Skocz do zawartości

Konferencje platformy n


melman-x
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na stronie http://n.pl/konferencja/ od jakiś paru minut aktywna jest już zakładka Video z dzisiejszej konferencji, więc jak ktoś nie jej nie widział, ma teraz szanse na spokojnie ją oglądnąć ;]

Niestety zapis z konferencji jest emitowany w bardzo małym okienku przez co stosunkowo mało widać, ale przynajmniej można posłuchać ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróćmy do postu, który napisałem wcześniej:

1. Disney Channel - Już dostępny

2. Nickelodeon - Już dostępny

3. MTV HD - Zapowiedź

4. Kanał dziecięcy HD - Zamiast tego JimJam

5. Doq oraz Fishing & Hunting Channel - Brak realizacji

6. TVN Warszawa, PatioTV - Zapewne będą

7. Zakodowanie Polsatu2 - Będzie realizowane

8. Szczegóły umowy N z Netią - Brak info

9. Rozszerzenie NBok - Zapowiedź

10. Zakończenie emisji analogowego TVN - Brak informacji

11. Wymiana kanałów - W realizacji

12. Filmbox Family - Od piątku

13. Nowe kanały od ITI - oprócz zapowiedzi nFilm brak

14. TVN24 w 16/9 - Brak informacji

 

Nie jest chyba tak źle, nie sprawdziły się informacje o 3 nowych kanałach HD (chyba, że wliczamy info o starcie nFilmu), nie sprawdziły się informacje o nowych kanałach ITI (chyba, że wliczamy info o starcie nFilmu), brak informacji o wyłączeniu analoga, tvn24 w 16/9 czy umowie z Netią.

 

Dla mnie najbardziej zaskakujące jest odebranie praw Canal+ i reakcja Canal+ - zupełnie nie przewidywali utracenia kontraktów, o czym świadczy dramatyczny komunikat prasowy o treści "Ale o co chodzi?". Dziwne, perła w koronie tej firmy w Polsce - i taki blamaż. Może nawet nie chodzi o samo utracenie umów, bo to się zdarza - biznes jest biznes i jak ktoś jest lepszy to kontrakt zdobędzie. Ale taki komunikat? Mogliby sobie darować chyba...

 

Podejrzewam więc start nFilm1 i nFilm2 - oczekiwałem startu czegoś w rodzaju Wizji1, a tu kanały Premium - hmm, mam nadzieję, że będą to udane propozycje. Choć pewnie mocno amerykańskie i bardziej podobne do HBO niż C+. Zastanawiam się jeszcze, czy nie lepszym wyjściem byłby zakup Filmboxów przez ITI i ich "dozbrojenie" umowami z Dreamworks i Paramount. 3 wytwórnie na kanał Premium to też mało moim zdaniem. Pytanie czy N wybiera się jeszcze na zakupy? Czy może teraz będzie przekonywać Foxa i Universal czy to abstrakcja? Pamiętajmy też, że TVN ma umowę z Warner Brossem. Oczywiście filmowo koliduje z HBO, ale serialowo niekoniecznie. Pytanie, czy widzowie nFilmów chcieliby oglądać Smallville, Gossip Girl czy 90210 ? W sumie czemu nie... jeśli o mnie chodzi...

 

Mam wrażenie, że powoli idziemy znów w fuzję... Nie wiem jeszcze kto się z kim będzie łączył, ale taka informacja może gruchnąć znienacka. Na pewno jednym z podmiotów takiej fuzji będzie Cyfra+ - nie ma bowiem zaplecza w postaci ogólnopolskiej stacji tv. Ciekawe, czy bliżej jej do N czy do CP?

 

Jest jeszcze jedno wyjście - Canal+ i Canal+ Film w N. Teraz to nie byłoby głupie wyjście. Canal+ traci 2 z 4 ważnych wytwórni. Po co rozbijać ofertę, już lepiej się dogadać na linii C+ - N... Lepiej dla nas abonentów oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po każdej konferencji mam wrażenie że jakiś dzieciak realizuje swe fantazje. Rano sobie pomyśli a później wprowadzi w życie. Podstawowa zasada im więcej tym lepiej. Nawalili kanałów, jakieś radyjka internetowe. Dla kogo to? Można powiedzieć, tak mi sie wydaje, że targetem tej platformy są osoby z klasy średniej, dobrze obeznane z techniką. Ludzie młodzi i dynamiczni. Z miast. Czyli ludzie raczej dużo pracujący. VOD - OK, oglądają kiedy chcą. PVR - OK, nagrywają i odtwarzają kiedy mają czas. Ale po co tyle kanałów? Przeglądnięcie samego programu na cały tydzień zajmie z pół godziny. Programowanie przez internet? Filmiki na stronie? Email w tunerze? Komu to potrzebne? Poręczniej wysłać SMS-a niż takiego maila. CP z siedem lat temu tez to zapowiadał, Cyfra miała SMS-y na swoje tunery i zrezygnowali. Wprowadzają jakieś [beep]oły i robią z tego wielkie szoł. Na następnej konferencji gwoździem będzie możliwość zmiany tapety w nboxie :) Na np. zdjęcie ukochanej. Pod warunkiem że uaktywnią USB. Mają masę kanałów dla dzieci. Aż się prosi o multiroom, wiadomo coś jak to ma działać? Tatuś oglądał by sobie kanały filmowe a dzieciak w tym czasie może spokojnie na innym tv patrzeć na kanały dla dzieci. A tak to jest wojna o pilota :D

Te konferencje to kwintesencja działania w stylu TVN. Z niczego zrobić coś wielkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że powoli idziemy znów w fuzję... Nie wiem jeszcze kto się z kim będzie łączył, ale taka informacja może gruchnąć znienacka. Na pewno jednym z podmiotów takiej fuzji będzie Cyfra+ - nie ma bowiem zaplecza w postaci ogólnopolskiej stacji tv. Ciekawe, czy bliżej jej do N czy do CP?

Fuzję? albo wojnę.

Ja widzę jeszcze taki scenariusz:

Na rok przed uruchomieniem na dobre multipleksów naziemnych N zabiera swoje zabawki (TVNy) z piaskownicy Cyfrowego Polsatu. Część familijnych przechodzi do eNki. Rok później wszyscy MINImaliści i znowu część Familijnych przechodzi na naziemną telewizję cyfrową. Z Polsatu zostaje połowa abonentów. N po raz kolejny staje do walki o najbardziej skorumpowaną ligę świata. Cyfra+ oddaje pole bez walki. Dwa lata później Cyfra+ przestaje istnieć.

Jest jeszcze alternatywa w postaci przeinwestowania przez N i bankructwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...eh konferencje i wyśmiewanie konkurencji. Jacy ludzie są głupi. Co do wyższości N-ki nad innymi operatorami to uważam, że jesteście w błędzie. CANAL+ będzie zawsze bo to międzynarodowy gracz. CP tworzy ofertę dla ludzi z małymi zasobami finansowymi i w tej ofercie (pakiecie familijnym) jest co oglądać :) Jak dla mnie to N-ka jest zbyt droga. Pakiety są smiesznie poukładane. Żeby mieć dostęp do stacji które oglądam na codzień musze zakupić prawie wszystkie pakiety ;/ w C+ mam komforta w którym są wszystkie popularne stacje TV, do tego CANAL+ i oferta super i to za 69 PLN miesięcznie :) w CP mam familijny i HBO o którym się lepiej nie wypowiadać bo zeszło na psy. W CP łącznie ok. 58 PLN. O szaleństwie N-ki z kanałami dla dzieci to się nie wypowiadam, te kreskówki robią wode z mózgu dzieciom. Za dużo jest tych kanałów, operatorzy powinni się ich pozbyć a nie dodawać. Co do oferty operatorów kanałow w wersji HD to nie widzę w tym nic nadzwyczajnego. Nie samą telewizją żyje człowiek a w wolnym czasie można popatrzeć na obraz w formacie SD i "oczy nie odpadną". Operatorzy a w szczególności N-ka szaleją z kanałami TVP, wiadomo kto rządzi TVP - ojciec R. :D W ITI widać, że nawet tam działa po właczaniu kanałów TVP i Religii TV ;D heh !! Można się spodziewać zmiany nazwy na NRydzykHDTV :P a konferencja jak konferencja, strach ma duże oczy :P C+ już zjadła Wizję TV więc nigdy nic nie wiadomo :D z tą nowością programowania tunera przez internet to rozbawiło mnie to na całego :D może lepiej ożenić się z tunerem i całym zestawem sat i wyrzucić z łóżka żone ?? Hmm Filmbox Familly też będzie zapewne super propozycją heh na 2 poprzednich można umrzeć szybciej niż zobaczyć coś ciekawego. Pozdrawiam wszystkich maniaków leżenia przed TV i nażekania na kanały. Powtarzam się już ale nie samą telewizją żyje człowiek.

 

POZDRAWIAM :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, to może w ogóle wyrzućmy telewizory i po co nam te platformy! Twoje słowa brzmią jak oskarżenie ojca, że dzieci robi :-) A już zupełnie nie zgadzam się z oceną tego "bajeru" nagrywania przez internet. Nie wiem czy masz dekoder z PVR, ale to właśnie to urządzenie powoduje, że nie trzeba być zakładnikiem telewizji. Odkąd korzystam z tego urządzenia to jedyny problem jaki miałem to moja zawodna pamięć - kilka razy nawet zadzwonilem do domu, żeby ktoś zaprogramował zapomniane nagranie. Także argument tego typu jest raczej pozbawiony sensu, zresztą widzę pierwszy komentarz krytykujący tę funkcję.

 

A co do tego międzynarodowego gracza:

Canal+ Hiszpania - utworzona w 1990, obecnie we władaniu Sogecable

Canal+ Flandria - uruchomiony po zakupie FilmNet, później sprzedany i przemianowany na Prime

Canal+ Walonia - obecnie znana jako BeTV.

Canal+ Holandia - uruchomiony po zakupie FilmNet. Kupiony w 2006 przez Liberty Global Europe i przemianowany na Sport1 i FIlm1

Canal+ Polska - operator satelitarny Cyfry+

Canal+ Skandynawia - uruchomiony w 1997 na zasadzie integracji z kanałami FilmNetu. Firma została sprzedana i przemianowana na C More, później sprzedana SBS (obecnie własność grupy Pro7Sat1)

Tele+ Włochy - sprzedane w 2003 do NewsCorp i połączone ze StreamTV. Obecnie SKY Italia

Premiere - uruchomione w 1990, założone przez C+, Bertelsmanna i Kircha. Po kilku latach C+ sprzedaje swoje udziały.

Nie twierdzę, że Canal+ nie ma silnej pozycji w Europie, ale póki co prawdziwe sukcesy odniósł tylko we Francji i Polsce i tylko tu jest udziałowcem większościowym. I co do tego "będzie zawsze" jak widać można polemizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...