Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaka antena do odbioru Sky (UK) w Polsce?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 aster

aster

Amator

• Użytkownicy
  • Pip
  • 147 postów
  • Od: 27 cze 2012

Napisano 09 maj 2018 - 11:16

Czy może ktoś polecić jakąś (naprawdę) dużą antenę + konwerter do odbioru Sky? Lokalizacja kilkanaście km na południe od Warszawy.

Zdaję sobie sprawę, że takie kanały jak BBC będzie prawie niemożliwe złapać, ale chciałbym spróbować... a w najgorszym wypadku przynajmniej trochę innych kanałów Sky będzie normalnie chodzić co by nie było możliwe przy małym talerzu.

Jaki jest najlepszy sprzęt na rynku z tych "większych", może być >2m czy nawet >2,5m jeśli przełoży się to na zdecydowanie lepszy sygnał.

#2 roberttosat

roberttosat

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 940 postów
  • Od: 23 kwi 2017

Napisano 09 maj 2018 - 11:23

Może ta:

http://satkurier.pl/...as-as-3800.html

Extra Canal+ + HBO + Eleven + ManPack + Pace PVR + 2xCameleon = 96,89 zł

#3 umek

umek

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 975 postów
  • Od: 10 sie 2017

Napisano 09 maj 2018 - 11:24

A odbiera ktoś Sky w Polsce w ogóle?

SkyQ 2TB multiscreen

nc+ Extra+ HBO

Apple TV 4K 

Netflix 

#4 aster

aster

Amator

• Użytkownicy
  • Pip
  • 147 postów

Napisano 09 maj 2018 - 20:07

Odbiór kanałów BBC gwarantowany na tym sprzęcie? :)

#5 roberttosat

roberttosat

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 940 postów

Napisano 09 maj 2018 - 20:10

Nie wiem, najlepiej zadzwoń do producenta. Może testowali, ale z tego co pamiętam to w czasie EURO2012 dla reprezentacji Anglii w Krakowie montowano antenę do odbioru chyba tej wiązki. Może dużo się nie zmieniło z sygnałem i o ile pamiętam to była to antena około 2m firmy Laminas, ale która konkretnie to nie wiem.

#6 aster

aster

Amator

• Użytkownicy
  • Pip
  • 147 postów

Napisano 09 maj 2018 - 22:10

Nie wiem, najlepiej zadzwoń do producenta. Może testowali, ale z tego co pamiętam to w czasie EURO2012 dla reprezentacji Anglii w Krakowie montowano antenę do odbioru chyba tej wiązki. Może dużo się nie zmieniło z sygnałem i o ile pamiętam to była to antena około 2m firmy Laminas, ale która konkretnie to nie wiem.

Wielkie dzięki - czyli ogólnie można zakładać, że dysze firmy Laminas to są najwyższej jakości i jeśli chodzi o producenta to nie trzeba dalej szukać?

No i pytanie jak to skoordynować z instalacją, bo w sumie nie wiem czy powierzać taką instalację np. lokalnej ekipie, która na 100 ostatnich instalacji robiła tylko 60-80cm talerz na NC+/CP?

Czy przy tak wielkim talerzu dobór konwertera jest problemem? Szkoda byłoby wybrać tak drogą dyszę a później na konwerterze niepotrzebnie zaoszczędzić (czy raczej stracić).

#7 roberttosat

roberttosat

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 940 postów

Napisano 11 maj 2018 - 11:14

Tak jak wspomniałem zadzwoń do nich. Dużo się dowiesz.