Skocz do zawartości

TVP 4K


Patjyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oglądam teraz meczyk i na 4K jest po prostu tragedia. Brak ostrości, kolory wyblakłe i nienaturalne. Jak robią zbliżenia jest lepiej ale to nie to co była LM na C+. Dla porównania wczoraj przełączałem z meczu na TVP 4K na C+ 4K ( film przyrodniczy) i mogę jednoznacznie powiedzieć, że mecz to chyba nadawali w SD  :> albo gorzej. Tak sobie myślę że jak do tej pory nikt tego nie naprawił ( chyba oglądają to co puszczają) to już lepiej nie będzie. Dobrze że jest wybór bo ja wolę oglądać mecze w HD niż w tym pseuda 4K. Przed finałami pompowali balonik 4K a tu kupa i kilo gwoździ wyszła!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  

Mam dokładnie to samo, nie da się oglądać tego pseudo 4K... na TVP Sport HD obraz o niebo lepszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zaraz poleci że za mgłom i nie da się oglądać. Jak jest źle to ciągle ta sama grupka ludzi od Sony nie ubliżając nikomu :) Ja nadal będę się upierał że to wszystko zależy od samego telewizora i od samych ustawień telewizora na danym wyjściu HDMI :)

 

Ps:

 

Ktoś pisał że to winna telewizora po kalibracji a ja mówi że ten co tak pisze nie ma pojęcia oczy mówi , telewizor po kalibracji  dostaje drugie życie i podnosi nawet sam HDR do góry np: z 400 nitów do 500 nitów :)

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

W meczu Niemiec jest zoom, BRAWO. Czyli u Ruskich co druga kamera ma zoom.

Myślę, że trzeba sobie to wbić do głowy co napisałeś. By marudzenia nie było.

Widać że będziemy mieć mecze 4K oraz 4K Premium. ;)

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co mówią koledzy. Telewizor Sony KD-55XE7005. Część meczy jest z dobrym obrazem a część ciemna i wyblakła. Prztkład z dzisiaj: mecz Kostaryka-Serbia obraz własnie taki więc musiałem oglądać na TVP Sport. Teraz mecz Niemcy-Meksyk i obraz jest dużo lepszy choć znowu dźwięk zły i komentarza prawie nie słychać.Ale tak jak inni piszą,finał ligi mistrzów obraz był bajka. Więc jak na razie mundial w 4k to lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Jest to 4K.

To jest za duża ilość meczy za duża ilość kamer do ogarniecia byście mieli idealną jakość niczym z Netflixa czy APV. Przestancie biadolic i porównywać to do HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zaraz poleci że za mgłom i nie da się oglądać. Jak jest źle to ciągle ta sama grupka ludzi od Sony nie ubliżając nikomu :) Ja nadal będę się upierał że to wszystko zależy od samego telewizora i od samych ustawień telewizora na danym wyjściu HDMI :)

 

 

Przecież pisałem już wcześniej,że obraz na tym meczu jest u mnie dobry. Ja będę się upierał, że to nie wina tv i ustawień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zaraz poleci że za mgłom i nie da się oglądać. Jak jest źle to ciągle ta sama grupka ludzi od Sony nie ubliżając nikomu :) Ja nadal będę się upierał że to wszystko zależy od samego telewizora i od samych ustawień telewizora na danym wyjściu HDMI :)

 

 

 

Chyba nie ma innego wytłumaczenia jak jakiś błąd bo stronie TV albo wadliwy dekoder. Ja bym zrobił zdjęcia i zareklamował dekoder w pierwszej kolejności, może jest problem z jakimś kodekiem albo wyjściem. Oczywiście zanim bym to zrobił wypróbowałbym ze 3 inne kable HDMI, ze 3 różne porty HDMI, przywóriłbym TV i dekoder do ustawień początkowych, a może i nawet wypróbował inny TV 4K - ale ja już tak po prostu mam. Szkoda mi chłopaki, że macie to święto popsute, bo naprawdę w 4K i dźwiękiem 5.1. to jest inna bajka, jak rykną trybuny przy groźniejszej akcji to aż ciarki przechodzą.

 

Mecz Niemcy - Meksyk - (trwa przerwa więc piszę) super, wreszcie operator używa zoom.

Edytowane przez junior_wwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma innego wytłumaczenia jak jakiś błąd bo stronie TV albo wadliwy dekoder. Ja bym zrobił zdjęcia i zareklamował dekoder w pierwszej kolejności, może jest problem z jakimś kodekiem albo wyjściem. Oczywiście zanim bym to zrobił wypróbowałbym ze 3 inne kable HDMI, ze 3 różne porty HDMI, przywóriłbym TV i dekoder do ustawień początkowych, a może i nawet wypróbował inny TV 4K - ale ja już tak po prostu mam. Szkoda mi chłopaki, że macie to święto popsute, bo naprawdę w 4K i dźwiękiem 5.1. to jest inna bajka, jak rykną trybuny przy groźniejszej akcji to aż ciarki przechodzą.

 

Mecz Niemcy - Meksyk - (trwa przerwa więc piszę) super, wreszcie operator używa zoom.

 

Najwięcej jest problemów z TV SONY a co tych ciemnego obrazu,to zastanawiam się czy HDR w SONY jest tak słaby że tak to widać, bo tak by wychodziło że HDR jest na poziomie mniej niż 300 nitów bo wszystko powyżej 500 nitów już widać lepiej a po wyżej 600 nitów jest dobrze a po 700 nitów już bardzo dobrze:) Widziałem jak działa HDR na 700 nitów to już jest super:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że Ci co mają kichę w niektórych meczach (mleko, mgła, wyprane kolory) np. JA to momencie dobrej jakości meczu wszyscy jednym tchem to potwierdzają.

I każdy z nas ma inny TV. Ewidentnie wina jakości transmisji w danych meczach. Inni być może albo nie widzą problemu albo niwelują go jakoś ustawieniami TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...