Skocz do zawartości

Kanały 4K w Orange


erwinsans
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra wiadomość - Mundial 2018 rok

 

"Telewizja Polska wystąpiła do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o koncesję na nadawanie kanału TVP 4K - informuje Presserwis. Jak zapowiada Maciej Stanecki, członek zarządu TVP, widzowie nowej stacji w jakości 4K zobaczą ponad połowę spotkań tegorocznego Mundialu.

 

Wiele wskazuje na to, że kanał pojawi się m.in. w kablowej ofercie Orange TV. Pomarańczowy operator od kilku miesięcy stawia na promocję technologii 4K wśród swoich klientów, oferując m.in. Eleven Sports 1 w 4K, treści Netflixa w 4K oraz treści VOD w technologii 4K. Już ponad 106 tys. telewizyjnych abonentów Orange korzysta z dekoderów 4K. Technologię 4K promuje także platforma nc+."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orange ma warunki techniczne żeby ; załapać ; się na transmisje z Mundialu w 4K  ale wszystko zależy od TVP . Miejmy nadzieje ze nie będzie to na zasadzie sam nie zje do końca ale drugiemu nie da ( czy coś podobnego) i TVP udostępni sygnał w 4K wszystkim którzy są w stanie taką jakość wyświetlić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Takie wieści z Orange:

 

"Marcin, dziękujemy za miłe słowa i również nie możemy się doczekać oglądania Mundialu w jakości 4K w TV Orange. W kwestii CANAL+ 4K prosimy o jeszcze trochę cierpliwości, a niedługo będziemy mieć dobre wiadomości w tej sprawie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że w najbliższym czasie w IPTV będą dostępne 4 kanały: TVP 4K, Eleven Sports 4K, Canal + 4K oraz Festival 4K + treści Netflix 4K,  Discovery 4K + VOD 4K na dekoderze. W mojej opinii era FHD dobiega końca (wbrew twierdzeniom wielu osób, które twierdzą, że nie ma różnicy między 4K, a FHD i porównują tą rewolucję do 3D), a Orange mając na względzie konkurencje ostro inwestuje w ten standard. IMO to dobry kierunek. Cofnijcie się kilkanaście lat wstecz i przypomnijcie sobie co się mówiło o FHD, jak w kraju mieliśmy 4 kanały w tej technologii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początek końca ;) ja tak to rozumiem.

I faktycznie jak już obejrzałem trochę materiałów w 4K i HDR to później patrząc na HD widzi się różnice.

Patrzę na to organoleptycznie i nie chce mi się wdawać w szczegóły, że przy "dobrym" HD nie widać różnicy do 4K bo porównując mecz na Eleven4K i Eleven HD widzę różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec HD? Chyba żartujesz.

 

Spokojnie, myślę, że na koniec HD zaczekamy jeszcze jakieś 15-20 lat. Tak jak dalej czekamy na koniec ery SD :) Moja wypowiedź odnosi się bardziej do tego, że nareszcie zaczyna się coś w sprawie telewizji 4K dziać i można już oglądać sporo treści w TV w tym standardzie.  Jest to przyjemne dla oka i jest na to popyt. Dla przykładu, na dobre piwko i mecze MS w 4K u mnie "ochotowanie" zgłosiła już całkiem pokaźna grupka znajomych  :)

Edytowane przez junior_wwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy się podniecają tym 4k, ale tak naprawdę jest to "kulawe" 4k ponieważ to TYLKO większa rozdzielczość.

Żaden z nadawców (Eleven, C+, TVP, Orange) nie daje obecnie pełni możliwości formatu 4k czyli trybu obrazu HDR.
 

Według mnie oglądanie 4k jest tego warte jedynie gdy jest to obraz HDR, samo zwiększenie rozdzielczości daje mizerny efekt jak się ogląda obraz z odległości 3-4 m od ekranu 55-65".

Z tego co wiem tylko jeden kanał (TravelXP) nadaje w HDR z satelity, ale oczywiście żaden z polskich nadawców nie ma go w ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ma być HDR  w C+4K, 

 

Dodano w Samsungach  już ten Canal+UHD ?, bo podobno w ultraboxach  w nc+ już plansza świeci " zapraszamy od 18" Zaskoczcie mnie, ale znając Orange to pewnie z tydzień będą czekać...

Edytowane przez nieczęstygość99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co mają wykupioną opcje Canal+ w Orange powinien być za darmo. Zobaczymy 17 Maja ma być konferencja Orange związana prawdopodobnie z włączenie TVP 4K i właśnie C+4K UHD na czas Mundialu , a czy na dłużej to się okaże co powiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc tym tokiem musisz wykupić umowę na c+ na 24 miesiące aby mieć na czas mundialu c+ 4K UHD. Bzdura, żeby płacić po 40 zł za selecta x 24 miesiące żeby mieć na jeden miesiąc C+ 4K.


w Nc + dostęp dla tych którzy nie mają paczki c+ cena 99 zł jednorazowo za TVP 4K i C+ 4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy się podniecają tym 4k, ale tak naprawdę jest to "kulawe" 4k ponieważ to TYLKO większa rozdzielczość.

 

Żaden z nadawców (Eleven, C+, TVP, Orange) nie daje obecnie pełni możliwości formatu 4k czyli trybu obrazu HDR.

 

Według mnie oglądanie 4k jest tego warte jedynie gdy jest to obraz HDR, samo zwiększenie rozdzielczości daje mizerny efekt jak się ogląda obraz z odległości 3-4 m od ekranu 55-65".

 

Z tego co wiem tylko jeden kanał (TravelXP) nadaje w HDR z satelity, ale oczywiście żaden z polskich nadawców nie ma go w ofercie.

 

Jako szczęśliwy posiadacz TV 4K 58' z HDR nie mogę się z Tobą zgodzić. HDR to nowy standard i tak naprawdę pozytywny efekt obrazu zauważysz jedynie jeśli posiadasz TV wyświetlający w HDR więcej nitów niż 500cd/m2. Poniżej tej wartości wszystkie treści w HDR wyglądają niezmiernie słabo i pogarszają obraz (zaleca się wyłączenie HDR w takich TV - przy takich wartościach jest to tylko chwyt marketingowy). Nie muszę chyba pisać, że 90 % (może nawet 95%) TV 4K HDR na rynku wyświetla około 200-300 cd/m2, gdzie efekt HDR jest w ogóle niezauważalny dla oka. Tak więc jeżeli nie dysponujesz budżetem na poziomie 6-10 tys zł za TV 55 cali (8-12 tys przy 65') to gadanie o HDR w ogóle nie ma sensu. Inna kwestia jest taka, że efekt ten daje oczekiwane rezultaty póki co jedynie w przypadku odtwarzania Video z płyty 4K HDR. Dodam jeszcze, że treści w HDR pozwalają na wyświetlanie bardzo jasnych i bardzo ciemnych obrazów na ekranie jednocześnie (napisane w uproszczeniu - np. zachód słońca, fenomenalny efekt jest np. przy filmie Marsjanin z płyty BR4K) i tylko w takiej scenie zauważysz ten efekt (owszem jest imponujący). Dla oglądania piłki nożnej - nie ma natomiast żadnego znaczenia czy będziesz miał TV 4K z HDR 200 czy 1000 cd/m2, czy też TV 4K bez HDR - obraz będzie wyglądał tak samo (z uwzględnieniem możliwości konkretnego TV - znacznie istotniejsze dla jakości odbioru będzie odpowiednie odświeżanie, brak cloudingu, rodzaj matrycy, kalibracja TV itd).

 

Trochę nie rozumiem dlaczego ludzie tak bardzo starają się zdeprecjonować 4K. Przecież to taka sama rewolucja jak przejście właśnie z SD na 720p, a już na pewno większa niż przejście z 720p na 1080p. Natomiast HDR (może niektórzy słyszeli również o bliźniaczym Dolby Vision) ... cóż to jest klasyczne 3D, które ma napędzać sprzedaż TV i aktualnie ma marginalne znaczenie.

 

Nie wchodząc w dalszą polemikę - napiszę jak kolega powyżej, że organoleptycznie obraz meczu transmitowanego w 4K na Eleven Sports 4K w porównaniu do Eleven Sports HD jest nie do porównania, przy odległości 2,5-3 m od TV (standardowa odległość) to tak jakbyś przełączył się z FHD na SD.Pzdr.

Edytowane przez junior_wwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukimann

Początek końca ;) ja tak to rozumiem.

I faktycznie jak już obejrzałem trochę materiałów w 4K i HDR to później patrząc na HD widzi się różnice.

Patrzę na to organoleptycznie i nie chce mi się wdawać w szczegóły, że przy "dobrym" HD nie widać różnicy do 4K bo porównując mecz na Eleven4K i Eleven HD widzę różnicę.

Trzeba tylko wziąć poprawkę,że HD w IPTV jest do 8 mbs a w UPC te wartości mogą być wyższe. Miałem ORANGE IPTV i stwierdzam ,że jakość na Eleven 1 HD jest lepsza w UPC. :> Ale już nie tak dobra jak na UHD.

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...