Skocz do zawartości

tomx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, mad85 napisał:

Czepiasz się, nie każdy musi wiedzieć, że  c przed e albo i czyta się jako s, a w pozostałych wypadkach jak K (jak Carlitos)  heh. Na tych nazwiskach można sobie połamać język.

Tyle, że Ceballos to nie jest anonimowy gracz i Szpak powinien to wiedzieć. Widać, że nie ogląda ligi hiszpańskiej i nigdy nie słyszał choćby Ćwiąkały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, ze chciałoby ci się na jego miejscu oglądać ? heh  To jest taki błąd techniczny moim zdaniem, ma zakodowane w głowie c=k i tak czyta. Wielu komentatorów robi taki błędy. U nas jest o tyle cyrk, że nazwiska są czyta na różne sposoby i jeśli któryś się przyjmie to jest wymiana nie poprawna forma jak u Daniego Alvesa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jako komentator nie możesz sugerować się tym jak inni wymawiają jeśli chcesz czytać tak jak się powinno czytać tylko szukać słownikach itd jak to się czyta, jakie zależności ma język.  A on poszedł na łatwiznę  albo nie doczytał do końcu o wyjątkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, FanMMA napisał:

Dani Alwis jest poprawna wersja,ale w Polsce zostało Alwes i tyle

Tak samo Kebajos,sam spiker czytał Kebajos,wiec nwm w czym problem..

Co do 1 zgoda ale co do Ceballosa to nie, w hiszpaniskim c czyta się c jako s (przed e a także i ) czyli jak w tym wypadku i jako k w pozostałych przypadkach np Carlitos .

 

@wislok tam to jest tragedia, pomijam trudność czytania, tam pisownia nazwisk jest mega przekręcana a przecież to 5 minut sprawdzenie w internecie, pamiętam tekst z Marcki jak grała Legia z Realem, były jakieś dziwne nazwiska. Komentatorzy nie zastawiają się aby robić to perfekcyjnie robią jak im wygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, wislok napisał:

Ciekawe jak czytają zagraniczni  nazwisko Piszczek czy Błaszczykowski i czy tam kibice robią i o to jazdy, zresztą oni nawet Kubica czytają jako Kubika. 

Otóż to. U nas niektórzy mają straszną spinę o te nazwiska. Moim zdaniem, jeśli ktoś trzyma się jednej wersji i nie odbiega ona jakoś znacznie od oryginału, to można to zaakceptować. Mnie np. irytowało to ciągłe wytykanie przez Mirosławskiego, że ludzie w Polsce mówią Ter Sztegen, a prawidłowo powinno być Ter Stejgen.

Już widzę, jak w Anglii jakiś redaktor robi [beep]oburzę, bo wymawia się Szczęsny, a nie Ciezny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, u nas strasznie marudzą. Nie dość, że oglądają za darmo, bo abonamentu i tak zapewne nie płacą, to marudzą - a to, że źle wymówił nazwisko, a że kogoś pomylił, a że studio, że eksperci nie tacy... Nie podoba się - nie oglądajcie. Może na Polsat Sport Premium jest lepiej, umowa na 36 miesięcy czeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jaszek

Normalnie nie mogę- w żartobliwy sposób zwróciłem uwagę na błąd Szpakowskiego i od razu marudzenie na ofertę. Mogę Cię odesłać do mojego pozytywnego komentarza o ofercie TVP Sport:

W dniu 16.09.2018 o 13:31, Arkon napisał:

Muszę po raz kolejny pochwalić ofertę tego kanału- najlepsze gale bokserskie są w TVP, nawet komentarz starcia Gołowkina z Canelo mi się podobał. LM, reprezentacja Polski w piłce nożnej, boks- czekam co jeszcze się pojawi. Może Puchar Króla? Na tę chwilę to TVP wyprzedziła w moim rankingu nie tylko sportowe(bardziej z nazwy) kanały Polsatu, Eurosport,  ale nawet Eleven. Brawo.

Także bez przesady. Czasem trzeba mieć trochę dystansu.

Edytowane przez Arkon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem w liczbie mnogiej, nie personalnie, o Tobie. Takich komentarzy jak Twój są tu jednak dziesiątki. A nawiązując do akurat Twojego wpisu, włącz mecz na niemieckiej lub francuskiej telewizji i posłuchaj jak tam wymawia się nazwiska piłkarzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również miałem okazje obejrzeć ten program, przy czym wstyd takiego Szpilkę zapraszać do studia. Kto oglądał ten widział: ziewanie na antenie, brak umiejętności wypowiadania się w studiu.

Edytowane przez Barti
Usunięto zdublowaną treść postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na miejscu fanów boksu byłbym niepocieszony. Z Łomży przy dobrych wiatrach pokażą dwie walki ,a z Londynu jedynie walkę wieczoru. Wasilewski jak tak dalej będzie to nie wiem czy nie wróci do Polsatu z podkulonym ogonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że pisząc swój post na forum, należy wyrażać się w nim w sposób precyzyjny.

Jeżeli jest mowa o tytułowym kanale TVP Sport to w swoich postach, jeśli się do niego odnosimy, należy podawać jego pełną nazwę, a nie tylko ogólnikowo "TVP".

Kanałów Telewizji Polskiej trochę jest, więc pisanie tylko "TVP" wprowadza dezorientację w wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...