Skocz do zawartości
  • 0

Mieszkanie od developera, a instalacja satelitarna


east
 Udostępnij

Pytanie

Witam,
 
Kupiłem nowe mieszkanie od developera.
 
W obecnym mam antenę na balkonie, 4 kable wchodzą do domu do każdego pokoju i wszystko jasne.
 
A jak to jest teraz z tym nowym? Według ustawy nie muszę montować anteny na balkonie.
W mieszkaniu mam szafkę w przedpokoju multimedialną i tylko w salonie gniazdo antenowe. 

I teraz do Was pytanie jak i co rozprowadzić aby w każdym pokoju była satelita z ncplus (mam multiroom cameleon). A w salonie aby działało mi PVR nagrywanie.
 
Ktoś miał i rozprowadzał taki sygnał i zna w ogóle temat jak i od czego zacząć, bo nie ma bardzo mam pomysł, czy ja w ogóle 4kable jestem w stanie rozprowadzić?
 
Pozdrawiam.
 
Poproszę bardzo o pomoc.
Rafał.

Edytowane przez Barti
Usunięto zdublowaną treść postu zamieszczoną jako cytowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jeżeli to klasyczna instalacja multiswitchowa i do mieszkania masz doprowadzony jeden kabel, to prawdopodobnie masz w nim zsumowaną tv-sat i naziemną. A może jest doprowadzona tv kablowa? Musisz dopytać developera. Zapytaj także czy jest możliwość podłączenia się do multiswitcha z dodatkowymi kablami.

Jeżeli w kabel jest jeden i masz w nim sygnał sat, to możesz odbierać tylko na jednym dekoderze. Dekoder PVR musi mieś doprowadzony niezależny sygnał w dwóch kablach (gniazdo RTV/2xSAT). Drugi dekoder multiroom potrzebuje trzeciego kabla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dokładnie, teraz mam wyprowadzone z anteny 4 kable. 2 kable do PVR w salonie, jeden do sypialni i jednej zapasowy do 3 pokoju bez tv. Tutaj obeznany jestem. 

 

Natomiast z tą skrzynką właśnie nie bardzo.

Jeśli mam doprowadzony jeden kabel jak piszesz, to tylko jeden dekoder podłącze jednym kablem i co dalej?

 

W tej ustawie czytałem, że dwa kable minimum muszą dochodzić do mieszkania niezależnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To zależy od developera jak zrobił instalację sat.

Znam przypadki gdzie w mieszkaniu było gniazdko sat tylko w jednym pokoju - przeważnie głównym największym.

Są mieszkania gdzie gniazdka sat są w każdym pokoju i nawet w kuchni.

 

Jak developer poszedł w oszczędność to instalację sat zrobił tylko w jednym pokoju.

Znając życie developer - administrator nie wymieni multiswitcha - konwentera na instalację Unicabel dla ciebie.

Tym bardziej nie doprowadzi dodatkowych kabli do twojego mieszkania. Bo wiązało by się to z kuciem ścian kładzeniem nowych kabli albo po korytarzu w osłonie plastikowej.

To wtedy czeka cię zabawa we własnym zakresie - własna antena. Jeśli administracja - zarządca budynku nie będzie robił problemów a zdarzają się przypadki że robi problemy. Dodatkowo możesz mieć okna od zachodnio północnej strony i antenę to tylko na dachu będziesz musiał zamontować jeśli administracja budynku się zgodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No właśnie. Gniazdko Sat mam tylko w pokoju dziennym salonie. Nigdzie więcej. Więc to już zapewne powoduje oszczędność. 
 
Czy ja coś mogę zrobić we własnym zakresie? Według prawa napisane było, że dwa kable muszą iść do domu aby multiroom lub PVR działać musiał. 
 
Ile przewodów dochodzi do skrzynki i czy są one zakończone odpowiednimi gniazdami, właściwymi dla każdego rodzaju kabla? Zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem powinny to być minimum dwa przewody koncentryczne, dwa przewody telekomunikacyjne tzw. skrętka 4-ro parowa, oraz dwa przewody światłowodowe lub jeden podwójny.
 
Taki tekst znalazłem w necie. Więc według niego jak to ma działać wszystko?
 
Instalacja Anteny na balkonie nie wchodzi w grę. 

Więc czy ja mogę coś zrobić na poziomie mieszkania? Czy muszę mieć dwa kable doprowadzone czy jeden? I co z pozostałymi pokojami zrobić w takim wypadku ? 
 
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Oki bylem zobaczyc. W salonie mam dwa gniazdka . Jedno na 2 wtyczki kabla sieciowego. Drugie antenowe na 2 wtyczki.

 

Teraz skrzynka: wchodza 4 kable, dwa sieciowe i dwa ante owe i sa wczepione w skrzynke i gniazdko na prad. 

 

Jeden z kabli jest pod telewizje kablowa a drugi jest pod telewizje naziemna i sat jednoczesnie.

Edytowane przez east
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam

 

Mam nowe mieszkanie od dewelopera i niestety jest podłączony tylko jeden standardowy sygnał satelitarny. 

Drugi kabel RG6 niestety nie jest podłączony do telewizji satelitarnej i nie ma takiej możliwości (info od dewelopera)

 

Znalazłem rozporządzenie budowane według którego drugi kabel ma być łatwo podłączony do switcha satelitarnego.

 

Wytyczne do projektowania i budowy instalacji TV, TV-SAT, LAN i FTTH w budynkach wielorodzinnych zgodnych z Rozporządzeniem Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej Dz. Ust. Poz. 1289 z dnia 22.11.2012 r.

 

 

2.2.c Jeden z kabli RG6 należy zakończyć na panelu krosowym w punkcie styku PS z przeznaczeniem na usługi świadczone przez operatorów TVK, a drugi kabel należy podłączyć do budynkowej instalacji multiswitchowej RTV-2SAT. Należy przewidzieć możliwość łatwego przełączenia kabla przeznaczonego dla instalacji TVK do systemu multiswitchowego lub dosumowania sygnału satelitarnego do kabla przeznaczonego dla instalacji TVK, aby zapewnić możliwość podłączenia tunerów satelitarnych z podwójną głowicą odbiorczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...