Jump to content

Recommended Posts

1 minutę temu, andi64 napisał:

Z internetu latwo przepisac ogladac nie ogladales 🤷‍♂️

W dzieciństwie parę razy widziałem Hypera

Na koniec naszej pogadanki Ty sie nie zajmuj Hyperem tylko zadanie domowe odrabiaj 🤔🤷‍♂️

• Confused 1

Traktując literalnie to co Darek podał na temat tego, co pokazywał Hyper, to tak naprawdę można uznać, że Polsat Games to wypełnia. Chociaż domyślam się, że chodzić mogło raczej o samą stylistkę programów.

Wydaje mi się, że to by jednak była trochę kalka, bo o ile na przykład "Review Territory" było istotnie dobrym programem, to robienie polsatowskiego odpowiednika od razu by nasuwało skojarzenia, chyba że ci sami prowadzący by się tym zajęli (bo tam tak naprawdę duet Brzeziński/Zieliński robił całą merytoryczną część), ale na to szanse nie są zbyt duże.

Inna kwestia jest taka, czy tego typu program byłby popularny na tyle, by się utrzymać, czy też jednak nie lepiej sprawdzają się produkcje typu "Gry Komputerowe Show" z totalnie odmiennym podejściem.

Widzowie właśnie najbardziej chcą powrotu GKS. Nowa Gra+ była największym niewypałem. 

Mi tam akurat Nowa Gra+ się podobała. Chyba jedyne z resztą co tam oglądałem i mnie zainteresowało. 🤭😄

Odkąd skończyli pierwszą emisję DBS, jakoś nie po drodze mi z tym kanałem. Widzę po Waszych komentarzach, że niestety powoli robi się tam bagienko paradokumentów. Szkoda. Mogliby się postarać o nowe anime.

• Like 1

Kilka ich autorskich programów jest całkiem ciekawych, mi podoba się np. "Po Lekcjach", "To Czy Tamto", czy "PoGraMy".
Zamiast tych paradokumentów rano mogliby dać powtórki "Po Lekcjach", bo ten program nie jest praktycznie w ogóle powtarzany poza 14:30.
Co do anime powinniście się cieszyć, że chociaż te 5 godzin dziennie ich macie.

• Confused 1

Które były obejrzane z 4-10razy... "Po Lekcjach" utrzymuje poziom dziecinny (bo do tej widowni program ten jest skierowany). Nowa Gra+ teraz przedstawia przetłumaczone gameplay'e z YouTube'a, bez żadnego prowadzącego. Zapchaj dziury niszczą totalnie ten kanał. Teraz nie ma czego oglądać z rana :/

Kilka ich autorskich programów jest całkiem ciekawych, mi podoba się np. "Po Lekcjach", "To Czy Tamto", czy "PoGraMy".
Zamiast tych paradokumentów rano mogliby dać powtórki "Po Lekcjach", bo ten program nie jest praktycznie w ogóle powtarzany poza 14:30.
Kaj tam paradokumenty wywalić rano, smieciowe seriale nad ranem i rano to znak rozpoznawczy stacji polsatu
  • Like 1

24.11 - premiera na żywo "KSW - The Race" o 19:00.

W dniu 21.11.2019 o 06:56, letmefly napisał:

Odkąd skończyli pierwszą emisję DBS, jakoś nie po drodze mi z tym kanałem. Widzę po Waszych komentarzach, że niestety powoli robi się tam bagienko paradokumentów. Szkoda. Mogliby się postarać o nowe anime.

Jeszcze trochę i kanał w końcu zmieni swą nazwę na Polsat Historia albo Polsat Docu 2 😐

Edited by Aleksandra Maria (Natalia)
  • Like 1

Polsat Games pod względem anime rzeczywiście przystopował, z czego również nie jestem zadowolony, ale to jedyny słaby punkt kanału, ponieważ pod względem premier autorskich programów wypada dużo lepiej, niż niejeden kanał tematyczny. A do tego jest eSport, czyli główny fundament kanału. Tak więc sytuacja PG jest lepsza niż się wydaje, chociaż daleka od zachwytu.

• Like 1

Kanał ten (wedle zapowiedzi) miałbyć łącznikiem gier, e-sportu i anime, i tego powinni się trzymać. Olewanie jednej z tych stron to takie "E, jednak nie. Wyp***ć". 

• Like 1

W dniu 21.11.2019 o 10:52, matjot napisał:

Ale tych z lektorem nie liczymy, bo nie da się ich oglądać. Zostaje godzina powtórek DBS. Ileż można xD

Edited by AtoMan
  • Confused 1
  • Upvote 2

Gdyby produkowanie dubbingu było rentowne to by go robili. Ale nikt nie będzie robił dubbingu dla ciebie i 12 innych osób bo jego koszty przewyższają zyski. Po za tym oryginanly dubbing jest takim jak widzieli go twórcy serialu i zmienianie go to jak przerabianie samochodu na gaz.

• Confused 2
  • Upvote 3

23.12 premiera "Hardkorowy lombard" o 22:30 :D

24.12 premiery:

8:00 - "Historia czołgów"

9:00 - "Inazuma Eleven Movie: The Ultimate Bound, Griffon"

25.12 premiery:

9:00 - "Inazuma Eleven Movie: The Ultimate Force Team Ogre Attacks" 

23:30 - "Śmierć na 1000 sposóbów"

Czyli z kanału o grach i anime zostaje [beep]

@kolis wmawiaj swoje bzdety... sobie 😉

• Confused 1

Skoro uważasz że się mylę, to kup prawa autorskie do czegoś, zrób dubbing i wyemituj z zyskiem.

• Like 1
  • Haha 2
  • Confused 1

Skąd wiesz, że tego nie zrobiłem? xD DBS było zdubbingowane i wyemitowane z zyskiem. Inne seriale nie, bo widzowie nie chcą ich oglądać. Czego jeszcze nie rozumiesz?

10 godzin temu, kolis napisał:

Po za tym oryginanly dubbing jest takim jak widzieli go twórcy serialu i zmienianie go to jak przerabianie samochodu na gaz.

Przerabianiem na gaz jest doklejanie lektora, którego żaden twórca nie zakładał. Dubbing - czyli postacie mówiące własnymi głosami - to forma najbliższa oryginalnej i nawet nie próbuj temu zaprzeczać, bo się ośmieszasz.

9 godzin temu, VG02 napisał:

23.12 premiera "Hardkorowy lombard" o 22:30 :D

24.12 premiery:

8:00 - "Historia czołgów"

9:00 - "Inazuma Eleven Movie: The Ultimate Bound, Griffon"

25.12 premiery:

9:00 - "Inazuma Eleven Movie: The Ultimate Force Team Ogre Attacks" 

23:30 - "Śmierć na 1000 sposóbów"

Czyli z kanału o grach i anime zostaje [beep]

@kolis wmawiaj swoje bzdety... sobie 😉

Przecież obie Inazumy filmowe emitowano już w święta 2018...

• Upvote 2

Taa... wiem. Rozpędziłem się trochę.

2954633f98a4a.jpg

Ten widok, według mnie, utwierdza słowa @AtoMan.

W dodatku, obserwując YT, FP, to z tymi 12 osobami ośmieszasz się po całości.

15 godzin temu, AtoMan napisał:

Przerabianiem na gaz jest doklejanie lektora, którego żaden twórca nie zakładał. Dubbing - czyli postacie mówiące własnymi głosami - to forma najbliższa oryginalnej i nawet nie próbuj temu zaprzeczać, bo się ośmieszasz.

Postacie mówiące własnymi głosami to wersja oryginalna, taka jaką chciał reżyser. Każde dorabianie dubbingu to zaprzeczanie tej tezie.

• Like 1
  • Confused 1

Tak, normą na całym świecie jest wersja oryginalna plus napisy w lokalnym języku.

Dubbing czy lektor to psucie oryginalnej produkcji. Z tym że lektor przynajmniej nie zagłusza całkowicie oryginalnych głosów.

Edited by diabeu
  • Like 1
  • Haha 2
  • Confused 1

2 godziny temu, diabeu napisał:

Tak, normą na całym świecie jest wersja oryginalna plus napisy w lokalnym języku.

Otóż nie na całym. Należymy do grupy krajów, gdzie napisy się nie przyjęły i wybiera je 10-15% ogółu populacji, i to się nie zmieniło od czasów głębokiej komuny. Dubbing jest oczywistą formą lokalizacji, nikt z tym nie dyskutuje, nikt nie ma problemu. Napisy również, ale napisy w polskiej TV dają mniejszą oglądalność, co też sprawdzono doświadczalnie na wielu przykładach, również jeśli chodzi o anime.

Proponuję więc, żebyś przestał dyskutować z faktami. Nikt cię nie zmusza do lubienia danej formy, ale niezaprzeczalnym faktem jest, że dubbing w animacji - również, a może i przede wszystkim dla starszych widzów! - daje dobre wyniki oglądalności.

Lektor nie.

• Like 2
  • Haha 1
  • Upvote 1

Dubbing to największe zło jakie można zrobić produkcji. Jasne, przy animacjach dla dzieci może to przejść, ale przy innych produkcjach to zło największe. Lektor jest o wiele lepszy bo przynajmniej nie zagłusza oryginalnych głosów aktorów. To już nie czasy VHS gdzie lektor zrobiony w mono potrafił zagłuszyć cały film. No ale widocznie niektórzy dalej zostali w tych czasach.

• Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 2
  • Upvote 1