Skocz do zawartości

Który telewizor?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hehhh... no ale wlasnie ja nie chce brac kredytu... chce dobry telewizorek- mysle ze za te pieniadze jakis dostane... mam dosc juz pelnoletniego 19'' Elemisa i chyba każdy telewizor pod 30'' mnie zadowoli... ale oczywiscie nie chcialbym zeby sprzet sprawial klopoty... tylko i az tyle :)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Philipsy mają pewne problemy np. denerwujące bugi w firmware ale obraz dają ZAYE++STY.

Wszystkie koreańczyki się chowają (wiem bo mam phila i lg).

Za to fonia w Philipsach dość przeciętna. Ale na codzień wystarczy a jak chce się film oberzeć to się podpina 5.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Philips to jest Padlo.Jestem technikiem wiec naprawiam te rzeczy i ogladam od srodka.Ostrzegalem kupe lat temu zeby ciotka nie kupowala match line 32''.Co to wtedy bylo za cudo z dopasowanym stolikem ekstra obudowa (bordowa lakierowana) i co po pol roku kineskop wymieniala.Drugiej powiedzialem zeby kupila LG FLATRON do kablowki bezproblemowo dziala do dzis a obraz mimo ze kablowka jest imponujacy(kontrast ostrosc).Ja osobiscie jestem za daewoo.Mam za 2900 kupiony LCD 42'' DLP-42C1.Hd ready obraz z kazdego zrodla znakomity.Dekoder polsatu pracuje idealnie (HDMI).Wez sobie ten lub spojrz na LG sa plasmy juz za 3200 3400 wez z rozdzialczoscia 1024X768.Koniecznie pamietaj przy plasmie wlacz funkcje przesuwania pixeli gora dol prawo lewo zeby uniknac efektu ducha tak to nazywam:) chodzi o stale odznaczanie sie jasnych fragmentow obrazu.Ma natychmiastowa reakcje na polecenia dzieki czemu ma plynny ruch.LCD musi przejsc ze wzbudzenia do dpoczynku i jeszcze raz.To czas reakcji jak szybko to zrobi.Dlatego LCD polecam pod HDMI.SAMSUNG ma rowniez niczego sobie obraz ale uwazaj na pixele.Wlacz sobie wejscie av1 zeby obraz byl czarny i popatrz na matryce z bliska pozniej z daleka zeby zobaczyc rownomiernosc podswietlenia.testy obraz niebieski czerwony zielony.Plansze jak sie BAD PIXEL uchowa na czarnym to wyjdzie na czerwonym.Pozdrawam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Skoro o telewizorach jest mowa. Ostatnio plazmy zrobiły niesamowity postęp. Tu zdaje się, że przewodzi Panasonic. Zastanawiam się nad modelem TH-37PX80 za około (lekko powyżej 3000 zł.) Nowy 37-calowy, progresywny panel HD. System Sub Pixel. 100Hz. Filtr grzebienowy. Kontrast 15 000:1. Kontrast dynamiczny

500 000:1. System glośników Sorrond Sound (Ambience). Telegazeta 1 000 stron.

Pobór mocy (W) 235/0,7. Jeszcze sporo, ale systematycznie, schodzą w dół. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie LCD to padaka. Obraz gorszy niż na zwykłym kineskopie (chyba, że się ogląda kanały HD). Bierz plazmę! Tego Panasonica co pisze kolega wyżej, albo 37PV80. Ostatecznie 37PV8. W euro-agd będziesz miał raty 30x0 a przez net 30x0,5% i już. Nie pchaj się w LCD bo się zawiedziesz. Zresztą przejdź się do jakiegokolwiek sklepu i porównaj obraz (tylko z telewizji a nie z płyty!). Sam zobaczysz różnicę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja zastanawiałem się między LG Sony Samsung, ale ostatecznie kupiłem Sony. Niedawno byłem w sklepie i widziałem LG za ok. 6000. Od razu co mi się rzuciło w oczy to trzy martwe pixele widoczne z kilometra. Za tą cenę :?::/ Z Samsungiem a dokładnie z jego serwisem z dekoderem mam niemiłe wspomnienia. Także nie żałuję że kupiłem tv Sony. Mam go trzy miesiące i na razie chodzi bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Skoro o telewizorach jest mowa. Ostatnio plazmy zrobiły niesamowity postęp. Tu zdaje się, że przewodzi Panasonic. Zastanawiam się nad modelem TH-37PX80 za około (lekko powyżej 3000 zł.) Nowy 37-calowy, progresywny panel HD. System Sub Pixel. 100Hz. Filtr grzebienowy. Kontrast 15 000:1. Kontrast dynamiczny

500 000:1. System glośników Sorrond Sound (Ambience). Telegazeta 1 000 stron.

Pobór mocy (W) 235/0,7. Jeszcze sporo, ale systematycznie, schodzą w dół. :wink:

 

Nie wiem, mnie wybór telewizora głównie na podstawie kontrastu mija się z celem chyba, że ktoś jest fanem dużych liczb. Powyżej pewnego poziomu czerń nie będzie bardziej czarna :) jeśli ktoś lubi liczby to taki OLED ma milion do jednego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Skoro o telewizorach jest mowa. Ostatnio plazmy zrobiły niesamowity postęp. Tu zdaje się, że przewodzi Panasonic. Zastanawiam się nad modelem TH-37PX80 za około (lekko powyżej 3000 zł.) Nowy 37-calowy, progresywny panel HD. System Sub Pixel. 100Hz. Filtr grzebienowy. Kontrast 15 000:1. Kontrast dynamiczny

500 000:1. System glośników Sorrond Sound (Ambience). Telegazeta 1 000 stron.

Pobór mocy (W) 235/0,7. Jeszcze sporo, ale systematycznie, schodzą w dół. :wink:

 

Nie wiem, mnie wybór telewizora głównie na podstawie kontrastu mija się z celem chyba, że ktoś jest fanem dużych liczb. Powyżej pewnego poziomu czerń nie będzie bardziej czarna :) jeśli ktoś lubi liczby to taki OLED ma milion do jednego...

Trudno i darmo! Ale obraz, który widzimy składa się właśnie z liczb! Czy jak to woli z cyfr, z tym, że na jedno wychodzi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam! Nie wiem czy w dobrym watku, ale sprobuje :| Mam zamiar kupic nowy telewizor prosze o porade w tej sprawie. Interesuje mnie 46" Samsung LED seria 8 . Jak ten sprzet sprawdza sie w podlaczeniu z dekoderem Pace PVR HD od Cyfry+ ? Czy jakosc obrazu na tym telewizorze bedzie lepsza od samsunga 37" LCD 5 serii ( taki mam obecnie) Interesuje mnie szczegolnie jakosc kanalow SD ( czy wygladaja lepiej niz na LCD) bo HD podejrzewam ze jakosc urwie glowe :lol2: Dziekuje za ewentualne podpowiedzi. Moze jak nie samsung to jakis inny model jest lepszy i wart uwagi? Moze wcale nie oplaca sie kupowac serii8-mej a w zupelnosci wystarczy 7 -ma bo nie wiem czy te 200hz z 8 bedzie do wychwycenia a cena miedzy tymi dwoma modelai jest znaczaca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam 7, wprawdzie 40 ale sądzę że 8 nie ma co brać chyba że dorwiesz faktycznie tańszy z serii 8, tak dla sprostowania to też jest LCD tylko zamiast podświetlenia świetlówkami albo jak kto woli lampami CCFL są diody LED umieszczone dookoła wyświetlacza (stąd to LED TV) przez co tv ma 3 cm grubości i pobiera mniej prądu no i z biegiem czasu nie będzie wielkiej różnicy w podświetlaniu jak przy kilku lampach CCFL które starzejąc się mają różną jasność. Tuner DVB-T działa ok, DVB-C niestety nie wiem bo nie mam jak sprawdzić, analogowy też chodzi super. Po podpięciu do netu przeglądarka działa dość dobrze choć wpisywanie do youtube tytułu z pilota jest wkurzające ale DLNA po wpięciu w domową sieć daje niezłe możliwości. Kanały HD na tunerach od cyfry działają super, przy SD jest kicha, zmieniłem przez to tuner choć dużo więcej się nie poprawiło ale jest na pewno lepiej, ale za to można z pilota tv manipulować rozmiarami obrazu co przy kanałach SD bardzo się przydaje i przynajmniej wysokość obrazu można ustawić, gorzej z szerokością przy kanałach discovery - wyglądają kiepsko i często są po bokach marginesy ale da się z tym żyć. Najśmieszniejsze jet to że trzeba było szukać kabla HDMI z cienką wtyczką bo gruba zawadzała o obudowę bo wszystkie gniazda ustawione są w zagłębieniu do boku a nie klasycznie ustawione do tyłu ale za to telewizor wygląda na ścianie jak obraz o ile kupisz oryginalny wieszak ale na szklanej nodze która jest standardową też wygląda nieźle :lol2: Na koniec, dźwięk jest przeciętny ale nie ma co wymagać bo nie mieli gdzie upchać dobrych głośników w telewizorze co ma 3 cm grubości i brakuje basów więc lepiej jest podpiąć się do kina domowego albo kupić dedykowany zestaw głośników HT-WS1 o wystroju takim jak tv ale to kosztuje. W menu jest bardzo dużo ustawień niestandardowych i można wszystko idealnie dopasować do sprzętu i upodobań lub dla nie lubiących się bawić są tryby standardowe. Soft się też w nim łatwo zmienia wpinając pendrive z oprogramowaniem a jak ci nowy nie pasuje to z menu telewizora przywracasz stary bo przechowuje ostatnią wersję w pamięci wewnętrznej. Możesz mu wpiąć dysk albo pendrive z filmami, zdjęciami, muzyką - praktycznie wszystkie formaty akceptuje łącznie z napisami do divixa. Przez DLNA też można, nawet lepiej to idzie bo tylko z kompa udostępniasz co chcesz i już. Co do 100 czy 200 Hz to i tak nie wiesz ile idzie w danej chwili bo nie ma opcji w menu że ma trzymać jakąś tam wartość tylko jest standard, ostry, płynny a o ile się nie mylę to firmware jest ten sam do 7 i 8 bo jak preparujesz pendrive z softem to w instrukcji napisano że firmware T-CHU7DEUC jest do UE**B7* i UE**B8* ale to już sam zadecydujesz. Używam już pół roku i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za podpowiedz. Tak sobie mysle jaka jest roznica pomiedzy telewizorami podswietlanymi diodami LED tylko krawedziowo (np Samsung) a podswietlanymi bezposrednio za matryca Sharp) Te drugie sa grubsze ale przeciez nie o szpan zwiazany z cienkoscia tv chodzi a o jakosc wyswietlanego obrazu. Gdzies przeczytalem ze Sharp pod wzgledem podswietlenia matrycy jest lepszy od Samsunga , ktory ma problem z wyswietlaniem jasnych elementow na ciemnym tle no i ze obraz nie jest widziany tak samo z roznych katow. Czy Sharp ze swoim produktem ma powody aby nazywac sie Full LED? Zobaczcie ten model ,moze ktos taki ma i wie cos wiecej.. http://www.sharp.eu/cps/rde/xchg/pl/hs. ... ry_lcd.htm http://technologie.gazeta.pl/technologi ... o_to_.html Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...