Skocz do zawartości

TVP 4K


Patjyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale byłby beton, jęk, kwik i krzyk, jakby teraz na TVP 4K pojawił się komunikat, że kanał dostępny jest za darmo dla wszystkich, ale tylko płatników abonamentu RTV (u pozostałych brak uprawnień) :) Oczywiście to hipotetyczna sytuacja, bo to niemożliwe, ale naprawdę chciałbym poczytać ten żal :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszną filozofie dorabiacie do kanału, który będzie miał kilkanaście godzin conentu tygodniowo przez miesiąc, a potem będzie pokazywał to samo przez kilka miesięcy w kółko - jak w przypadku Canal+ 4K.

Jest szansa, że nie zniknie jak Canal+ 3D bo to jednak bardziej przyszłosciowa technologia (pamiętam jeszcze jak 6 lat temu mecze Euro 2012 oglądałem w okularach, zresztą też TVP je chyba dawało ;)), ale tak czy siak w obecnej formie to nadal ciekawostka dla entuzjastów z tego forum i kilku innych zapaleńców i tyle.

 

Puszczenie gotowego feedu w 4K na satelitę to nie są jakieś niesamowite koszty. Skoro TVP 4K jest na satelitarną wyłączność w NC+, to pewnie w zamian za to dostało pasmo na satelicie i tyle. Co innego, gdyby to TVP robiła od zera te relacje, miała studio, itd. Ale to będzie gotowy przekaz z dodanym komentarzem ;).

 

Czy przełoży się to na liczbę abonentów szczerze wątpie bo trzeba mieć w tym 4K co zaoferować oprócz loga no ale to zobaczymy za jakiś czas, o ile NC+ postanowi dane ujawnić.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Co teraz tam chcesz oglądać? Dostaniesz uprawnienia przed startem.

4K HDR Dolby atmos Pasy cię interesują?

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żebyś z tej solidarności czasem z jakimiś transparentami przed siedzibą TVP się nie pojawił.

 

Masz bardzo ciekawą logikę "skoro ja nie mogę oglądać 4K to nikt nie powinien". Tak jak pisałem wcześniej, TVP4K należy tratować jako ciekawostkę i dodatek sponsorowany przez NC+ a nie finansowany z abonamentu, którego i tak pewnie nie płacicie, albo waszych podatków.A nawet jeśli się mylę to lepiej niech te pieniądze idą tutaj niż na nagrody, limuzyny, albo kolejne komisje śledcze.

 

A i NC+ też nie ma się co czepiać, wykorzystało prawo popytu i podaży, jak przystało na firmę nastawioną na zysk a nie stoi w miejscu tak jak CP, który uruchamia kolejne kanały do puszczania reklam.

Bo Polsat myśli o swojej przyszłości czyli światłowody i tam inwestować chce.

 

A zdecydowanie wolę by mi te podatki obniżyli, jak mi obniżą to uwierz mi zapłacę abonament. Nie mam zamiaru płacić aabonamentu RTV przy tych zlodziejskich stawkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

@iksiak, proszę bardzo chciałeś pasy 4K HDR Dolby Atmos to już je dostaleś. Sprawdz sobie.

Już jesteś zadowolony?

2018-06-14_145856.jpg

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A zdecydowanie wolę by mi te podatki obniżyli, jak mi obniżą to uwierz mi zapłacę abonament. Nie mam zamiaru płacić aabonamentu RTV przy tych zlodziejskich stawkach.

Obawiam się że niektórzy pisząc  per "złodziejskie stawki" nie wiedzą jakie są stawki na Zachodzie. Budżet telewizji państwowej w Niemczech to ponad siedem i pół miliarda Euro (sic!). Podziel to przez liczbę obywateli, to przez 12 a wyjdzie ci jakie są tam stawki na miesiąc. I co, niskie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Nie mam zamiaru płacić aabonamentu RTV przy tych zlodziejskich stawkach.

Że wysokie? Łatwo policzyć ile byłoby z tego tytułu wpływów przy ściągalności na poziomie np. Niemiec, czy UK, jesteśmy dużym krajem. Mając tak wielki budżet TVP byłoby stać na LM, LE, mistrzostwa świata, mistrzostwa europy, ekstraklasę, żużel, olimipady i ze dwa kanały sportowe, być może nawet bez reklam jak w UK. Teraz wyobraź sobie to wszystko za darmo (w ramach abonamentu) w DVB-T i być może w 4K na satelicie i w kablówkach. Dzisiaj aby mieć to co wymieniłem trzeba mieć dwa dekodery i dwa abonamenty po kilkadziesiąt zł miesięcznie minimum. Ale w sumie każdy ma wybór. Można obejrzeć mundial w HD bez dodatkowych opłat albo np. golf w Canal+ za 80 zł/mc. Zawsze może też być mundial nie w TVP Sport czy TVP 4K, a w Cyfrowym Polsacie, na kanałach Polsat Sport Premium Turbo HD

Tak więc wątpię, abyś zapłacił nawet jak by Ci znieśli podatki :)

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...