Skocz do zawartości

TVP 4K


Patjyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...
1 godzinę temu, G2000 napisał:

Czy TVP streamowała już coś 4K?

 

1 godzinę temu, kingofsouth napisał:

Nie.

Czy "na żywo" TVP stream'owała już coś(poprzez internet) w rozdzielczości: 4K, to nie wiem(Stream'owanie nie odnosi się chyba tylko do transmisji: "na żywo" ?), ale np. poprzez: TVP VOD, "dostępny jest" obecnie film w wersji po: rekonstrukcji cyfrowej, wykonanej w rozdzielczości: 4K(z tego co wiem), pt.: "Dwa księżyce" - "dostępny jest" obecnie w takiej właśnie rozdzielczości(4K):

https://vod.tvp.pl/video/dwa-ksiezyce,dwa-ksiezyce,44518812

Edytowane przez DVB-T(2) INQUIRING
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kingofsouth napisał:

Super info.

A gdzie będzie to chyba jasne , że pojawi się w PC+ :mrgreen:;)

Po wcześniejszej współpracy NC+ i TVP wydaje się to najbardziej prawdopodobnym rozwiązaniem.

Pytanie tylko gdzie ten kanał ,,wsadzą" ?. Na dzień dzisiejszy bez dodatkowej pojemności raczej na to szans nie ma.

Chyba że zaczną w stylu CP ,,upychać" kanały jak sardynki w puszce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DVB-T(2) INQUIRING napisał:

 

Czy "na żywo" TVP stream'owała już coś(poprzez internet) w rozdzielczości: 4K, to nie wiem..

Nie transmitowała. Bo niby w jakiej aplikacji miała by byc transmisja ? ;)

TVP Sport Online tam 1080 z tego co kojarzę najwięcej było/ jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, kingofsouth napisał:

Bo niby w jakiej aplikacji miała by byc transmisja ?

Jak to w jakiej ? Poprzez stronę internetową("którąś" czy "jedną" TVP) czy aplikacje(np. TVP VOD) nie można by ? :)

 

EDYCJA:

Chyba zrozumiałem teraz bardziej Twój post do którego się odniosłem i w sumie mój ten post jest chyba "nieważny", ale tak tylko dodam, że chyba to, że jakiś materiał jest "dostępny" w rozdzielczości: 4K "offline"(odnośnie filmu pt.: "Dwa księżyce" "dostępnym" poprzez TVP VOD w rozdzielczości: 4K), to nie znaczy chyba, że cała ta "aparatura" jest gotowa na "dobrą" czy nawet "w ogóle" transmisję w rozdzielczości: 4K "na żywo".

Edytowane przez DVB-T(2) INQUIRING
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Krzysiek11:) napisał:

Zgłaszaj do Vectry, niech działają.

Ciekawe, jak PC+ sobie poradzi z C+4K w CANAL+GO, pewnie bez problemu ;)

Jak PC+ zmniejszyła jakosc PSP w NC+ GO do 720p to na pewno sobie poradzi z 4K w sieci.

Jestem tego pewien ;)

Edit :

Trzeba pamiętać,  że streaming 4K filmy/ seriale to nie to samo co streaming 4K sport na żywo.

To trochę wyższa szkoła jazdy ;)

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, maniek357 napisał:

A Polsat testował Ligę Mistrzów w 4K w Ipli i chyba nie było problemów ?

Tak , obraz bez problemów,  tyle że wtopa to dźwięk. Brak 5.1

Edit.

Teraz z innej beczki ktoś tu wrzucił info , że temat martwy to aplikacja TVP Sport na Smart TV. To niby gdzie ma być 4K na laptopach ??

Vectra Online tak udostępnia Eleven Sports 1 4K 

i nie jest to rozwiązanie na dłuższą metę.

Moim skromnym zdaniem TVP 4K pojawi się we współpracy z PC+ oraz Orange.

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyglądają prawa TVP do transmisji IO 2020? Mają sygnał 4K w pakiecie czy to dodatkowo płatna opcja? 12 dni po zakończeniu Euro rozpoczynają się IO. To byłby dodatkowy powód by puścić TVP 4K przez satelitę. Co prawda przy 2 mld. dotacji specjalnych powodów do ruszenia z 4K z satelity raczej nie potrzebują ale mogli by stwarzać pozory. :) A jak już by TVP 4K było na satelicie w sierpniu to może i jakieś mecze z Ekstraklasy by mogli pokazać i przetrzymać kanał do końca sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, G2000 napisał:

A jak już by TVP 4K było na satelicie w sierpniu to może i jakieś mecze z Ekstraklasy by mogli pokazać i przetrzymać kanał do końca sezonu.

Myślę, że jest to kwestia odpowiedniego porozumienia z PC+, ale najpierw TVP musi zdecydować, czy TVP 4K będzie kanałem uruchamianym jedynie okazyjnie, czy stałym, bo inaczej operatorzy mogą nie być przychylnie nastawieni do tak niestabilnego kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, kingofsouth napisał:

Mam nadzieje , że TVP 4K pojawi się w PC+ oraz w Vectrze.

W innym temacie już było wyjaśnione ,że jeżeli 4K pojawi się w Polsacie to tylko przez internet. Także jeżeli chodzi o tradycyjną telewizję to jeżeli TVP uruchomi znów TVP4K ,to Canal+ czeka na ofertę współpracy ze strony TVP. Nie ma innej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...