Skocz do zawartości
  • 0
moshica

Wycięte pasmo 12264 -12470MHz w CP

Pytanie

Witajcie.

Mam problem z odbiorem sygnału z Polsatu Cyfrowego w podanym zakresie.
Moja instalacja ma już 11 lat, antena 90cm, konwerter Twin, okablowanie TRI 113 RG-6.
Sprawa wygląda tak, mam 2 dekodery jako multiroom. Na jednym z nim odbieram wszystkie programy, na obydwu dekoderach siła sygnału 86, jakość 60-83. Drugi dekoder nie potrafi odczytać programów TVP2, Polsat Viasat History HD (oraz inne) z tego zakresu pasma co w tytule. W pierwszej chwili myślałem, że to wina 1 złącza w konwerterze, więc zamieniłem na konwerterze kable, ale jest tak samo. Jak zamienię dekodery miejscami (pomiędzy pokojami) to ten drugi dekoder również nie odbiera z tego pasma kanałów.
Wygląda na to ze dekodery sprawne, konwerter również, skoro zamiana wtyczek i dekoderów nie rozwiązuje sprawy.
Złączki typu F zdjąłem i zarobiłem na nowo na kablu w pokoju gdzie brak sygnału.
Kombinować jeszcze z kablem ?, nie ma nigdzie zgięć, otarć.
Co robić, jak rozwiązać problem ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

• 0

Sprawdź kabel. Zewrzyj z jednej strony żyłę do ekranu, a z drugiej miernikiem sprawdź impedancję ekranu z żyłą. Powinno być 0 Ohm.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Też podejrzewam kabel, tak zrobię chyba jak piszesz.

Kabel leci przez dach, przechodzi przez strych i korytkiem do pokoju, długość kabla ok 13-15m max, nigdy nie było z odbiorem problemów.

Też kombinowałem żeby odcinek od konwertera do wejścia w korytko wymienić i złączyć złączkami F- beczka (nie chce wypruwać kabla z korytka bo jest podmurowane).

Czy to możliwe ze kabel fixuje ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Czy w pobliżu kabla lub dekodera nie masz jakichś urządzeń bezprzewodowych typu router, telefon bezprzewodowy, itp.?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Przyczyną był jednak kabel. Od razu dekoder na nowym kablu złapał sygnał i siłę na ok 85% ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi