Skocz do zawartości
Linz

AB CryptoBox 752HD Combo – uwagi, sugestie, itp.

Rekomendowane odpowiedzi

1.11 to jest ten nieoficjalny. I na nim działa ci nagrywanie na module nagra NC+???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1.11 to jest ten nieoficjalny. I na nim działa ci nagrywanie na module nagra NC+???

Ramirez , akurat modułu nagra NC+ nie prubowałem bo go nie mam .

navajo88

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok. Chyba jestem jedynym użytkownikiem tego cryptoboxa i modułu nagra NC+.  Cyfrowy Polsat jak widać panuje wśród użytkowników i oferty prepaid :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok. Chyba jestem jedynym użytkownikiem tego cryptoboxa i modułu nagra NC+.  Cyfrowy Polsat jak widać panuje wśród użytkowników i oferty prepaid :mrgreen:

hahahahahahahahaha , ale nie ja kicham na Polsat capito kamraden , hahahahaha

navajo88

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy Wasze Cryptoboxy też emitują delikatnie szybciej dźwięk niż obraz, przez co dźwięk nie jest idealnie zsynchronizowany, czy to wina mojego telewizora?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie,

Poszukuję odbiornika, który będzie mi głównie służył do odbioru programów radiowych - z różnych satelitów oraz czeskiego DVB-T.

Spodobał mi się ten model i rozważam jego zakup, stąd moje pytania do was:

1. Jak zachowuje się wyjście SPDIF - czy jest "przezroczyste" tzn. czy da się regulować na nim głośność z pilota czy nie?

2. Czy można obsługiwać tuner tylko z pilota, bez telewizora. Chodzi o to, czy jak zaprogramuję sobie stacje, to później mogę się między nimi przełączać po prostu "góra -dół", czy muszę używać jakichś kombinacji pomiędzy DVB-S i DVB-T?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Canton , jeżeli szukasz dobrego odbiornika to bież ten tuner , jest OKI !

Navajo88

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 4.10.2018 o 15:03, canton napisał:

1. Jak zachowuje się wyjście SPDIF - czy jest "przezroczyste" tzn. czy da się regulować na nim głośność z pilota czy nie?

2. Czy można obsługiwać tuner tylko z pilota, bez telewizora. Chodzi o to, czy jak zaprogramuję sobie stacje, to później mogę się między nimi przełączać po prostu "góra -dół", czy muszę używać jakichś kombinacji pomiędzy DVB-S i DVB-T?

ad.1 Na PCM można regulować, na RAW tak lub nie - w zależności od rodzaju ścieżki dźwiękowej.

ad.2 Na liście "Wszystkie kanały" masz zarówno naziemne jak i satelitarne. Możesz je mieszać i ustawiać w dowolnej kolejności. Podobnie na listach ulubionych. Ponadto jest możliwość wyboru wg konkretnego satelity (np. Hot Bird, Astra, itd.) lub tylko DVB-T.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Czy macie dziwny objaw podczas zmiany kanałów. Tz podczas zmiany kanałów słychać taki dziwny dźwięk " takie pstryk" ? Proszę o info

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję K63 za szczegółową odpowiedź.

No i teraz zacząłem się obawiać, czy przypadkiem ten tuner nie obrabia jakoś dodatkowo dźwięku. Normalnie powinien tylko zdekodować do PCM i wystawić to na SPDIF - bez ingerencji w poziom i nie daj Boże w barwę. Na Astrze jest wiele stacji o naprawdę wysokiej jakości (np. chyba wszystkie ARD są w MPEG2 320 kbps) i nie chciałbym ich sobie popsuć. Do tej pory używam tunera Humax F2-FOX, który ma genialne wyjście cyfrowe. Audio podane z niego na zewnętrznego DAC-a brzmi fantastycznie. Jednak to już staruszek i ma tylko DVB-S, więc coraz więcej stacji tracę, bo przechodzą na S2. Dlatego szukam godnego następcy. Przy okazji combo, bo jestem w zasięgu czeskich muksów DVB-T, a tam są stacje radiowe.

Czy sprawdzał ktoś wyjście SPDIF pod tym kątem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi