Skocz do zawartości

Który telewizor?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też się zastanawiałem bo i LG ma w ofercie model podświetlany LED-ami i jest nieco tańszy (przynajmniej w rejonie gdzie mieszkam) ale jako że resztę sprzętu miałem SAMSUNGA no i ten miał przeglądarkę do kilku serwisów internetowych oraz do Youtube (oczywiście po wpięciu tv przez gniazdo LAN do netu - można też przez WIFI przy pomocy WIFI Stick który trzeba dokupić) z którego korzystam ale i wbudowane tunery prócz analogowego mają DVB-T i DVB-C, te rzeczy przeważyły że wziąłem ten model. Najlepiej jednak wybrać się do sklepu i obejrzeć dostępne modele z tym że nie zawsze to jest miarodajne bo większość tv ma w menu ustawiony tzw. "tryb sklep" i są podłączone do różnych źródeł niekoniecznie HD i tu jest problem. Ale myślę że ustawienie każdego z modeli pod swoje upodobania da wspaniały efekt a przejmowanie się tym że jeden można oglądać z 170 czy 175 stopni to chwyt marketingowy - bo kto ogląda tv z boku - chyba każdy siedzi na wprost, jedynie to tylko ten dźwięk na wewnętrznych głośnikach robi różnicę i przy grubszej obudowie można konkretny głośnik umieścić ale kto teraz nie ma kina domowego to i tak zaraz sobie je kupi a tam już można podłączyć solidne głośniki więc też nie widzę kłopotu więc pozostaje w zasadzie upodobanie co do wzoru ewentualnie ulubionej firmy lub posiadanego innego sprzętu który może trochę lepiej współpracować jak jest tej samej firmy choć i to nie zawsze no i tym bardziej podawanymi kontrastami bo to też chwyt bo jedni mierzą tak, drudzy inaczej a nie ma wyników od niezależnej firmy która jednoznaczne podawała by parametry i wszystkie tv mierzyła w taki sam sposób więc to też chwyt marketingowy :lol2:

W sumie nic więcej ci nie pomogłem i nie podpowiedziałem ale przynajmniej ja nie kieruję się bezwzględnie zasadą liczb podawaną w parametrach technicznych no może poza ilością gniazd HDMI bo dziś powiedzmy sobie że 2 to za mało :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LG to odradzam. Tez sie jakiś miesiąc temu napaliłem i pojechałem do jakiegoś sklepu pooglądać. Jasny gwint dobrze ze go nie kupiłem bo w porównaniu do Samsunga to obraz straszna szmira (jakiś taki szary) sprzedawca sie tłumaczył ze nic nie ma takiego kontrastu i odwzorowania kolorów jak Samsung -nie do końca mu wierze ale faktycznie LG 42" LED był tańszy od Samsunga 40" Nawet moja zona zauważyła ze ten LED od LG ma jakość gorsza od naszego starego LCD :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Tak na marginesie tego tematu. Jesli ktoś ma telewizor philipsa (taki jak ja) to zeby chodzilo mu epg na kanałach z dvb-t musi miec ustawiony kraj : no nie zgadniecie: ............. Finlandia. Inaczej epg nie dziala. Wlasnie wczoraj dostalem e-maila z serwisu phila... zajęło im to - 2 miesiace czasu. Normalnie kpina z nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Jestem trochę w tyle jak chodzi o te wszystkie opcje, jakie na dzień dzisiejszy posiada telewizor. Jaki telewizor LED polecilibyście ? Co musi mieć ? Wszystko :mrgreen: Najważniejsze: PIP, Wi-Fi, CI+, nagrywanie na zewnętrzny dysk usb, odczyt plików multimedialnych np. z dysku usb, możliwość sterowania telefonem (z Androidem), przeglądarka internetowa. W grę wchodzi tylko i wyłącznie telewizor 32 calowy :!: Znalazłem taki http://www.samsung.com/pl/consumer/tv-audio-video/televisions/led/UE32ES6800SXXH-spec Może jest jakiś inny godny uwagi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...

Witam ekipę:) Mam problem z wyborem TV:( Pełno tego na rynku i ciężko się na jeden zdecydować, aby potem nie żałować. Chcę przeznaczyć na niego 3000zł.

Teraz wypiszę na jakich mi zależy funkcjach:

- LCD/LED/ Plazma tutaj kompletnie nie wiem co lepsze??? tyle osób, tyle opinii

- Full HD na 100% dobra rozdzielczość to podstawa

- dostęp do neta przez wifi

-3D

- matryca 40- 50 cali

Teraz napiszę jak byłem ostatnio w sklepie i typek proponował mi http://www.panasonic.pl/html/pl_PL/Prod ... kInfo=true za 3000zł. Opyla się nad nim pochylić czy jest lipny??? To jest stara generacja, że obniżyli na niego cenę??

czekam na cenne wskazówki:)

POZDRO!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać na stronie producenta najnowsza generacja to seria 60, ale seria 50 też tu jest więc ok. Panasonic co rok zmienia serie.

Ja mam gt30 i jest to świetny tv jeśli chodzi o plazmy. Seria 50 ma na wyposażeniu w zasadzie wszystko co trzeba.

Pamiętaj że doskonały obraz plazmy jest okupiony większym zużyciem prądu niż lcd z podświetleniem led...

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ryzka1990, do tego opisu o 3D dodałbym jeszcze to, że telewizory z pasywnym 3D, mają na ekranie naklejoną folię polaryzacyjną, która pogarsza obraz w 2D, więc z dwojga złego ja wybieram zawsze 3D aktywne, bo ileż to tego 3D jest do oglądania, więc priorytetowy jest zawsze dobry obraz w 2D.

 

Mimo powyższego proponuję model SONY KDL-42W805A (koszt ciut powyżej 3k).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z użytkownikiem @Jego Cień, Sony W805A to bardzo dobrej klasy telewizor, warto jednak wiedzieć że posiada matrycę IPS.

Czyli - posiada bardzo dobre kolory, które nie zmieniają się gdy patrzymy na TV pod różnym kątem. Ale... jak każdy IPS ma problem z gorszą głębią koloru czarnego.

W przypadku Sony jest i tak lepiej niż w Panasonicu, ale warto to mieć na uwadze. W ciemnym pomieszczeniu warto mieć lampkę nocną, której światło oszukuje wzrok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wyborze telewizora trzeba też jeszcze — póki co — zwrócić uwagę na to jak wyglądają na nim kanały SD. Bo HD to prawie na każdym nowym telewizorze wygląda dobrze. A z SD bywa różnie, zwłaszcza na LCD. Dlatego lepiej jednorazowo wydać trochę więcej pieniędzy na dobry telewizor, niż kupić jakiś "badziew" i być potem zmuszonym do comiesięcznego płacenia za kanały HD, bo niczego innego nie da się na tym badziewnym telewizorze oglądać (czym niektórzy potrafią się nawet chwalić).

Plazmy Panasonic wypadają zdecydowanie najlepiej niemal pod każdym względem, w tym także jeśli chodzi o kanały SD — całe DVB-T i większość z DVB-S (FTA) ogląda się na nich zupełnie normalnie, bez zastanawiania się nad liczbą pikseli na ekranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie błysnę intelektem, ale ciekaw jestem kilku opinii (tak powstaje obiektywna ocena) na temat trzech branych przeze mnie pod uwagę modeli Sharp'a:

 

1. LC39LD145V (ok. 1600,-)

2. LC39LE350V-BK (ok.1900,-)

3. LC40LE830E (ok. 2300,-)

 

Kolejność nie jest przypadkowa :wink:

 

A co wy myślicie? Czy warto (Sharp) i który.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Nie błysnę intelektem, ale ciekaw jestem kilku opinii (tak powstaje obiektywna ocena) na temat trzech branych przeze mnie pod uwagę modeli Sharp'a:

 

1. LC39LD145V (ok. 1600,-)

2. LC39LE350V-BK (ok.1900,-)

3. LC40LE830E (ok. 2300,-)

Przed paroma dniami kupiłem 39LE350 za 1500 zł. Brałem jeszcze pod uwagę Panasonica 39E6. Szukałem tv, na którym odbiór kanałów SD byłby najbardziej zbliżony do plazmy. W końcu zdecydowałem się na Sharpa właśnie ze względu na bardzo dobre skalowanie kanałów SD nadawanych w NTC. Na dekoderze nc+ te same programy wyglądają jeszcze lepiej. No i jak na tą klasę, ten tv ma bardzo dobrą czerń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
... no i do Panasonica dodać do ceny co najmniej 500 PLN na 2 sztuki okularów.

 

Wkurzyłem się na cenę okularów do Sony 46 cali KDL-46HX720, że kupiłem wczoraj na raty LG 47 cali 47LA740S za cenę promocyjną poniżej 4 tys. złotych z kompletem 4 okularów + 2 do grania tylko + super mały pilot. W razie zapytań proszę o PW ! :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...