Jump to content

NASA TV HD i NASA TV UHD


Recommended Posts

Eutelsat Communications potwierdził w komunikacie prasowym start kanałów NASA TV HD i NASA TV UHD na swoich satelitach. Przypomnijmy, że 10 kwietnia br. redakcja satkurier.pl zaobserwowała, iż na popularnej w Polsce pozycji orbitalnej 13°E pojawiły się przekazy FTA dwóch kanałów amerykańskiej agencji kosmicznej, w tym jeden nadawany w rozdzielczości 4K.

 

Dzięki umowie z Eutelsatem, kanały NASA TV HD i NASA TV UHD są po raz pierwszy dostępne poprzez satelitę w całej Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce Północnej i Afryce Subsaharyjskiej. Widzowie z tych regionów mogą teraz cieszyć się wyjątkowymi zdjęciami z amerykańskiego programu kosmicznego, w tym relacjami ze startów rakiet. Mogą podglądać także życie na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, podziwiać widoki Ziemi z kosmosu, a nawet eksplorować kosmos, układ słoneczny czy Marsa. Wśród pokazywanych materiałów nie brakuje także klasycznych filmów NASA, przedstawiających program Apollo czy dokumentów o najnowszych pracach badawczo-rozwojowych agencji.

 

NASA TV HD jest nadawany FTA nie tylko na satelicie Eutelsat Hot Bird (13°E), ale także za pośrednictwem Eutelsata 7B (7°E) dla widzów w Afryce Subsaharyjskiej. Z kolei NASA TV UHD oprócz tych dwóch pozycji orbitalnych jest dostępny również z satelity Eutelsat 5 West A (5°W) dla użytkowników platformy Fransat.

 

https://satkurier.pl/news/169945/nasa-uhd-w-platformie-fransat.html

 

-----------------------------

 

Tak więc od dzisiej kanały amerykańskiej agencji kosmicznej oficjalnie dostępne są w Europie! :brawo:

Link to post
Share on other sites

Przydałoby się, żeby wszystkie platformy dołączyły przynajmniej wersję HD do swojego EPG/LCN/listę kanałów (jak kto woli to nazywać) nawet kosztem opłat za "miejscówkę". ;)

Link to post
Share on other sites

Natchnęliście się już na jakieś fajne programy?

 

Bo ja jak na razie cały czas natykam się na jakąś satelitarną eksplorację jakiejś planety, chyba Ziemi xD Po jakiejś godzinie wyskoczyła mi zajawka z Williamem Shatnerem i potem znowu widok mórz i oceanów z perspektywy satelity. 

Link to post
Share on other sites

Koło 12:00 pokazywali jak widzowie zadawali pytania kosmonautom. :D W trakcie jednego z pytań jeden z nich stał do góry nogami. :D Wtedy jedna widzka zapytała go czy w takiej pozycji dałby radę zagrać na takiej małej gitarce, która tam stała... No niezbyt to mu się udało, ale dość komicznie to wyglądało. :lol2:

Link to post
Share on other sites

Kanał inny niż wszystkie, przybliżający widzom w Europie pracę tej agencji kosmicznej. Wśród setek niepotrzebnych kanałów zagranicznych, jeden z niewielu, na który każdy czasem spojrzy z czystej ciekawości :) Mam nadzieję, że NC+ nie będzie się długo ociągało z dodaniem go.

Link to post
Share on other sites

A dlaczego ma zapomnieć? Jak nc+ będzie chciało, to sobie doda ten kanał do EPG i tyle.

Raczej nie będzie chciało, bo nagle super ekskluzywny nadający kilka godzin w tygodniu Canal+ 4K okaże się nie taki super ;).

Link to post
Share on other sites

Bardzo ciekawy kanał, oby był jak najdłużej odkodowany...

Co wy z tym kodowaniem? :(

Przeca po zakodowaniu stacja podzieli los Clubbing TV HD... :P

https://satkurier.pl/news/169746/clubbing-tv-hd-zakonczyl-emisje-na-13e.html

 

I jeszcze fajny cytat odemnie. :P

Miejmy nadzieję, że ten przykład bezsensownej „kodomanii” będzie lekcją dla innych nadawców, że z satelity trzeba nadawać „z głową”, czyli albo przekaz na stałe powinien pozostać FTA, albo od samego początku być zakodowany dla co najmniej jednej platformy chcącej mieć kanał w swojej ofercie.

Edited by SatExpert
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Zachęcam do pooglądania z różnych części naszego globu dzisiejszego zaćmienia Księżyca.

Od dobrych kilku godzin można śledzić w jakości HD to co się dzieje na niebie.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...