Skocz do zawartości

Smart HD+ – dekodery


Rekomendowane odpowiedzi

Doradźcie mi jakiś dekoder w przedziale do 300 zł, który będzie obsługiwać kartę Smart HD+. Może być również ze slotem na moduł CI (mam Technisat), z którego wcześniej korzystałem w odbiorniku TV. Dekoder potrzebuję wyłącznie na sezon letni na działkę letniskową.

Edytowane przez Barti
Wydzielono dyskusję jako nowy, odrębny wątek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2 Opticumy HD X110p i tez nie narzekam. Prosty w obsludze i ma gniazdo na modul CI, na ktorym CP smiga bez problemu na najnizszym pakiecie. Smart HD dziala tez bardzo dobrze na module Conax Smit. Tez przetestowalem.
Na Opticumach bez problemu dziala Smart HD+.

Edytowane przez Barti
Nazwy własne piszemy wielką literą. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam wszystkich. 

Bardzo proszę o pomoc w doborze tunera. Moje wymagania to: 
Stabilność,
Szybkość działania
Łatwość obsługi,
Najlepiej gdyby była możliwość automatycznej aktualizacji softu.
Dobrze działające nagrywanie i możliwość odtwarzania na innych urządzeniach ( choć odtwarzanie mogę odpuścić).
Dobrze działające opcje internetowe itp. ( warunek niekonieczny)
Sprzęt będę używał z naziemną oraz prepaidem Smart HD+ i raczej tylko z tymi opcjami.
Antena 80cm.
W przyszłości będę chciał podpiąć sygnał sat w sypialni, czyli pewnie jakiś multiroom trzeba będzie zrobić.

Jestem zielony, jeśli chodzi o jakieś modyfikacje softu, itd., więc wolałbym w miarę nieskomplikowany model.
Moje wstępne typy to:
Cryptobox 652 combo, 700,750 combo, Opticum HD Sloth Combo Plus.

Oczywiście liczą się też koszty.

 

Edytowane przez pebe
Przeniesiono wątek do odpowiedniego działu forum i połączono z istniejącym już podobnym wątkiem. Nie dublujemy wątków na forum. Poprawiono też niechlujną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 24.09.2018 o 19:15, MAVERIC napisał:

Ma wiele przydatnych funkcji.

To zależy kto co potrzebuje. A które to funkcje twoim zdaniem są przydatne?

Pytam dlatego, bo kolega posiada (nie pamiętam modelu) i jest problem np. z cykliczną aktualizacją wlasnej listy kanałów z własnego servera. Przy E2 nie ma tego problemu, wystarczy prosty skrypt w shellu umieszczony w cronie i jeżeli jest zmiana na liście, to sobie pobiera z servera http. W przypadku cryptoboxa ciężko to ogarnąć bez shella. Stąd ten sprzęt dla mnie traci na funkcjonalności, gdzie nawet na starym nboxie z E2 da się dużo więcej rzeczy zrobić.

Kolejna rzecz do zrobienia na cryptoboxie to openvpn. Ktoś się orientuje czy ten sprzęt jest w stanie się połączyć i zautoryzować za pomocą certyfikatu i klucza?

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotowa sprawdzona lista jest pobierana z servera i zawsze działa, a nie jakieś niesprawdzone. Stąd potrzebna taka funkcjonalność. Widzisz niby banalne a na cryptoboxie nie działa. Pisałeś o przydatności funkcji w cryptoboxie, więc zadałem pytanie na które nie odpowiedziałeś. :)

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, patrick napisał:

Co lepsze? 

Zgemma H9 COMBO 8GB EMMC UHD 4K

Czy

Vu+ zero 4k

Na pewno zgemma ma 4 rdzeniowy procek, vu+ 2 rdzeniowy, RAM 1GB zgemma, vu+ - 2GB, vu+ posiada czytnik kart z CI, zgemma tylko czytnik kart. Zgemma cena niższa. Jeżeli jest 2 lata gwarancji w PL, to brałbym zgemme, przy założeniu że nie potrzebuję CI.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.09.2019 o 15:13, tail# napisał:

Gotowa sprawdzona lista jest pobierana z servera i zawsze działa, a nie jakieś niesprawdzone. Stąd potrzebna taka funkcjonalność. Widzisz niby banalne a na cryptoboxie nie działa. Pisałeś o przydatności funkcji w cryptoboxie, więc zadałem pytanie na które nie odpowiedziałeś. :)

A gdzie ja napisałem o "jakiś niesprawdzonych" listach? Nigdy nie korzystałem z obcych list kanałów. Widzę że kolega nie ogarnia samodzielnego wyszukiwania kanałów i samemu układania listy kanałów skoro tak pisze. Funkcje: IPTV, sharing, wyświetlacz alfanumeryczny, odbiór DVB-T, itd, itp. Ale kolega pewnie będzie teraz pisał o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad świętami Wielkanocnymi. U mnie wszystko działa więc jestem zadowolony i mogę go polecić.

Edytowane przez MAVERIC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.09.2019 o 22:45, piotr77sat napisał:
W dniu 25.09.2019 o 19:49, patrick napisał:
Co lepsze? 
Zgemma H9 COMBO 8GB EMMC UHD 4K
Czy
Vu+ zero 4k

Poczytaj o czułości głowicy w dekoderach Zgemma. Na jednym z forum jest opisane.

 

4 godziny temu, MAVERIC napisał:

A gdzie ja napisałem o "jakiś niesprawdzonych" listach? Nigdy nie korzystałem z obcych list kanałów.

Co ma piernik do wiatraka? Co mnie obchodzi z jakich list korzystasz. Zadałem Ci proste pytanie, bo pisałeś o ciekawych funkcjach i nawet na to pytanie nie potrafisz odpowiedzieć.  Piszesz o czymś o czym nie masz jak widać pojęcia. To że potrafisz włączyć skanowanie kanałów z pilota, to żaden wyczyn chociaż na podstawie tego co napisałeś nawet to jest wątpliwe. Nie zachwalaj czegoś czego nie do końca ogarniasz. :) 

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listę kanałów to się układa raz samemu a później tylko kosmetyka.

Jeśli dla kogoś ułożenie jednej listy NC+/POLSAT + FTA to problem to niech korzysta z dedykowanego sprzętu i ich lista kanałów.

Ja mam własne listy

Polskie

HD+

HD Austria

Fransat

Tivusat

Tricolor

MTV

Ukraina

FTA

Radio.

Do tego dekoder na E2 ma podział na dane satelity.

Skanuje raz na miesiąc satelity i dodaje to co się zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, kosmetyka i jak mam kilka sprzętów w jednej sieci, to robię kosmetykę na jednym, a reszta się aktualizuje z automatu. Nikt nie będzie tej samej listy poprawiał na każdym tunerze osobno i to jeszcze z pilota, bo to robota głupiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...