Jump to content
Linz

AB CryptoBox 752HD Combo – uwagi, sugestie, itp.

Recommended Posts

Posted (edited)

Drogi MAVERIC'u, dziękuję ci bardzo, bardzo serdecznie. Dekoder odblokowany.

Jest jeszcze jeden problem: nie mogę się połączyć z internetem, dekoder połączony kablem z z ruterem, komunikat: "Podłączenie do Internetu nieudane". Przedtem tak nie było, łączył się od razu.

Edited by Barti
Nie KRZYCZYMY na forum. Proszę nie używać Caps Lock podczas pisania postów.

Ustawienia Fabryczne robiłeś? A po wgraniu wcześniejszego softu problem znika czy nie? 

Już mam, sąsiad pożyczył mi adapter wi-fi, jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc emerytowi.

Witam. Czy ktoś korzysta modułu NC+ CI+ i może nagrywać audycje i odkodować na komputerze?

Posted (edited)

Mam czarny ekran niestety podczas próby nagrywania cały czas. Kiedyś jakoś to działało, gdy kanał miał 2 ścieżki dźwiękowe przy majstrowaniu nimi. Producent napisał, że Fixed recording from NC+ Cam i co? Nie wiem, dlaczego ludzi tak w błąd wprowadzają. Chyba wszystkie patche już sprawdziłem.

Moduł Nagra, niebieski.

Edited by Linz

A z tym nagrywaniem to inna sprawa. Tez miałem z tym kłopoty. Kupiłem chyba ten tuner w lipca 2018 roku, w sierpniu 2018 podpisałem umowę z nc+ z tym niebieskim modułem z kartą nagravision. I tez miałem niemiłą niespodziankę z czarnym obrazem podczas nagrywania. Nie mogąc się doczekać obietnic poprawienia tego w październiku 2018????? kupiłem inny tuner. A tu dwa dni później wyszedł soft który miał nagrywanie z modułu. Ale miałem wtedy nerwy 😎 Ale już nowy tuner został a cryptobox poszedł do rodziny w użytkowanie. Wtedy ładnie wszystko nagrywało. Może masz jakiś nowszy soft w tym module?? Na wiosnę 2019 roku jak ostatnio sprawdzałem to też było ok.

Mam 752HD Combo i moduł niebieski NC+ i działa bez problemu nagrywanie. Soft patch: 1,14,20433. Czy komuś się udało odszyfrować jakieś nagranie tym programem PC_TOOL_ALI?? Program pobrałem, w pliku config ścieżki wpisałem zgodnie z instrukcją. Program uruchamia się, postęp dochodzi do końca i zapisuje nowy plik, niby odszyfrowany ale dalej nie działa, tzn odtwarza się i czas idzie, ale bez obrazu i dźwięku. Nagrałem też jakiś kanał FTA i tu nagrania są nieszyfrowane i odtwarzane bez problemu. Gdzie popełniam błąd?

PC_TOOL_ALI mi działało. Ta wersja uruchamiana z wiersza poleceń. Na próbę raz włączyłem 10 minutowe nagranie i było ok.

No i tak próbuje cały czas. Teraz program nie widzi mi pliku config.ini w pierwszym kroku "step1: Loading config file FAIL!" niewiem dlaczego.

Posted (edited)

Włącz tryb zgodności z xp 32 bity dla tego programu. Może pomoże. Albo nagraj mi z minute nagrania i gdzieś wrzuć. Może ja jeszcze spróbuję.

Edited by Ramirez

Przełączyłem ale dalej to samo. Nagrałem ale plik ma prawie 100mb. Wyślę Ci na PW link.

Posted (edited)
2 godziny temu, Mrozuś napisał:

No i tak próbuje cały czas. Teraz program nie widzi mi pliku config.ini w pierwszym kroku "step1: Loading config file FAIL!" niewiem dlaczego.

Sprawdziłem. Można włączyć dekodowanie filmu. Normalnie procenty idą. Pisze zakończono. Tworzy plik ale niestety na tym testowym nie zdekodowało. Dziwne. Ale świta mi że chyba te nagrania które dekodowałem były nagrane na sofcie oficjalnym MCAS jak miałem SmartHD który nie obsługuje tego modułu a nie nieoficjalnym z dopiskiem patch które obsługuje niebieski moduł. Czyli lipa. Chyba że ktoś ma kontakty na Słowacji i programiści spróbują coś z tym zrobić.

A co do tego step1: Loading config file FAIL to pewnie masz błędy w ścieżce do przerabianego pliku

Edited by Ramirez

W takim razie pozostaje tylko zewnętrza, niefirmowa nagrywarka, bo z nagrywarki Blu Ray Samsung z HDD też nie można przenieść nagrań.

Dzięki Ramirez za pomoc 👍

W dniu 3.05.2020 o 18:20, Mrozuś napisał:

... Czy komuś się udało odszyfrować jakieś nagranie tym programem PC_TOOL_ALI?? ...

Właśnie w tej chwili specjalnie sprawdziłem, tak działa odszyfrowanie. Karta Cameleon bezpośrednio w czytniku, soft 1.14.21434_patch (dekoder identyfikuje go jako 1.15.21434).

W dniu 4.05.2020 o 13:40, Mrozuś napisał:

W takim razie pozostaje tylko zewnętrza, niefirmowa nagrywarka, bo z nagrywarki Blu Ray Samsung z HDD też nie można przenieść nagrań.

Dzięki Ramirez za pomoc 👍

Tunery na Enigma2 nagrywają bez szyfrowania z tego modułu.

Witam,  czy soft V1.14.21452 jest już bezpieczny? Bo jakiś czas temu miałem z nim problemy, pomógł Maveric.

Posted (edited)

Jest już 752HD_V1.14.21772_09-05-2020 więc wgrywaj ten.

Edited by MAVERIC

Ten soft to też jest jakieś badziewie, podobne do tego, co wsadziłem poprzednio. Dobrze, że zachowałem podany przez ciebie PIN i wyszedłem z tego badziewia.

Posted (edited)

Witam. Czy na tym tunerze można nagrywać i oglądać jednocześnie inny kanał? Na 800 UHD jest to ponoć możliwe.

Edited by Barti
Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Poprawiono post.

Nie wiem, nie próbowałem.