Skocz do zawartości

Jaka antena do odbioru Sky (UK) w Polsce?


Rekomendowane odpowiedzi

Czy może ktoś polecić jakąś (naprawdę) dużą antenę + konwerter do odbioru Sky? Lokalizacja kilkanaście km na południe od Warszawy.

 

Zdaję sobie sprawę, że takie kanały jak BBC będzie prawie niemożliwe złapać, ale chciałbym spróbować... a w najgorszym wypadku przynajmniej trochę innych kanałów Sky będzie normalnie chodzić co by nie było możliwe przy małym talerzu.

 

Jaki jest najlepszy sprzęt na rynku z tych "większych", może być >2m czy nawet >2,5m jeśli przełoży się to na zdecydowanie lepszy sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, najlepiej zadzwoń do producenta. Może testowali, ale z tego co pamiętam to w czasie EURO2012 dla reprezentacji Anglii w Krakowie montowano antenę do odbioru chyba tej wiązki. Może dużo się nie zmieniło z sygnałem i o ile pamiętam to była to antena około 2m firmy Laminas, ale która konkretnie to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, najlepiej zadzwoń do producenta. Może testowali, ale z tego co pamiętam to w czasie EURO2012 dla reprezentacji Anglii w Krakowie montowano antenę do odbioru chyba tej wiązki. Może dużo się nie zmieniło z sygnałem i o ile pamiętam to była to antena około 2m firmy Laminas, ale która konkretnie to nie wiem.

 

Wielkie dzięki - czyli ogólnie można zakładać, że dysze firmy Laminas to są najwyższej jakości i jeśli chodzi o producenta to nie trzeba dalej szukać?

 

No i pytanie jak to skoordynować z instalacją, bo w sumie nie wiem czy powierzać taką instalację np. lokalnej ekipie, która na 100 ostatnich instalacji robiła tylko 60-80cm talerz na NC+/CP?

 

Czy przy tak wielkim talerzu dobór konwertera jest problemem? Szkoda byłoby wybrać tak drogą dyszę a później na konwerterze niepotrzebnie zaoszczędzić (czy raczej stracić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...