Skocz do zawartości

TVP 4K


Patjyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kingofsouth

Komentarz w centralnym. Kibice w pozostałych.

Tak sobie pomyślałem, że brak studia jest na plus.

Nikt niego nie ma. Nikt inny nie widzi co się dzieje aktualnie na stadionie i powtórek z meczu.

A my mamy. I to jest to co daje temu smaczek. :D

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komentarz w centralnym. Kibice w pozostałych.

Tak sobie pomyślałem, że brak studia jest na plus.

Nikt niego nie ma. Nikt inny nie widzi co się dzieje aktualnie na stadionie i powtórek z meczu.

A my mamy. I to jest to co daje temu smaczek. :D

Na sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej również w czasie przerw jest przekaz z boiska zamiast reklam. Jedynie na czas studia powraca przekaz z TVP Sport HD.

Edytowane przez belzebiusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów daleki plan i brak zoom, inaczej niż na HD.
Jak to możliwe że obraz w 4K idzie bez zoomu, a w HD z zoomem z tej samej kamery. Może ktoś to mi wytłumaczyć?

Edytowane przez Barti
Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Wyrażenia skrótowe piszemy wielkimi literami. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 55 cali. Siedzę 30 cm od telewizora, bo tak to piłkarze mali.:)
Widzę, że niektórzy to kibice okazyjni i nie wiedzą, że obraz na normalnym meczu jest skupiony na piłce, a nie pokazuje cały stadion.

Zobacz jeden z drugim jak pokazują transmisję na TVP Sport HD i porównaj oddalenie kamery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

65 i niecałe 3 metry około 2.65-2,75 i wrażenia świetne. Oczywiście realizator 4k coś nie bardzo wie jak piłkę pokazywać bo na lidze mistrzów problemów nie było i było z zoomem.

Ten mecz to jest jeszcze do przezycia bo na meczu Argentyny widać było stanowiska komentatorskie na dole :D

Edytowane przez Tokić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów daleki plan i brak zoom, inaczej niż na HD.

Jak to możliwe że obraz w 4K idzie bez zoomu, a w HD z zoomem z tej samej kamery. Może ktoś to mi wytłumaczyć?

Zauważ, że obraz HD i 4K NIE są realizowane z tej samej kamery! Kamera HD jest centalnie na linji środkowej boiska a 4K trochę bardziej w prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55, ok. 3m.

 

 

Tak patrze co napisałeś a wiesz jaka odległość jest przy 55 calach 4K od TELEWIZORA ???? Twoje 3m co napisałeś to jest za daleko i pewnie przy takiej odległości nie widać różnicy miedzy 1080p a 4K. Prawidłowa odległość dla twojego rozmiaru telewizora to jest max  2, 31 m a nie 3m. Masz tu kalkulator odległości od TV i sam zobacz jaka jest prawidłowa odległość :)  Zastanawiam się większość ludzi którzy maja telewizory 4K UHD wiedzą jak daleko mają usiąść zęby zobaczyć 4K  ???

 

https://hdtvpolska.com/kalkulator-odleglosci/

 

Dla matrycy 65 calowej to maksymalna odległość to 2.73m

Trzeci dzień i jak do tej pory obraz 4K w żadnym meczu nie zachwycił.

 

 A co Cię w ogóle zachwyciło Full HD ? Masakra jakaś 4k go nie zachwyciło a może oglądasz z 5 m i stad nie widzisz różnicy ?? 

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Jaki masz model tv?

To było u Ciebie 4K????

Poważnie?No to panie ja nie mam więcej pytan.

Zupełnie u mnie inaczej transmisja wyglądała.

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem u nikogo takiej jakości transmisji w 4k jak ty pokazałeś , według mnie coś masz nie tak z TV albo ustawienia masz kiepskie dla tego wyjścia HDMI :) Według tego zdjęcia wychodzi jakbyś oglądał ale nie z dekodera 4K ???


Jaki masz model tv?
To było u Ciebie 4K????
Poważnie?No to panie ja nie mam więcej pytan.
Zupełnie u mnie inaczej transmisja wyglądała.

 

 

Dla mnie to wszystko jest dziwne żeby tak TV odbierał 4K :) Szkoda że kingofsouth dziś nie było podczas transmisji bo by nam wstawił zdjęcia z tego meczu :)

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chorwacja-Nigeria na 4K kaszana, obraz za jasny, mleczny, wyprany, bez kontrastu. Problem podobny był u mnie w drugim dzisiejszym meczu Argentyna-Islandia jednak tam ktoś od realizacji w drugiej połowie chyba to zauważył i 2x "bawił" się suwakiem jasności i tam zostało to skorygowane/zredukowane. Nie wiem jak wyglądała druga połowa ostatniego meczu i czy to poprawili, przełączyłem na tvp1 HD po pierwszej i wciągnąłem się w mecz, przekaz bez zastrzeżeń ;)

 

PS: Jak włączyłem na próbę tryb dynamiczny to i sprane 4k w meczu o 21 wyglądało dobrze, niestety to nie dla mnie. Tryb kinowy/THX i tam się od razu wyłapuje problemy a te jak widzę są bo 2 inne osoby przede mną o tym napisały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...