspertów w Anglii, choć jego przygoda z trenerką zakończyła się, delikatnie mówiąc, niepowodzeniem. Ja bardzo się cieszę, że TVP ma tak doskonałego znawcę futbolu, który dodatkowo potrafi zawiłości taktyczne podać w przystępnej formie i po polsku, a nie "polskiemu" jak choćby Hajto. Słuchanie pary Laskowski- Podoliński to miód dla uszu.

Gary Neville był znakomitym piłkarzem jakbyś zapomniał :) 

@Vinni masz rację Hajto był reprezentantem Polski, grał w mocnej lidze niemieckiej , Podoliński podobnymi osiągnięciami na niwie trenerskiej nie może się pochwalić Właśnie u nas roi się tylko od teoretyków ,którzy potrafią się jedynie wymądrzać w TV. Tak wolę Engela, bo wolę by polski sport miał sukcesy , a nie takich ulubieńców co właściwie się nie sprawdzili w sporcie . 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ekspertem przecież nie musi być jedynie ktoś kto trenował. Za garym stoi przynajmniej piękna kariera piłkarska i on faktycznie może powiedzieć więcej. Podoliński się tak wymądrza tylko jakoś nie potrafił tych swoich mądrości przełożyć na wykonywany przez siebie zawód. Ambicją kogoś takiego powinna być praca w zawodzie,a nie TV. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, wislok napisał:

 

@Vinni masz rację Hajto był reprezentantem Polski, grał w mocnej lidze niemieckiej , Podoliński podobnymi osiągnięciami na niwie trenerskiej nie może się pochwalić Właśnie u nas roi się tylko od teoretyków ,którzy potrafią się jedynie wymądrzać w TV. Tak wolę Engela, bo wolę by polski sport miał sukcesy , a nie takich ulubieńców co właściwie się nie sprawdzili w sporcie . 

 

Bo Engel to rzeczywiście sukcesy miał ogromne... Zapomniałem, że przecież za jego czasów byliśmy Mistrzami Świata i Galaktyki ;)

Zrozum, że ekspertem nie musi być osoba w pełni spełniona w swoim zawodzie. UWAGA! Jest np. wielu trenerów na świecie, którzy byli słabymi piłkarzami, bądź nawet w ogóle nie grali w piłkę, a są świetnymi trenerami z doskonałą wiedzą i merytoryką. To samo dotyczy ekspertów telewizyjnych. Masz rozumieć piłkę, potrafić się składnie wypowiedzieć, a nie mieć za sobą ogromną karierę bo inaczej nie masz autorytetu... Dlatego Podoliński niszczy Hajto, bo ten drugi poza durnymi truizmami nie potrafi zupełnie odnieść się do sytuacji na boisku (a w zasadzie bojsku jak to mawia Hajto ? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Vinni napisał:

 

Bo Engel to rzeczywiście sukcesy miał ogromne... Zapomniałem, że przecież za jego czasów byliśmy Mistrzami Świata i Galaktyki ;)

Zrozum, że ekspertem nie musi być osoba w pełni spełniona w swoim zawodzie. UWAGA! Jest np. wielu trenerów na świecie, którzy byli słabymi piłkarzami, bądź nawet w ogóle nie grali w piłkę, a są świetnymi trenerami z doskonałą wiedzą i merytoryką. To samo dotyczy ekspertów telewizyjnych. Masz rozumieć piłkę, potrafić się składnie wypowiedzieć, a nie mieć za sobą ogromną karierę bo inaczej nie masz autorytetu... Dlatego Podoliński niszczy Hajto, bo ten drugi poza durnymi truizmami nie potrafi zupełnie odnieść się do sytuacji na boisku (a w zasadzie bojsku jak to mawia Hajto ? )

Nie można podważyć sukcesów Engela to pisze się jakiś idiotyczne zdanie by je wykpić. 

Ekspertem może być osoba w ogóle niespełniona,ale ja mogę mieć swoje zdanie i nie cenić takiego eksperta mocnego jedynie w gębie.  Twoja Uwaga kompletnie niemerytoryczna , bo co ma fakt bycia świetnym trenerem , która nie była dobrym piłkarzem- UWAGA ! W ogóle ktoś nie musi być piłkarzem by być trenerem i to świetnym, tylko to się nijak ma do tematu. Tak Podoliński może być świetnym w waszej opinii ekspertem,ale Maciej Szczęsny ma moim zdaniem rację. Nie muszę podzielać waszej opinii.  Kwestia oceny ekspertów jest subiektywna, mnie osoba Podolińskiego zwyczajnie drażni . Uważam,że ekspert powinien poza elokwencją i teoretyczną wiedzą mieć dobre CV. Takie jest moje zdanie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Frontowiec napisał:

Co do ekspertów sportowych TVP, to faktycznie Podoliński to taki drugi Hajto (zaraz po Mili). Co do Engela, to akurat ma coś do powiedzenia niż pozostali eksperci.

Coooo? Porownujesz człowieka co nawet nie potrafi po polsku mówić do gościa co ma zawsze coś ciekawego do powiedzenia? Bojska,graj z kija lub inne takie "kwiatki" można słyszeć u Hajty..

A druga część Twojego wpisu to wręcz absurd..Engel i coś do powiedzenia? Hahaha, oglądałeś kiedyś 4-4-2? Ten gość wali banały i takie idiotyzmy,że pół tt ma z tego polew..

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty chyba czegoś nie rozumiesz? Możesz być super trenerem a lipnym ekspertem, który nawet nie będzie jarzył co się dzieje..i właśnie taki jest Engel bo jego mądrości to coś typu:Dobrze zagrała ekipa A,ale w rewanżu ekipa B da z siebie więcej,po prostu brakuję mi słów na takich ignorantów co nawet nie przygotowują się do programu bo on był panem SELEKCJONEREM..a potem się dziwić,że w kraju nie ma fachowców a jak są to schowani bo nawet na tym forum widać,że chwalicie i usprawiedliwacie Engela jakoby to,że coś osiągnął z kadrą od razu dawało mu ciepłą posadkę w tv do końca życia..

Tak samo ten drugi ancymon Hajto on nie musi wiedzieć kto jak grał bo on w szatni siedział z gwiazdami Schalke..i jak on mówi,że jakiś piłkarz jest do kitu to już święte bo był panem PIŁKARZEM..

  • Popieram 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wislok napisał:

Uważam,że ekspert powinien poza elokwencją i teoretyczną wiedzą mieć dobre CV. Takie jest moje zdanie.  

Co to znaczy "mieć dobre CV"? W taki sposób można podważyć dorobek większości polskich komentatorów, bo jakie CV ma Michał Gutka, Tomek Ćwiąkała czy starsi komentatorzy uchodzący za top w swoim fachu?

 

49 minut temu, FanMMA napisał:

Coooo? Porownujesz człowieka co nawet nie potrafi po polsku mówić do gościa co ma zawsze coś ciekawego do powiedzenia? Bojska,graj z kija lub inne takie "kwiatki" można słyszeć u Hajty..

Laskowski-Podoliński to dla mnie na ten moment najlepszy duet komentatorski jaki pracuje w polskich telewizjach. 

  • Popieram 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja go tam nie bronię, ale znam poziom tego szamba TT .Denerwuje mnie ,że wyrocznią jest jakiś tam TT i garstka ludzi i ich opinie,bo słyszę to w każdej dyskusji- bo na TT napisali.. Sorry,ale mi do wyrobienia opinii nie jest potrzebny żaden TT.  bo Mam na  tyle oleju w głowie i wiem,że pretensje należy kierować do ludzi odpowiedzialnych za program,że go zapraszają. Poza tym nie wydaje mi się,żeby Engel miał jakikolwiek stosunek pracy czy etat w TV. Po prostu jest tam jako gość , tak jak politycy w programach publicystycznych. Nigdzie nie napisałem,że Pan Engel jest świetnym ekspertem tylko,że miał pewne osiągnięcia trenerskie. Przekaż swoim autorytetom z TT ,że nie ma przymusu oglądania tego programu publicystycznego i mogą zmienić kanał. 

@mrozio11 to są dziennikarze, piszemy o innych typach ekspertów. 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma być "wyrocznią" gdzie znajdziesz tyle opinie różnych ludzi? Nie rozumiem Cię..na tej samej zasadzie działa te forum(oczywiście mniejsza skala) i jakoś nie przeszkadza Ci to..Chociaż jedna rzecz mnie ciekawi skąd czerpiesz opinie innych na różne tematy skoro tt jest ble? Z innych randomowych forum? A co do przełączania kanału w tv to po raz kolejny pokazujesz taką negatywną niechlubną cechę czyli lepiej odpuścić i nie oglądać zamiast coś polepszyć żeby więcej się zainteresowało tym ludzi a skąd się bierze opinie od ludzi? No geniuszu z tt lub FB,czyli z tego co jest powszechne.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geniuszu dla mnie wyroczniami nie są opinie jakiś no name z TT czy z tego forum. Opinię wyrabiam sobie samodzielnie ,a nie kieruję się bezkrytycznie tym co napisze jakaś grupa osób na TT czy jakaś jedna osoba. 

Człowieku- pisząc na forum satkuriera czy gdzieś na TT tego nie zmienisz. Za dany program odpowiadają konkretni ludzie. Za "4-4-2" odpowiada Szpakowski i zdaje się,że ostatnio pochlebnie o tym programie wypowiedział się przełożony Szpakowskiego czyli Szkolnikowski.  Więc oczywiście pisz do TVP, oficjalne pisma do instytucji, które mają wpływ na TVP i na Szpakowskiego ,a nie tu. To nie w moim interesie jest zmiana jakiegoś programu w TV,a w interesie danej stacji - ja z tego tytułu nawet złamanego grosza nie dostanę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani forum, obojętnie jakie, ani nawet Twitter, żadnymi wyroczniami nie są, między innymi z tego względu, że w tych miejscach oprócz ludzi, którzy faktycznie się znają na danej materii, wypowiadają się także ludzie, którzy nie znają się w ogóle, ale mają prawo do wypowiedzi.

Jeśli TVP uważa, że np. Jerzy Engel jest odpowiednią osobą by się wypowiadać w "4-4-2", no to redaktor Szpakowski ma prawo go zapraszać. Bądź co bądź to jednak kadra Engela jako pierwsza w XXI wieku dostała się na MŚ w piłce nożnej, do tego po 16 latach przerwy, więc pewne podstawy trener Engel do wypowiadania się ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, wislok napisał:

Geniuszu dla mnie wyroczniami nie są opinie jakiś no name z TT czy z tego forum. Opinię wyrabiam sobie samodzielnie ,a nie kieruję się bezkrytycznie tym co napisze jakaś grupa osób na TT czy jakaś jedna osoba. 

Człowieku- pisząc na forum satkuriera czy gdzieś na TT tego nie zmienisz. Za dany program odpowiadają konkretni ludzie. Za "4-4-2" odpowiada Szpakowski i zdaje się,że ostatnio pochlebnie o tym programie wypowiedział się przełożony Szpakowskiego czyli Szkolnikowski.  Więc oczywiście pisz do TVP, oficjalne pisma do instytucji, które mają wpływ na TVP i na Szpakowskiego ,a nie tu. To nie w moim interesie jest zmiana jakiegoś programu w TV,a w interesie danej stacji - ja z tego tytułu nawet złamanego grosza nie dostanę. 

A od czego jest te forum? Pisałeś w innym wątku coś w stylu "forum jest od wyrażania opinii",więc zalatuje od Ciebie straszną hipokryzją..

A no tak Jesteś alfą i omegą i zdanie innych Cię nieobchodzi tak? Ach śmiać mi się chce z takich ludzi,którzy wszystko wiedzą najlepiej i nie posiłkują się opinią innych,żeby rzetelnie wypowiedzieć się na jakiś temat..

A właśnie,że się zmieni sam Szkolnikowski wspomina często,że czyta opinie ludzi na tt i fanpage'u TVP Sport na fb.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert Podoliński ma tę zaletę, że podczas meczu zamiast zasypywać odbiorcę milionem mniej lub bardziej interesujących angedot przeczytanych w internecie na bieżąco stara się analizować mecz i przedstawiać to w jak najbardziej przystępnej formie. Pomaga to w odbiorze meczu a sam komentarz dzięki temu jest idealnym jego uzupełnieniem a nie jak często u nas czymś osobnym. Tak samo w studiu to jeden z nielicznych w TVP, który mówi coś innego niż wszyscy i nie serwuje nam truizmów. 

Nikt nie neguje faktu, że Engel osiągnął sukces w eliminacjach do MŚ ale w programach telewizyjnych jest nijaki, jego tezy może wygłosić każdy bo one niczym się nie wyróżniają. Po prostu co innego być dobrym trenerem a co innego dobrym komentatorem czy ekspertem.

 

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...