Skocz do zawartości

Rozdzielanie tematów odnośnie seriali


Gość bgmnt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbę do moderatorów o rozważenie sensu rozdzielania tematów o serialach z tematów poszczególnych kanałów/platform serialowych, co ma miejsce od jakiegoś czasu.

Chodzi o przypadki takie jak np. tutaj: https://forum.satkurier.pl/topic/26077-mcmafia-amazon-prime-video

 

Wchodząc do tematu o Amazonie oczekuje informacji zarówno o platformie i jej zawartości i znalezienia np. tego co polecają inni użytkownicy. A takie rozdzielanie tematów istotnie utrudnia szybkie i wygodne znalezienie informacji. 

 

Przecież o jakimś filmie, programie, meczu czy teledysku zawsze dyskutowaliśmy w tematach dotyczących danego kanału, a nie za każdym razem zakładamy osobne. Czy jak będę chciał napisać o tym, że mi się podobał jakiś koncert czy teledysk na MTV to też mam założyć osobny temat z jego nazwą? ;).

 

O ile mogę zrozumieć takie rozdzielanie w przypadku jakiś bardzo popularnych rzeczy typu teleturnieje, seriale w kanałach FTA itd, to osobne tematy o serialach z HBO czy Netflixa nie mają sensu, bo będą w nich 1-2 posty...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dyskusja odbywa się wyłącznie o samym filmie, czy serialu, o tym, co się w nim dzieje, o jego bohaterach, ich losie itp. to taka dyskusja nie ma kompletnie żadnego związku z kanałem TV, czy też serwisem streamingowym, w którym dany filmy lub serial jest emitowany. Dlatego też dyskusja taka powinna odbywać się już w dziale poświęconym filmom i serialom, w oddzielnym, odpowiednio zatytułowanym wątku (najlepiej od tytułu filmu, czy też serialu).

Jeśli jednak w wątku dotyczącym danego kanału TV, czy też serwisu streamingowego zostanie podane, że dany film, czy serial będzie w nim emitowany to taka informacja w takim wątku jak najbardziej może się znaleźć. Tak samo, jak np. ramówki programowe. Post typu, że ten, czy ten film albo serial podoba mi się, też jeszcze od biedy może się w takim wątku znaleźć, jeśli jest napisany krótko i ogólnie, o ile nie rozpocznie on tym samym w tym wątku dalszej dyskusji na temat stricte związany już z samym filmem, bądź serialem. Wątki poświęcone danym kanałom TV, bądź serwisom streamingowych, nie służą do takich celów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem już większym zaśmiecaniem są te listy premier w różnych wątkach niż dyskusje na temat emitowanych w danych miejsach seriali/filmów.

To oczywiście Wasze forum i Wasze decyzje, ale ostatnio porozdzielane tematy mają od 0 do 5 postów, więc nie zaśmiecałyby istotnie wątków platform/kanałów, których dotyczą.

To nie "M jak miłość" gdzie można spodziewać się kilkuset postów, tylko dość niszowe sprawy :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskutowaliśmy o tym od jakiegoś czasu z MOD i pakowanie i seriali i kwestii samej platformy robi raczej śmietnik, bo a to ktoś o serialu, a to o fabule (a nie każdy sobie życzy spoilerów) a to znowu o działaniu na sprzęcie albo że jakieś prawa wzięli lub coś tworzą - straszny chaos. Jeśli ktoś startuje dyskusję o serialu na danej platformie, to z mojej perspektywy lepiej aby to było osobno od wątku samej platformy, bo za chwilę nie można w tym nic odnaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poddziały w dziale dotyczącym poszczególnych kanałów moim zdaniem są zbędne. Na forum jest oddzielny cały dział poświęcony różnym filmom i serialom, więc tak, jak już mówiłem, dyskusje w kwestiach z nimi związanych, należy prowadzić właśnie tam. W tytule wątku, który dla porządku powinien brzmieć tak samo, jak tytuł omawianego filmu, czy serialu, można dla jasności podać dodatkowo w nawiasie nazwę stacji TV, czy też serwisu streamingowego, w którym dany film lub serial jest emitowany. I wówczas wszystko będzie jasno i przejrzyście. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodząc do tematu o jakimś kanale czy usłudze, ostatnim czego sobie życzę to opis fabuły serialu, którego jeszcze nie obejrzałem, dlatego muszą być osobne wątki o serialach.

 

Nie chodzi o opis fabuły, ale to co przekliłem na przykładzie McMafii: https://forum.satkurier.pl/topic/26077-mcmafia-amazon-prime-video/

Czy mój post o "Silicon Valley": https://forum.satkurier.pl/topic/26006-dolina-krzemowa-serial-hbo/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bugmenot

Posty, które wyżej wskazałeś, mogły potencjalnie wywołać, co niejednokrotnie miało już miejsce, dalszą dyskusję odnośnie samych tych seriali, dlatego też zostały wydzielone jako nowe wątki w dziale forum poświęconym filmom i serialom. Gdyby to wydzielenie nie nastąpiło to potem znowu zaczęłaby się ciągnąć dyskusja niezwiązana bezpośrednio z samym kanałem, czy też serwisem streamingowym, w którego wątku by się toczyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Emil.1603 - żeby jeszcze dorobić działów, to by musiało być więcej chętnych do dyskusji o pozycjach programowych, czy serialach. Myślę, że u nas jest takich osób za mało.

@bugmenot - przychylam się tu do tego co napisał @Barti. Jako służby porządkowo-prewencyjne musimy też myśleć krok naprzód. Zwłaszcza że wydzielanie gdy już się mleko rozleje bywa trudne, niekiedy niemożliwe, gdy dyskusja się zbytnio zazębi.

 

Ja bym tu widział szansę na rozkręcenie dyskusji o różnych produkcjach :) Może pomoże Google, pojawi się więcej chętnych do dzielenia się wrażeniami z oglądanych seriali i takie osobne wątki z czasem mogą stać się ciekawym miejscem, jednocześnie nie mieszając w samych tematach usług. Aczkolwiek jak to wyjdzie to zobaczymy :) Wręcz zachęcałbym jeśli ktoś obejrzy coś ciekawego, aby zakładać nowy wątek i dzielić się wrażeniami pod tytułem tegoż - dając innym oglądającym szansę na łatwe zaobserwowanie i być może dołączenie się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że @Mr. Orbita wyżej napisał już wszystko w tym temacie. :)

Tak więc, jeśli rozmawiamy o danym filmie, czy serialu to piszemy o tym w dziale poświęconym filmom i serialom, w odpowiednim wątku lub w razie potrzeby sami zakładamy odpowiedni nowy wątek.

Natomiast jeśli rozmawiamy o kwestiach technicznych związanych z danym kanałem TV, czy serwisem streamingowym to piszemy o tym w odpowiednich wątkach w dziale im poświęconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...