Skocz do zawartości

TVP 4K


Patjyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po 24h kolejna transmisja na duży plus pod kątem jakości przekazu.

Wczoraj Brazylia-Szwajcaria na C+ 4K, a dzisiaj mega jakość na TVP 4K.

Ustawienia obrazu z wczoraj wczytałem i dzisiaj, oglądając inne kanały (HD, SD) wracam do poprzednich ustawień obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy u kogoś też co parę minut w prawej dolnej części obrazu dochodziło do minimalnego, miejscowego i krótkiego zacięcia obrazu? Mam na myśli oczywiście mecz Szwecja-Korea.

Teraz, na meczu TUN-ANG kilka razy zauważyłem coś takiego w prawym dolnym rogu ekranu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, średnio raz na 5-7 minut na około 0,5 sekundy pojawia się czarny pasek. Poza tym jakość transmisji ekstra. Jeśli chodzi o zoom to widziałem gorsze mecze, ten operator chociaż minimalnie przybliża akcje. Tak czy inaczej szkoda, że zoom nie jest przy każdym meczu  na tym samym poziomie, do którego przyzwyczailiśmy się oglądając piłkę w dobie HD. Ja cały czas mam nadzieję, że jest to spowodowane "chorobą wieku dziecięcego" tej technologii i brakiem doświadczenia z 4K nadawcy i operatora :)

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Sony, musiałem wyłączyć HDR. Chyba, że mimo wszystko zmienia wygląd na plus.


Potwierdzam, średnio raz na 5-7 minut na około 0,5 sekundy pojawia się czarny pasek. Poza tym jakość transmisji ekstra. Jeśli chodzi o zoom to widziałem gorsze mecze, ten operator chociaż minimalnie przybliża akcje. Tak czy inaczej szkoda, że zoom nie jest przy każdym meczu na tym samym poziomie, do którego przyzwyczailiśmy się oglądając piłkę w dobie HD. Ja cały czas mam nadzieję, że jest to spowodowane "chorobą wieku dziecięcego" tej technologii i brakiem doświadczenia z 4K nadawcy i operatora :)

U mnie co kilka minut jest taki przeskok dosłownie może 2 sekundowy że kolory robią się takie jak powinny być.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizja Izraelska wystosowała pismo do HBS w którym wyrażają sprzeciw takiemu pokazywaniu Mistrzostw ŚWIATA w Rosji w 4k bez ZOOMU w kamerach.

https://www.timesofisrael.com/israelis-complain-world-cup-camera-angles-renders-tournament-unwatchable/

Edytowane przez wilos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...