Skocz do zawartości

TVP 4K


Patjyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem o co chodzi, ale u mnie na 4K nie ma żadnej mgły. To chyba kwestia jakości TV, bo po tych zdjęciach to straszna kaszana u niektórych jest.

 

 

Idealna puenta. Wszystko w temacie. :cool:

Panowie czytajcie wszystkie posty. Jaka wina TV? Dwa mecze mogły być w dobrej jakości, a dwa nie? Ten sam dekoder, ten sam kanał,te same kable, te same ustawienia TV, a obraz różny. Pod tym artykułem też część osób narzeka w komentarzach https://satkurier.pl/news/171583/tvp-4k-rozpoczal-nadawanie-akt.html  Być może tanie TV nie radzą sobie dobrze z jakimś gorszym sygnałem. Chociaż kolega lamparcicho ma sprzęt z wyższej półki i też ma mgiełkę na obrazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Ja nie mam na co narzekać.Jaka mgiełka?

Samsung seria 7 "gra i buczy " że milo.

Faktycznie można jedynie mieć zastrzezenia do tych kamer, jednak jak widać nie można mieć wszystkiego. ;)

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co chodzi, ale u mnie na 4K nie ma żadnej mgły. To chyba kwestia jakości TV, bo po tych zdjęciach to straszna kaszana u niektórych jest.

Mylisz się kolego. Mam 55MU8002 i mleko było na 2 dwóch wczorajszych meczach. Także to nie jakość TV, a kiepski sygnał.

Jeszcze przed mundialem oglądałem powtórki meczów LM - istny miód dla oczu. A ten mundial ? To istna loteria, zarówno z obrazem, dźwiękiem, jak i kamerą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyłączać wszystkie filtry w TV, a będzie OK. Widać po was jakieś kalibracje, cuda wianki i dziwić się, że coś zamglone. Sztucznych ulepszaczy nauruchamiano i jest afera.

 

Ja mam profesjonalną kalibrację zrobioną, gdzie właśnie wszystkie ulepszacze są wyłączone i mleko było. Dopiero ulepszacze pomogły, ale to już nie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Jaki teraz obraz? Dalej mgłę macie? ;)

Nie ma mnie w domu i jestem bardzo ciekaw jak to wygląda. Jest weekend i nie można cały czas siedzieć przed 4K HDRem.

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam swoje 3 grosze odnośnie jakości 4K, tyle że z Orange i dekoder Samsung ICU100:

 

1. Jakość obrazu jest generalnie na bardzo wysokim poziomie, nie spotkałem się z problemem zamglonego obrazu, obraz jest każdorazowo wyraźnie lepszy niż na kanałach HD nadających Mundial, z wysokim bitratem - można napisać palce lizać. Jeden z gości zaproszonych na wczorajszym meczu Australia vs Francja stwierdził, że to jest wręcz niemożliwe, żeby tak dobrze wyglądał mecz (TV: skalibrowany Panasonic Tx-58ex700e).

2. Zdarza się, że dźwięk leci około sekundę później niż obraz (np. wczoraj Dania vs Peru);

3. Kamera rzeczywiście jest ustawiona za daleko na wielu meczach i wielkość TV ani odległość oglądającego od TV nie ma tu nic do rzeczy. Mam nadzieję, że to naprawią, bo widzieć w kadrze 2/3 boiska to nieporozumienie i brak szczegółowości, dla której ogląda się 4K. Problem ten dotyczy na przykład lecącego właśnie meczu Crc vs Srb.

4. Dźwięk również się zmienia, widać że cały czas pracują nad tym. Na niektórych meczach mam komentarz w centrum innym razem z tyłu (JBL 5.1), generalnie na plus.

5. Wyłączcie HDR - jest to technologia stworzona w celu wyświetlania jednocześnie bardzo ciemnych i bardzo jasnych obrazów na ekranie (np. zachód słońca) i na meczu nie da z założenia pozytywnego efektu. No może na tych rozświetlonych słońcem trybunach da, jednakże pozytywny efekt obrazu zauważą jedynie posiadacze TV wyświetlający w HDR więcej nitów niż 500cd/m2. Poniżej tej wartości wszystkie treści w HDR pogarszają obraz (zaleca się wyłączenie HDR w takich TV - przy takich wartościach jest to tylko chwyt marketingowy). Nie muszę chyba pisać, że 90 % (może nawet 95%) TV 4K HDR na rynku wyświetla około 200-300 cd/m2, gdzie efekt HDR jest w ogóle niezauważalny dla oka. Stąd koledzy zapomnijcie o HDR w TV 55 cali za 4500 zł, żeby delektować się obrazem HDR trzeba na dzień dzisiejszy zapłacić więcej.

6. u mnie również raz na jakiś czas w prawej centralnej części ekranu pojawia się czarny pasek (może na 0,2 sek).

 

Pzdr.


Ja mam obraz bardzo dobry, a z tym zoomem to widać zależy od stadionu, bo Kostaryka, Serbia na głównej kamerze i realizator używa zooma.

 

Nie wiem czy to możliwe, że oglądamy dwa różne mecze na TVP 4K bo u mnie operator przez 2/3 czasu pokazuje 2/3 boiska - nie da się tego oglądać.

Edytowane przez junior_wwa
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jest na forum ktoś z redakcji Satkurier, kto mógłby napisać w imieniu redakcji do TVP w sprawie tego zoomu? Kropla drąży kamień, może napiszą do nadawcy sygnału i problemowi się zaradzi. Czasami tak jest, że wszyscy narzekają, a nadawca nie zdaje sobie sprawy z problemu bo nikt się nie odezwie. Żeby nie było, ja ze swojej strony mogę się zobowiązać do przygotowania treści pisma, kontakt PW :)

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to możliwe, że oglądamy dwa różne mecze na TVP 4K bo u mnie operator przez 2/3 czasu pokazuje 2/3 boiska - nie da się tego oglądać.

Cóż, nie ma sensu polemizować na temat odbioru 4k. Dla jednych takie relacje będą ok i będą wychwalać je pod niebiosa jakoby boskie oblicze zobaczyli, toteż inni z obrzydzeniem patrzeć będą i mają do tego pełne prawo. Reasumując doskonale, iż dano nam wybór jak rzeczony Bóg steki lat temu.

Edytowane przez Tokić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważasz jakoby każda stacja telewizyjna transmitująca Mundial, czyli Mistrzostwa Świata w piłce nożnej miała ustawiać swoje kamery i wozy realizatorskie? Toż to musieliby samych kamer ze 300 na każdym obiekcie ustawić, aby w każdym kraju godnie realizatorsko Mistrzostawa Świata w piłce nożnej pokazać. A ileż to waśni, kłótni i swawoli by powodować musiało. Kto, gdzie i jak się ma ustawić? Który z kim dogadać? Zadanie to, to nie lada wyzwanie!

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie znowu obraz za mgłą. W przerwie meczu były pokazywane skróty z różnych ujęć. Ta samo ujęcie z jednej kamery wyglądało bardzo dobrze, z innej już niestety nie. Najgorzej wygląda obraz z głównej kamery. Wychodzi na to, że transmisja jest realizowana za pomocą różnych kamer lub różnych ustawień tych kamer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważasz jakoby każda stacja telewizyjna transmitująca Mundial, czyli Mistrzostwa Świata w piłce nożnej miała ustawiać swoje kamery i wozy realizatorskie? Toż to musieliby samych kamer ze 300 na każdym obiekcie ustawić, aby w każdym kraju godnie realizatorsko Mistrzostawa Świata w piłce nożnej pokazać. A ileż to waśni, kłótni i swawoli by powodować musiało. Kto, gdzie i jak się ma ustawić? Który z kim dogadać? Zadanie to, to nie lada wyzwanie!

 

Ja tak wcale nie uważam. Domyślam się, że sygnał idzie z Rosji dla wszystkich stacji. W takim razie nie można mieć pretensji do TVP o lichą jakość przekazu, skoro to nie ona za ten przekaz odpowiada... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam teraz meczyk i na 4K jest po prostu tragedia. Brak ostrości, kolory wyblakłe i nienaturalne. Jak robią zbliżenia jest lepiej ale to nie to co była LM na C+. Dla porównania wczoraj przełączałem z meczu na TVP 4K na C+ 4K ( film przyrodniczy) i mogę jednoznacznie powiedzieć, że mecz to chyba nadawali w SD  :> albo gorzej. Tak sobie myślę że jak do tej pory nikt tego nie naprawił ( chyba oglądają to co puszczają) to już lepiej nie będzie. Dobrze że jest wybór bo ja wolę oglądać mecze w HD niż w tym pseuda 4K. Przed finałami pompowali balonik 4K a tu kupa i kilo gwoździ wyszła!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to brak zbiżeń z głównej kamery, to jest dramat , nie widać co się z piłką dzieje przy akcjach pod bramką. Ciekawe jak będzie w meczu Niemiec bo on jest rozgrywany na największym stadionie MS Luzniki i może byc nic nie widać.

Edytowane przez wilos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyłączać wszystkie filtry w TV, a będzie OK. Widać po was jakieś kalibracje, cuda wianki i dziwić się, że coś zamglone. Sztucznych ulepszaczy nauruchamiano i jest afera.

Wszystko mam wyłączone.

 

5. Wyłączcie HDR - jest to technologia stworzona w celu wyświetlania jednocześnie bardzo ciemnych i bardzo jasnych obrazów na ekranie (np. zachód słońca) i na meczu nie da z założenia pozytywnego efektu. No może na tych rozświetlonych słońcem trybunach da, jednakże pozytywny efekt obrazu zauważą jedynie posiadacze TV wyświetlający w HDR więcej nitów niż 500cd/m2. Poniżej tej wartości wszystkie treści w HDR pogarszają obraz (zaleca się wyłączenie HDR w takich TV - przy takich wartościach jest to tylko chwyt marketingowy). Nie muszę chyba pisać, że 90 % (może nawet 95%) TV 4K HDR na rynku wyświetla około 200-300 cd/m2, gdzie efekt HDR jest w ogóle niezauważalny dla oka. Stąd koledzy zapomnijcie o HDR w TV 55 cali za 4500 zł, żeby delektować się obrazem HDR trzeba na dzień dzisiejszy zapłacić więcej.

U mnie nie ma takiej opcji. Włącza się i wyłącza automatycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam teraz meczyk i na 4K jest po prostu tragedia. Brak ostrości, kolory wyblakłe i nienaturalne. Jak robią zbliżenia jest lepiej ale to nie to co była LM na C+. Dla porównania wczoraj przełączałem z meczu na TVP 4K na C+ 4K ( film przyrodniczy) i mogę jednoznacznie powiedzieć, że mecz to chyba nadawali w SD  :> albo gorzej. Tak sobie myślę że jak do tej pory nikt tego nie naprawił ( chyba oglądają to co puszczają) to już lepiej nie będzie. Dobrze że jest wybór bo ja wolę oglądać mecze w HD niż w tym pseuda 4K. Przed finałami pompowali balonik 4K a tu kupa i kilo gwoździ wyszła!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  

Dziwne rzeczy się dzieją z tym przekazem 4K. U mnie jest bajka poza zoomem, o którym pisze Wilos. TV też masz odpowiedni, stąd ja nie wiem co może być przyczyną Twoich problemów z obrazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...