Jump to content
Patjyk

TVP 4K

Recommended Posts

TVP 4K jest obecnie wyszukiwany na transponderze Platformy Canal+; częstotliwość 10892 H.
W tej chwili nie jest prowadzony żaden przekaz.

W sumie tylko potwierdzili wcześniejsze zapowiedzi. A w dalszym ciągu brak konkretów.

Od kiedy i gdzie będzie dostępny. Też mnie ciekawi jak pokażą w 4k mecze rozgrywane równolegle. Podejrzewam że jeden mecz będzie na żywo a drugi z odtworzenia. No ale to tylko moje domysły😀.

Mnie ciekawi czy będzie na

A kto to będzie komentować? Że Laskowski to wiem. Ale co dalej... :)

A ja mam nadzieję, że jakość obrazu i realizacja transmisji, będzie porównywalna do tego, co było przy MŚ2018. Oby tutaj również nie było żadnego studia i mądrych głów w przerwie meczu, tylko zajawki oraz dźwięk ze stadionu.

Cytat
Telewizja Polska z mundialu osiągnęła ok. 70 mln zł przychodów, z czego 48,3 mln zł z emisji reklam, 9,8 mln zł ze sponsoringu, 6,5 mln zł z licencji na strefy kibica, a 2,1 mln zł z reemisji TVP 4K.

TVP 4K było wtedy tylko na satelicie czy w kablówkach także? Te 2,1 mln to było tylko od nc+ czy jeszcze kablówki się dorzuciły?

Było w NC+ i Orange.

Puszczenie tego w 4K w ramach testów DVB-T2 byłoby niezłą promocją nowego standardu :).

• Upvote 2

Te 2,1 mln to chyba spokojnie pokryły wtedy koszty nadawania w 4K przez satelitę? Teraz kiedy C+ ma więcej dekoderów 4K, TVP zarobiłaby jeszcze więcej a i C+ mógłby nałapać nowych abonentów.

25 minut temu, bugmenot napisał:

Było w NC+ i Orange.

Mam nadzieje ,że się znów pojawi.

Dołączę do tego grona, kablówkę Vectrę i będę bardzo usatysfakcjonowany. :D

• Like 1
  • Haha 1

A ja stawiam, że będzie tylko w Hbb - tak ostatnio robi Rai ze swoim Rai 4K (czyli nadaje go w Hbb). :)

3 godziny temu, NobelM napisał:

A ja mam nadzieję, że jakość obrazu i realizacja transmisji, będzie porównywalna do tego, co było przy MŚ2018. Oby tutaj również nie było żadnego studia i mądrych głów w przerwie meczu, tylko zajawki oraz dźwięk ze stadionu.

I nawet bez HDR było bardzo dobrze...

84b4254400745.jpg

578f6ce12f7fc.jpg

• Like 1

3 godziny temu, bugmenot napisał:

Było w NC+ i Orange.

Puszczenie tego w 4K w ramach testów DVB-T2 byłoby niezłą promocją nowego standardu :).

I dodatkowo musieliby udostępnić również w tv kablowych, jako, że byłby to kanał DVB-T😎

Oby nie było HDR. Mój sony sobie z tym nie radzi kolory robią się szare wyblakłe i ciemne.

A mi to obojętne HDR czy też bez HDR ważne by było w PC+.

1 godzinę temu, SatExpert napisał:

A ja stawiam, że będzie tylko w Hbb - tak ostatnio robi Rai ze swoim Rai 4K (czyli nadaje go w Hbb). :)

TVP jest póki co bardzo daleko do standardów Rai. Nie wzorowałbym się na nich. Poza tym, HbbTV w Polsce to też ogromna nisza i nie widać żadnego większego zainteresowania ze stron nadawców, aby to bardziej propagować, promować, implementować.

41 minut temu, shark napisał:

I dodatkowo musieliby udostępnić również w tv kablowych, jako, że byłby to kanał DVB-T😎

To dotyczy jedynie kanałów objętych zasadą "Must Carry", a TVP 4K do niech nie należy.

Ciekawe jak to będzie z usługami IPTV. Czy np. CP będzie mógł udostępnić TVP 4K jedynie w swoich usługach IPTV?

Też mam nadzieje że kanał pojawi sie na PC+ tak jak to miało miejsce dwa lata temu.A może i mecze będą na C+4K.

Skoro chcą ten kanał uruchomić, to wiele wskazuje, że będzie to z dużym prawdopodobieństwem właśnie PC+. 

Raz, że są do tego przygotowani, a dwa, że wcześniej, mowa o roku 2018 już przy podobnym projekcie współpracowali i wyglądało to bardzo dobrze. Nie wyobrażam sobie, aby było inaczej.

Znów najbardziej żałuje, że nie poszli za ciosem i nie udostępnili tego kanału przy innych okazjach, np. dla testów CL przy wybranych środowych spotkań lub innych dyscyplin sportowych.  

Poprzednio współpracowali z nc+ bo C+ dostał 12 meczów z MŚ. A teraz już tak nie będzie.

Cytat
z żadnym nadawcą TVP nie negocjuje sprzedaży bądź udzielenia licencji na mecze Euro 2020. - Nie było żadnych rozmów i nie będzie - twierdzi Szkolnikowski.

• Thanks 1
  • Upvote 1

Skąd wiadomo że nie będzie publiczna zawsze dużo mówi.A jak bedą chcieli uruchomić tvp 4k na satelicie jak 2 lata temu to kto to obejrzy ??Wtedy muszą się dogadać z PC+.Chyba że wymyślą że puszczą w ramach testów w dvbt-2 albo stream poprzez neta.

• Upvote 1

6 godzin temu, G2000 napisał:

Poprzednio współpracowali z nc+ bo C+ dostał 12 meczów z MŚ. A teraz już tak nie będzie.

To że Canal+ nie dostanie sublicencji to nic nie zmienia. Zawsze mogą się dogadać, zapłacić za miejsce na tp PC+ a w zamian PC+ będzie się reklamować że Euro 2020 w 4K tylko u nich na platformie na kanale TVP 4K.

Inna opcja to wrzucenie tego kanału do sieci.

1 godzinę temu, misiek1985 napisał:

Skąd wiadomo że nie będzie publiczna zawsze dużo mówi.A jak bedą chcieli uruchomić tvp 4k na satelicie jak 2 lata temu to kto to obejrzy ??Wtedy muszą się dogadać z PC+.Chyba że wymyślą że puszczą w ramach testów w dvbt-2 albo stream poprzez neta.

O tym samym myślałem... to była by wielka niespodzianka. Test DVB-T2 w 4K... to było by coś... :) Mam nadzieje że ktoś na to wpadnie. Jakie było by zainteresowanie wielkie...

Gdzie mogą testowo uruchomić 4K w NTC? Pewnie tylko Warszawa.